BUDŻET OBYWATELSKI - NA KOGO GŁOSOWAĆ | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 3 =

BUDŻET OBYWATELSKI - NA KOGO GŁOSOWAĆ

Ponieważ nikt nie ma raczej czasu studiować siedmiuset propozycji zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, podpowiadamy naszym czytelnikom, co wybrać w części ogólnomiejskiej. na szczegółowe analizy propozycji dla poszczególnych dzielnic czasu nie mamy nawet my.
A oto nasza złota piątka propozycji (w głosowaniu można oddać pięć głosów na projekty ogólnomiejskie i pięć na projekty dotyczące swojej dzielnicy):

L0007 - Targ owocowo-warzywny producentów żywności ekologicznej na Starym Rynku. Świetny pomysł, choć niezbyt zręcznie sformułowana nazwa projektu. Mamy nadzieję, że nie chodzi o produkowanie żywności na Starym Rynku, tylko o jej sprzedawanie na targu, który będzie się odbywał na Starym Rynku. Zalety pomysłu są przynajmniej trzy: po pierwsze w Łodzi generalnie brakuje miejsc, gdzie  można by dobrą żywność kupować od producentów. Po drugie: inicjatywa ożywiłaby Stary Rynek. Po trzecie: pomysł wpisuje się w tradycję Łodzi, gdyż właśnie targi na Starym Rynku to początki miejskiej Łodzi.

L0032 - wystawienie rock opery Jezus Christ Superstar. Fajnie byłoby zobaczyć, tylko czy aby nie zgłosił tego ktoś z pracowników Teatru Muzycznego. A może to jest przyszłość układania repertuarów - teatry zgłaszają swoje sztuki do Budżetu Obywatelskiego, a łodzianie decydują internetowo, co grać.

L0071 - Bon na aktywność - program wspierania aktywności społecznej łodzian. Generalnie lubimy wszelkie bony (od czasów zakupów w Pewexie), zwłaszcza dla aktywnych. Problemem jest tylko rozstrzygnięcie, kto będzie je przyznawał. No chyba, że znowu zrobimy miejskie głosowanie.

L0120 - Międzynarodowy konkurs na projekt i realizację rzeźby przedstawiającej postać i twórczość Artura Rubinsteina. Być może polubownie udałoby się rozwiązać konflikt wokół "Fortepianu Rubinsteina'. Tylko co by się stało, gdyby konkurs wygrał Marcel Szytenchelm?

L0127 - Nowa Szwalnia. Remont dawnego Domu Kolejarza ma o tyle sens, że prowadzący Teatr Szwalnia zespół udowodnił, że ma ciekawe pomysły i energię do działania. Tylko niech się wreszcie nauczą, że mieszczą się przy ulicy Andrzeja (ewentualnie Andrzeja Struga), a nie Struga.

Glosowanie od 21 do 29 września.