Daniel Libeskind honorowym obywatelem Łodzi | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 2 =

Daniel Libeskind honorowym obywatelem Łodzi

Daniel Libeskind, 29 XI 2022 r., fot. materiały prasowe

Daniel Libeskind, urodzony w Łodzi znany amerykański architekt i planista miejski, otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.
Uroczyste wręczenie honorowego obywatelstwa miasta Łodzi Danielowi Libeskindowi.odbyło się 29 XI 2022 r w Urzędzie Miasta Łodzi. 

Sławę Daniel Libeskind zdobył dzięki wizjonerskim projektom budynków przypominających niesamowite rzeźby. Urodził się w Łodzi i choć w wieku 11 lat wraz z rodzicami wyemigrował do Izraela, do dziś podkreśla swoje łódzkie korzenie. W Tel Awiwie studiował muzykę. Przeprowadził się wraz z rodziną do Nowego Jorku, gdzie ukończył Bronx High School of Science. Rozpoczął studia architektoniczne na Cooper Union for the Advancement of Science, a później podyplomowe studia w dziedzinie historii i teorii literatury na Uniwersytecie Essex. Jako architekt, pan Daniel Libeskind, najmocniej kojarzony jest z obiektami muzealnymi. Był wykładowcą wielu uczelni w Ameryce Północnej i Europie. Daniel Liebeskind był ambasadorem Łodzi w staraniach o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.

Nadanie honorowego obywatelstwa jest naturalną kontynuacją tradycji zapoczątkowanej w 1919 roku, która została przerwana. Pierwszym wyróżnionym był naczelnik państwa Józef Piłsudski.

Kategoria

Wiadomości