Festiwal Spadającego Liścia II | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 1 =

Festiwal Spadającego Liścia II

Łódzka Fundacja ARTernatywa, która działa od stycznia 2020 roku i zajmuje się nieformalną edukacją artystyczno-kulturalną, 8 X od godz. 12 zaprasza na Festiwal Spadającego Liścia II do parku im. Skrzywana w Łodzi.
Skąd pomysł na Festiwal Spadającego Liścia? Wujek jednej z ARTernatorek - Jerzy Szewczyk, poeta i podróżnik z Zielonej Góry - powołał i propagował nowe święto na powitanie jesieni, Dzień Spadającego Liścia, który obchodzimy 23 września. Zainspirowane tą ideą, postanowiłyśmy powołać do życia Festiwal Spadającego Liścia. W 2021 roku odbyła się pierwsza edycja FSL. W tym roku mamy przyjemność zaprosić Was na drugą edycję święta jesieni, w nieco zapomnianym - choć pięknym parku im. Skrzywana w Łodzi. Wybór lokalizacji jest drugą motywacją naszego działania. Chcemy odczarować to miejsce, pokazać jak ogromny potencjał ma ten mały park, nad którym góruje piękna willa rodziny Hüfferów.

Festiwal Spadającego Liścia II to wydarzenie interdyscyplinarne, mające na celu ukazanie łodzianom barwnego oblicza jesieni, poprzez wspólne wykorzystanie potencjału kulturalnego i historycznego Parku im. Skrzywana i okolic.

Polega na współtworzeniu przestrzeni z mieszkańcami dzielnicy Górna, którzy swoją obecnością i wkładem ożywią do tej pory zaniedbany i zapomniany rejon Łodzi. Na jednodniowy festiwal integracyjno-rekreacyjny składa się oferta kulturalno-artystyczna, zawierająca:

1. Stworzenie tymczasowej przestrzeni rekreacyjnej (infrastruktury) razem z wolontariuszami.
2. Montaż tymczasowej instalacji wizualnej/ świetlnej ożywiającej po zmroku przestrzeń jesiennego parku Skrzywana.

3. Dzień Festiwalu (sobota 8 X 2022) w godzinach 12-18 odbędą się:
-Warsztat "Listy na liściach" - międzypokoleniowe warsztaty z pisania listów, tekstów czy wierszy na ususzonych liściach zebranych w parku im. Skrzywana (prowadzenie: Karolina Karolak - edukatorka kulturalna, mieszkanka okolicy parku Skrzywana);
-Warsztat z tworzenia jesiennych dekoracji (prowadzenie: Daniel Brewiński - łódzki florysta, fan jesiennych klimatów);
-Warsztat z wyrabiania artystycznych broszek recyklingowych (prowadzenie: Katarzyna Czerniawska - pasjonatka rękodzieła, lokalna patriotka);
-Warsztat “Liścio-druk”, zajęcia z drukowania (odbijania) liści na materiałach dla wszystkich grup wiekowych (prowadzenie: Sonia Szechowska - animatorka, mieszkanka okolicy parku Skrzywana);
-Warsztat z tworzenia motanek dla wszystkich grup wiekowych (prowadzenie: Mariia Snisarenko - artystka i graficzka);
Całość zwieńczy koncert muzyki improwizowanej, który wykona Ada Słowikowska - muzyk, mieszkanka okolicy parku Skrzywana.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie jesienny piknik z gorącą zupą i ciepłymi napojami. Proponowane zajęcia będą miały charakter międzypokoleniowy oraz międzykulturowy.