Folklor Polski Centralnej | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 2 =

Folklor Polski Centralnej

Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie koło Kutna prezentuje różne formy kultury ludowej muzykę, śpiew, taniec i rzemiosło. Organizatorzy chcą wspierać rozwój twórczości folklorystycznej, a przez to wzmacniać tożsamość regionalną i narodową. To druga II edycja festiwalu. W ubiegłym roku w Jarmarku wzięło udział ponad 200 artystów z województwa łódzkiego i mazowieckiego.
Program festiwalu jest tak skonstruowany, aby oprócz występów festiwalowych mogły się odbywać wydarzenia towarzyszące, takie jak: Kiermasz Sztuki Ludowej i Rzemiosła Artystycznego oraz pofestiwalowa potańcówka „Na folkową nutę” przy dźwiękach Kapeli OKOWITA z Gminy Kutno.

Jarmark - zgodnie z intencją organizatorów - ma być spotkaniem, zabawą, wymianą energii i komunikacji pomiędzy jej uczestnikami: artystami i publicznością. Takie spotkania są okazją do wymiany doświadczeń oraz wspólnej nauki, a nawiązane znajomości owocują przyjaźniami na wiele lat, rewizytami zespołów i rękodzielników oraz wspólnymi przedsięwzięciami.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.