Jak tworzyć modę na Łódź? Odsłona 2. | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 1 =

Jak tworzyć modę na Łódź? Odsłona 2.

OFF Piotrkowska fot. materiały prasowe

Odsłona 2. debat w OFF Piotrkowskiej pod hasłem "Jak tworzyć modę na Łódź?" jest zatytułowana "Jak tworzyć modę na modę z Łodzi?".
Co sprawia, że miasto jest modne, a ludzie chcą je odwiedzać, mieszkać w nim i inwestować? W OFF Piotrkowskiej łodzianie spotykają się co miesiąc, żeby wspólnie z przedstawicielami różnych środowisk rozmawiać o tym, co zrobić, żeby wykreować modę na Łódź. Za każdym razem rozmowy koncentrują się na innym obszarze, który ma szansę przyczynić się do wzmocnienia pozytywnego wizerunku miasta.

Tematem marcowego spotkania jest moda – w odniesieniu do włókienniczej historii miasta, słynnych niegdyś domów mody, działalności szkół artystycznych i wydarzeń takich jak Fashion Week. Porozmawiamy o tym, jak się dziś ma moda „made in Łódź”, gdzie znikają polscy projektanci, gdy opuszczą mury akademii i o tym czy da się osiągnąć sukces w branży fashion poza stolicą.

Gośćmi Michała Stysia, prezesa OPG Property Professionals, pomysłodawcy cyklu debat będą: Jarosław Ewert (projektant mody), dr Andrzej Foder (Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej), dr Michał Szulc (dyrektor Instytutu Ubioru na Wydziale Sztuk Projektowych ASP w Łodzi).

Spotkanie ma charakter otwarty. Odbędzie się 22 III o godz. 17.30 w siedzibie Teatru Komedii Impro, OFF Piotrkowska Center, ul. Piotrkowska 138/140.