"Kalejdoskop Kultury" nr 2 - producenci i kurierzy wiedzy | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 5 =

"Kalejdoskop Kultury" nr 2 - producenci i kurierzy wiedzy

Niedawno ukazał się drugi numer drukowanej wersji półrocznika "Kalejdoskop Kultury", wydawanego przez Łódzki Dom Kultury, a współfinansowanego przez Uniwersytet Łódzki, Szkołę Filmową w Łodzi i Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi (merytoryczna współpraca - Muzeum Sztuki w Łodzi). Premiera - 31 V.
Poszerzaniu kompetencji muzeów towarzyszy powstawanie działów naukowych, zawiązywanie sojuszy muzealno-akademickich, prowadzenie projektów badawczych. Środowisko muzealnicze zaczęło upominać się o bardziej adekwatne miejsce w powszechnym systemie produkcji wiedzy. Ale jaki jest status wiedzy produkowanej przez muzea, zwłaszcza muzea sztuki? Jak to robią festiwale ewoluujące np. w kierunku całorocznych projektów? Czy mówimy tu o wiedzy eksperckiej? Co miałoby o tym decydować? O tym między innymi będzie mowa podczas premiery i prezentacji drukowanej wersji drugiego numeru półrocznika „Kalejdoskop Kultury”, którego wydawcą jest Łódzki Dom Kultury (wersja elektroniczna na kalejdoskopkultury.pl).

Gośćmi zaproszonymi do dyskusji będą: Daniel Muzyczuk – kierownik Działu Sztuki Nowoczesnej w Muzeum Sztuki w Łodzi (muzeum jest partnerem merytorycznym pisma), Marta Kowalewska – historyczka sztuki, wykładowczyni akademicka, główna kuratorka Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Michał Piernikowski – dyrektor artystyczny Łódź Design Festival, entuzjasta działań miejskich i projektowania, inicjator i współorganizator projektów związanych z przemysłami kreatywnymi i przestrzenią miejską, współzałożyciel Łódź Art Center – niezależnej organizacji działającej w obszarze kultury, która w 2007 r. zainicjowała starania Łodzi o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury i która współtworzy instytucję Fabryka Sztuki.

Spotkanie odbędzie się 31 V o godz. 14 w wozowni willi Oskara Zieglera (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 11), jednym z obiektów Strefy Kultury UŁ. Wstęp jest wolny – na zapisy (kalejdoskopkultury@ldk.lodz.pl).