Kolekcjonerzy w Spale | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 7 =

Kolekcjonerzy w Spale

http://jarmarkspalski.pl

Spalski Jarmark Antyków i Rękodzieła Ludowego to raj dla twórców ludowych, rzemieślników, rzeźbiarzy i zbieraczy wszelkiego rodzaju przedmiotów zabytkowych i staroci. W sezonie, w jedną niedzielę w miesiącu nad stawem w centrum Spały można nabyć m.in. wyroby ze starej porcelany i szkła, ceramikę ozdobną, białą broń, książki, płyty analogowe.
Imprezie targowej towarzyszą liczne atrakcje: program estradowy, wytwarzanie na żywo wyrobów przez znanych twórców ludowych, gry i zabawy dla dzieci, czy zwiedzanie Spały z profesjonalnymi przewodnikami. Jarmark odwiedza też grupa tomaszowskich miłośników starych motocykli.

Tłumy publiczności mają w czym wybierać: szkło artystyczne, stara porcelana, ceramika ozdobna i użytkowa, koronki, książki, płyty analogowe, które wracają do łask fanów muzyki, biała broń. Wystawcy oferują dużo figurek drewnianych, porcelanowych i metalowych, Atrakcją jarmarku jest wystawianie koła garncarskiego. Prawdziwą furorę robią jednak panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które serwują głodnym pierogi z wody i z patelni. Mają też w swojej ofercie kulinarnej jeszcze inne „małe co nieco”. Przepić to wszystko można  przy stoiskach z litewskim kwasem chlebowym, sokami, miodem pitnym i piwem z rzemieślniczych browarów.

Dla zwiedzających wstęp na jarmark jest bezpłatny.