Legendarne łódzkie - warsztaty dla szkół | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 2 =

Legendarne łódzkie - warsztaty dla szkół

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Legendarne Łódzkie”, który zakłada promocję literatury dotyczącej województwa łódzkiego oraz utrwalanie jego dziedzictwa kulturowego. Inspiracją do realizacji projektu stał się zbiór legend i podań związanych z naszym regionem.


Jednym z elementów projektu jest realizacja trzech bloków warsztatów teatralnych w Teatrze im. Jaracza w Łodzi. Warsztaty poprowadzi Anna Sarna, aktorka filmowa i teatralna. Podczas spotkań uczniowie z województwa łódzkiego poznają m.in. tajniki pracy aktora i wybrane techniki teatralne, które zwiększą ich umiejętności inscenizacji tekstu literackiego. Po warsztatach każda z grup przygotuje samodzielnie spektakl teatralny w oparciu o wybraną regionalną legendę. Spektakle zostaną wystawione przed publicznością w szkołach, w których uczą się dzieci biorące udział w warsztatach.

27.09.2023 r. w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie.
28.09.2023 r. w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy.
29.09.2023 r. w warsztatach wezmą udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im. Władysława Jagiełły w Kutnie.

W ramach projektu "Legendarne Łódzkie" odbyły się trzy pikniki literackie w Działoszynie, Skansenie w Kwiatkówku i Uniejowie, w trakcie których zorganizowano konkursy na najciekawsze przebranie za postać z wybranej legendy oraz na najciekawszą pracę plastyczną ilustrującą wybraną legendę. Podczas pikników można było m.in. zrobić zdjęcia przy fotościankach przedstawiających wybrane legendarne postacie i miejsca; wziąć udział w plenerowych warsztatach literacko-plastycznych OFICYNA KSIĄŻKI i zajęciach plastycznych WOREK Z LEGENDĄ; rozwiązać zagadki i rebusy z wiedzy o atrakcjach turystycznych województwa łódzkiego oraz odpocząć w strefie relaksu i bookcrossingu. Pikniki były okazją do spędzenia czasu w gronie rodzinnym i poznania legend z województwa łódzkiego.

Kategoria

Wiadomości