Letnisko Księży Młyn | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Letnisko Księży Młyn

fot. Łódź.pl

Od 24 VI do 27 VIII na plenerowej scenie na Księżym Młynie w soboty odbywać się będą koncerty, a w niedziele seanse kinowe Polówki.
Letnisko – Lipiec
2 lipca na scenie Letniska z jedynym koncertem wystąpi reaktywowana specjalnie na tę okazję łódzka supergrupa Cool Kids of Death, kapela o statusie kultowej dla polskiej sceny alternatywnej. Tydzień później (9 lipca) Księży Młyn odwiedzi trio Bokka – artyści konsekwentnie ukrywający swoje twarze za maskami. Gwiazdą kolejnej soboty (16 lipca) będzie Król – kompozytor i wokalista, laureat Paszportu Polityki i członek orkiestry Męskiego Grania znakomicie rozwijający solową karierę. Lipiec na Letnisku zwieńczy grupa Mikromusic, obchodząca w tym roku 20-lecie twórczości.

Letnisko – Sierpień
Sierpniową część Letniska na Księżym Młynie (6 sierpnia) zainicjuje Igo, nowa gwiazda Męskiego Grania, debiutujący niedawno jako solista życzliwie przyjętym singlem „Helena”. W kolejny weekend na scenie pojawi się Happysad, zespół od lat wyprzedający swoje koncerty. Line-up Letniska zamykają Zdechły Osa i Tymek, zdobywający coraz większą popularność wśród młodszej widowni. Obaj trudni do sklasyfikowania i świadomie się temu wymykający

W ramach Letniska zaplanowano także pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni artystycznych. Na niedzielnych Polówkach wyświetlane będą filmy w specjalnej sekcji muzycznej.

Bilety na wszystkie koncerty będą dostępne od 5 maja na stronie going.app.

materiały prasowe
  • 24-06-2022
  • 24-06-2022 - 27-08-2022
  • 02-07-2022
  • 09-07-2022
  • 16-07-2022
  • 06-08-2022

Kategoria

Wiadomości