Łódzkie CIT nagrodzone | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 8 =

Łódzkie CIT nagrodzone

Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi w czołówce najlepszych placówek it w Polsce! Wyprzedzają nas tylko Gdańsk i Warszawa.
Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi zostało laureatem ogólnopolskiego konkursu na najlepszy punkt „it”. Statuetkę z rąk Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej odebrała Iwona Borowińska, dyrektor CIT w Łodzi podczas gali z okazji 50-lecia informacji turystycznej w Polsce.
Uroczysty jubileusz był częścią obchodów Światowego Dnia Turystyki i miał miejsce w Teatrze Polskim w Warszawie 23 września br.
Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi już po raz trzeci w dziewięcioletniej historii konkursu zostało jego laureatem. Konkurs przeznaczony jest dla certyfikowanych centrów i punktów informacji turystycznej, których w Polsce jest 400. Zgłoszone do współzawodnictwa placówki oceniane były z uwzględnieniem takich kryteriów, jak: lokalizacja, oznaczenie dojścia i dojazdu, wygląd, funkcjonalność i estetyka wnętrza, dostępność dla turystów, w tym niepełnosprawnych, godziny pracy, kwalifikacje pracowników, w tym znajomość języków obcych, jasność, zasięg i kompletność udzielanych informacji oraz zaopatrzenie w materiały informacyjno-promocyjne.
W czterech kategoriach konkursu nagrodzono 12 placówek z całej Polski. Łódzkiej informacji turystycznej przypadła III nagroda w kategorii dla czterogwiazdkowych punktów it.
Zdobywcą pierwszej nagrody zostało Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej w Gdańsku, drugiej - Warszawska Informacja Turystyczna.
Nie była to jedyna nagroda przyznana Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi podczas tej uroczystości. Za wieloletnią działalność oraz wkład w budowanie systemu informacji turystycznej w Polsce CIT otrzymał dyplom Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnienie to jest szczególne cenne ze względu  na przypadającą w bieżącym roku 20. rocznicę działalności Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi.
Dyplom za wybitne zasługi w tworzeniu i rozwoju systemu informacji turystycznej w Polsce odebrał sprawujący obecnie mandat senatora wieloletni dyrektor Centrum Informacji Turystycznej w Łodzi – Ryszard Bonisławski.