Nabór na Kultugranty | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =

Nabór na Kultugranty

Łódzkie Centrum Wydarzeń otwiera nabór wniosków na „Kultugranty”, które stanowią wsparcie działań sektora kreatywnego. Jeden laureat może otrzymać do 10 000 zł na realizację pomysłu. Nabór trwa od 24 lutego do 7 marca, a wydarzenie musi zostać zrealizowane do 31 lipca 2021 r.
Jeden projektodawca ma szansę otrzymać maksymalnie 10 000 zł na realizację pomysłu, który będzie dostępny on-line, np. organizację warsztatów, przedstawień teatralnych, pokazów filmowych, wystaw, wydań publikacji, koncertów, spotkań autorskich, występów artystycznych, webinarów czy wirtualnych spacerów o charakterze kulturalnym. O wsparcie ubiegać się mogą nie tylko fundacje czy stowarzyszenia, ale także twórcy indywidualni, którzy realizują inicjatywy kulturalne i artystyczne na terenie Łodzi.

Łódzkie Centrum Wydarzeń bierze pod uwagę realizację projektów w przestrzeni miejskiej z udziałem mieszkańców Łodzi. Decyzja dotycząca formuły danego projektu będzie podejmowana w zależności i oparciu o aktualne rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia i po konsultacji z pomysłodawcą projektu. Liczba projektów realizowanych w ramach „Kultugrantów” nie jest ograniczona, ale wykorzystanie środków uzależnione jest od wartości merytorycznej projektów. Wnioski zostaną ocenione przez komisję konkursową, w której skład wejdą doświadczeni animatorzy i menadżerowie kultury.

W ramach Kultugrantów 2.0, które odbyły się online, zrealizowane zostały 32 projekty, między innymi: „Szlakiem ginących zawodów”, „Warsztaty z Animuszem”, „e-festiwal Eksploracji miejskiej 2020 – Fabryczne Dziedzictwo Łodzi”, „Kultura i natura na wyciągnięcie ręki”, czyli spacery sensoryczne po łódzkich parkach.

Wnioski można składać do 7 marca 2021 roku przez formularz dostępny na stronie Łódzkiego Centrum Wydarzeń, na adres mailowy: wydarzenia@lcw.lodz.pl
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.