Niedzielne wyprawy w region | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Niedzielne wyprawy w region

Giganty Mocy

„Turystyczne niedziele w województwie łódzkim” to cykl promocyjnych przejazdów pociągami i innymi przyjaznymi środowisku środkami transportu do miejsc ciekawych przyrodniczo w regionie. Pierwsza wycieczka do Spały już się odbyła. Najbliższą zaplanowano w niedzielę 25 VII. Uczestnicy odwiedzą okolice Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie oraz powstałej w wyniku jej prac Góry Kamieńskiej.
Wycieczki adresowane są do wszystkich mieszkańców, którzy w czasie wolnym chcą poznać najciekawsze miejsca województwa. Co roku akcja ta cieszy się dużą popularnością. W ramach każdego wyjazdu zaplanowano bezpłatny przejazd pociągiem lub autokarem niskoemisyjnym, zwiedzanie z przewodnikami po wyznaczonych trasach i atrakcjach turystycznych, miejsca na biwak, konkurs ekologiczny z nagrodami oraz warsztaty/pogadanki przyrodnicze.

https://www.youtube.com/watch?v=NYB7ezWmXmo

Ideą projektu jest, aby w czasie szybko postępującej degradacji środowiska pokazywać mieszkańcom województwa miejsca ciekawe i cenne przyrodniczo, co skutkować może wykształceniem indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska, wrażliwość na nasze wspólne dziedzictwo naturalne oraz konieczność zadbania o stan środowiska w najbliższym sąsiedztwie. Realizacja zadania ma uświadomić osobom w nim uczestniczącym bogactwo przyrodnicze regionu łódzkiego, a także konieczność dbania o środowisko. Przemieszczanie się po regionie zmodernizowanym taborem kolejowym ukazuje tym samym nowe możliwości podróżowania po Łódzkiem.

Harmonogram wyjazdów:

11.07.2021 r. – Spalski PK
25.07.2021 r. – Góra Kamieńska / Giganty Mocy
08.08.2021 r. – Bolimowski PK
22.08.2021 r. – ZOO Safari w Borysewie
05.09.2021 r. – Pasieka w Lipcach
19.09.2021 r. – Zagroda Edukacyjna Konarzew

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://turystyczneniedziele.lodzkie.pl/

materiały prasowe

Kategoria

Wiadomości