Otwarcie Pasażu Kultury | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 7 =

Otwarcie Pasażu Kultury

Instalacja Andrzeja M. Bartczaka w Pasażu Kultury, fot. Bogdan Sobieszek

Pasaż Kultury Województwa Łódzkiego przy Łódzkim Domu Kultury – przestrzeń dla wystaw, spotkań i koncertów, a przede wszystkim miejsce lokalizacji dużej naściennej kompozycji ceramicznej prof. Andrzeja M. Bartczaka „Most. Porcelanowa biblioteka” – wreszcie zostanie otwarta. Stanie się to 11 VI.
Od godz. 12 zaplanowano oficjalną inaugurację z udziałem m.in. władz województwa, oprowadzanie w wykonaniu prof. Bartczaka i minikoncert kwartetu smyczkowego Auditus. Wieczorem – o godz. 18 – koncert Jazz Electric Passage (saksofoniście Michałowi Kobojkowi towarzyszy DJ Serafin – Robert Serafiniak).
Ale to zaledwie początek kulturalnego weekendu w ŁDK. W sobotę 12 VI o godz. 18 w Galerii Imaginarium zostanie otwarta wystawa „Światło i mrok. Fotografie Bogdana Konopki” w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii.

A o godz. 19 nastąpi nowe otwarcie kina Perspektywa po jego cyfryzacji. Będzie pokaz specjalny krótkometrażowych filmów niemych Bustera Keatona: „Rodzina mojej żony” z 1922 r. oraz „W teatrze” z 1921 r. (w obu Keaton jest reżyserem, współscenarzystą i odtwórcą głównych ról). Oprawę muzyczną przygotuje pianistka i taperka Aleksandra Kędra, która na żywo wykona improwizowany podkład. Bilety: 10 zł.

W niedzielę 13 VI w godz. 11–18 zaplanowano Kiermasz Sztuki Ludowej i Rękodzieła. Weźmie w nim udział około sześćdziesięciu twórców z Łódzkiego, reprezentujących różne dziedziny. Znajdą się tu prace z zakresu tradycyjnej plastyki papierowej i obrzędowej, będzie można nabyć rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, a także prace z ceramiki i wikliny.