Pałac i róże w Kutnie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 7 =

Pałac i róże w Kutnie

Uroczyste otwarcie zmodernizowanego Pałacu Saskiego (6 IX w godz. 10–13) i sesja naukowa poświęcona procesowi odbudowy Pałacu Saskiego oraz czasom unii polsko-saskiej (7 IX od godz. 11 w pałacu) poprzedzą coroczne obchody Święta Róży w Kutnie (8–10 IX). Inauguracja 49. edycji – 8 IX o godz. 20 na pl. Piłsudskiego, godzinę później w tym samym miejscu można będzie obejrzeć spektakl „Królowa Róż”.
W Kutnowskim Domu Kultury będzie czynna Ogólnopolska Wystawa Róż (otwarcie 8 IX o godz. 20), w innych miejscach zaplanowano m.in. występy grup: Perła i Bracia oraz Trio Mariachi, warsztaty dawnych rzemiosł i tańców, paradę wojskową i rekonstrukcję bitwy pod Kotliskami 1745, jarmark, targi różane i prezentację różanych instalacji. W koncertach na stadionie miejskim przy ul. Kościuszki 26 wystąpią: Sara James, Dawid Kwiatkowski i Ørganek (9 IX od godz. 18).
Świętu towarzyszy Festiwal Saski „Król i jego pałac”, który rozpocznie się 8 IX o godz. 18 inscenizacją przyjazdu Augusta III. 9 i 10 IX w Pałacu Saskim odbędą się m.in. koncerty muzyki barokowej, pokazy tańców, pokazy szermierki na szable i palcaty, warsztaty kaligrafii czy XVIII-wiecznych gier planszowych oraz spektakle i pokaz mody z XVIII wieku.

Szczegóły na swietorozy.pl