W najbliższą sobotę 6 IX w godz. 15-21 w Parku Ocalałych odbędzie się Piknik Międzypokoleniowy zapowiadający Festiwal Łódź Wielu Kultur.
Wydarzenie ma za zadanie celebrację wielokulturowości, sąsiedzkości i różnorodności, zapraszając odbiorców w każdym wieku – dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów – do wspólnego świętowania w otoczeniu zieleni i muzyki.Tego dnia na scenie pojawią się artyści reprezentujący różne muzyczne światy – od elektronicznych dźwięków Phama, przez energetyczny koncert łódzkiego zespołu Odpoczno, aż po występ Ablaye Badjiego, senegalskiego multiinstrumentalisty. Będzie można nie tylko słuchać, ale także aktywnie uczestniczyć – w warsztatach bębniarskich, cyrkowych czy plastycznych. W jurcie opowiadane będą dalekowschodnie mity i legendy, a dzieci i dorośli będą mogli spróbować swoich sił w kreatywnych zajęciach i zabawach.
Nie zabraknie też przestrzeni do odpoczynku – w strefie relaksu będzie można skorzystać z masażu, wziąć udział w zajęciach ruchowych lub zapleść afrykańskie warkocze. Przez cały czas działać będzie strefa gastronomiczna z lodami, goframi, pieczonymi ziemniakami i lokalnym winem, a na wielokulturowym bazarze będzie można znaleźć rękodzieło, książki i prace lokalnych twórców.
To wydarzenie dla każdego – niezależnie od wieku, pochodzenia czy zainteresowań. Piknik Międzypokoleniowy to okazja do wspólnego spędzenia czasu, poznania innych kultur i poczucia, że Łódź to miasto, w którym różnorodność jest wartością.
Wstęp na piknik jest wolny.
Program:
STREFA MUZYKI
DJ Lizard – Muzyka na rowerze // 15:00-17:00
Pham – sety DJ-skie // 17:00-18:00 i 19:00-20:00
Koncert zespołu Odpoczno // 18:00-19:00
Koncert Ablaye Badji // 20:00-21:00
STREFA WARSZTATÓW
Opowieści w jurcie: Dzieci Drzewa. Mity ujgurskie i tureckie // 15:00-16:00
Artystyczna lekcja afrykańska z aktorem Mikołajem Woubishetem.
// 17:00-17:45
Kwieciste serce. Warsztat plastyczny // 15:00-18:00
Warsztaty cyrkowe retro // 15:00-18:00
Warsztaty bębniarskie z Ablaye Badji.// 16:00
STREFA RELAKSU // 15:00-18:00
Relaksacyjny masaż – prowadzi Linda Śpiewak.
Tao Yin i tańce z różnych stron świata – zajęcia ruchowo-oddechowe z Anną Osmulską.
HENNA – przepiękne tatuaże na dłoniach.
STREFA GASTRO // 15:00-21:00
NieWinni – łódzkie wino.
Los Potattoos – pieczone ziemniaki w kreatywnych odsłonach.
Lody, gofry i frytki.
BAZAR WIELOKULTUROWY // 15:00-19:00
NAMIOT RADIO ŁÓDŹ
16:00–18:00 – plenerowe studio radiowe, kolorowanki i balony dla dzieci.

