REkiermasz charytatywny | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

REkiermasz charytatywny

Studentki i studenci Produkcji teatralnej i organizacji widowisk na Uniwersytecie Łódzkim organizują charytatywny kiermasz wytworów z recyklingu, z którego cały dochód będzie przeznaczony na pomoc Fundacji Słonie na Balkonie. Kiermasz odbędzie się 23 I 2021 r. od godz. 10 w klubokawiarni KIPISZ przy parku Reymonta (Piotrkowska 282).
- W okresie pandemii dzieci wymagające pomocy psychiatrycznej nie otrzymują takiego wsparcia, jak powinny. Chcemy zwrócić na to uwagę i wesprzeć Fundację SŁONIE NA BALKONIE, która zajmuje się tą tematyką – mówią studentki i studenci Produkcji teatralnej i organizacji widowisk na Uniwersytecie Łódzkim.

Stąd pomysł na charytatywny kiermasz rzeczy z recyklingu, z którego cały dochód trafi do Fundacji. Kiermasz odbędzie się 23 I od godz. 10 w klubokawiarni KIPISZ przy parku Reymonta (Piotrkowska 282).

- Zastanawialiśmy się, kto najbardziej na całej tej pandemii ucierpiał i komu potrzebna jest pomoc – doszliśmy do wniosku, że psychiatria, która w normalnych czasach nie radzi sobie zbyt dobrze z wielu różnych powodów, w czasie pandemii znajduje się w jeszcze trudniejszej sytuacji – mówią studenci Produkcji teatralnej. – Bardzo zależy nam na tym, aby jak największa liczba osób się o tym dowiedziała. A że dbanie o środowisko też jest dla nas ważne, to postanowiliśmy całość wydarzenia zorganizować w myśl zasady zero waste, dlatego w czasie kiermaszu będzie można zakupić tylko rzeczy ze zrecyklingowanych materiałów.

Głównym celem organizatorów jest wsparcie i nakreślenie sytuacji, jaka panuje w polskiej psychiatrii dziecięcej. Dzieci znajdujące się na oddziałach psychiatrycznych bądź korzystające z pomocy psychiatrycznej są jedną z grup szczególnie pokrzywdzonych w czasie trwającej pandemii: obecnie wiele z oddziałów specjalistycznych jest przekształcanych w oddziały zakaźne, a podopieczni wysyłani są do domów bez odpowiedniej opieki. Całość dochodu zostanie przeznaczona na pomoc łódzkiej Fundacji SŁONIE NA BALKONIE, która wspiera dzieci z zaburzeniami psychicznymi.

Ważnym elementem przedsięwzięcia jest też idea zero waste, zgodnie z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, aby przyczynić się do poprawy stanu środowiska naturalnego. W związku z tym do współpracy zaproszono artystów, którzy tworzą rękodzieło z materiałów z drugiej ręki, aby zainspirować do ponownego wykorzystywania rzeczy. W czasie kiermaszu będzie można nabyć różnorodne rękodzieło – od toreb, woreczków po nietuzinkową biżuterię.
  • 23-01-2021 godz 10:00 - 23-01-2021 godz 18:00

Kategoria

Wiadomości