Spacer śladami awangardowych artystek i włókniarek | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Spacer śladami awangardowych artystek i włókniarek

Grafika: mat.prasowe

„Łódź jest kobietą” to cykl wycieczek, w których można wziąć udział tego lata. W pierwszy weekend lipca Łódzki Szlak Kobiet zaprasza na "Spacer śladami zasłużonych łodzianek" - artystek, konspiratorek z AK, wyjątkowej położnej z Bałut czy włókniarki, która rządziła Łodzią. 
"Spacer śladami zasłużonych łodzianek" cz.I, sobota 4 lipca
Bohaterkami spaceru będą m.in. awangardowe artystki i o łodzianki, które torowały kobietom drogę do edukacji i do wykonywania zawodów dostępnych dotąd tylko mężczyznom. Przewodniczki wspomną o kobietach, które pozostawiły po sobie relacje z życia w łódzkim getcie. Nie zabraknie historii konspiratorek z Armii Krajowej, słynnej położnej z Bałut oraz opowieści o kobietach, których nazwiska zniknęły z tablic z nazwami ulic. Ukazana zostanie ukryta w murach historia Łodzi - „miasta kobiet”.

Zbiórka na pl. Wolności 2, g.11.00 
Prowadzenie: Ewa Kamińska-Bużałek, Inga Kuźma

"Spacer śladami zasłużonych łodzianek" cz.II, niedziela 5 lipca
Bohaterką spaceru będzie m.in.: włókniarka, która rządziła Łodzią i o świetna pisarka, której nie przysłużyła się sława jej brata. Przewodniczki wspomną także o zapomnianych artystkach z awangardowej grupy Jung Jidysz, będzie można zi mury, w których przetrzymywano więźniarki polityczne, oraz dom, w którym mieszkała jedna z najdzielniejszych konspiratorek okresu drugiej wojny światowej.

Zbiórka na rogu ul. Gdańskiej i al. 1 Maja, przed Akademią Muzyczną, g.11.00 
Prowadzenie: Iza Desperak, Ewa Kamińska-Bużałek

Udział w obu spacerach jest bezpłatny. W trosce o zdrowie i sprostanie obowiązującym regułom organizatorki proszą o zabranie maseczek!
Zadanie „Kobiecym głosem” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

mat.prasowe/pi