Spotkanie z Mają Komorowską | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 7 =

Spotkanie z Mają Komorowską

Wybitna aktorka teatralna i filmowa, pedagog, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie będzie gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Miejskiej w Łodzi filia nr 31 i Poleskiego Ośrodka Sztuki. Rozmowa toczyć się będzie wokół książki „Pytania, które się nie kończą” – napisanej przez Maję Komorowską z Tadeuszem Sobolewskim.
Maja Komorowska siedem  lat  pracowała w  teatrze Jerzego Grotowskiego. Grała w filmach polskich i zagranicznych, m.in takich jak: „Życie rodzinne”, „Za ścianą”, „Bilans kwartalny”, „Rok spokojnego słońca”, „Cwał” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego, „Dekalog I” w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz „Wesele”, „Panny z Wilka”, „Katyń” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Stworzyła ponad 30 znaczących ról w spektaklach Teatru Telewizji.

Bardzo ważne dla niej są spotkania z publicznością w wielu miastach Polski i zagranicy, na których m.in czyta wiersze wybitnych poetów. Jeździ na nie od wielu lat. Otrzymała wiele nagród polskich i zagranicznych za wybitne kreacje aktorskie, m.in. Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski  oraz francuskie insygnia Komandora Orderu Sztuk i Literatury– przyznane przez Ambasadę Francji. Zaangażowana w sprawy społeczne, w czasach stanu wojennego pracowała w Prymasowskiej Radzie Społecznej oraz w Komitecie Pomocy Internowanym i ich Rodzinom, później w S.O.S z Jackiem Kuroniem. Dziś jest członkiem Rady Hospicjum Onkologicznego. Książkę  „Pytania, które się nie kończą” będzie można kupić podczas spotkania.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.