Świąteczne Sztuki | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 9 =

Świąteczne Sztuki

Podczas Świątecznych Targów Designu i Wszystkiego Dobrego swoje najlepsze projekty wystawią Rezydenci Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki. Na targach 18 grudnia pojawi się także kilkudziesięciu zaproszonych twórców. Będzie można zapoznać się z ofertą łącznie ponad 70 wystawców.
Na stoiskach znajdą się między innymi: ceramika, ubrania, torebki, biżuteria, grafika i plakaty, dodatki do domu, akcesoria dla zwierząt, książki. Wszystko oryginalne, wyprodukowane lokalnie i w pojedynczych egzemplarzach, do oglądania i do kupienia. Wydarzenie organizowane jest przez kolektyw Łódzkie Sztuki, w którego skład wchodzą zarówno Rezydenci Art_Inkubatora, jak i osoby spoza niego.

– Bardzo nas to cieszy, że obecni Rezydenci Art_Inkubatora stworzyli zgraną drużynę i już po raz czwarty organizują u nas takie wydarzenie. Już przy pierwszej edycji widzieliśmy zaangażowane i zespołowe dążenie do celu, które przełożyło się na sukces poprzednich edycji. Mamy wielką nadzieję, że nie wszyscy mają już świąteczne prezenty i z przyjemnością zajrzą na Tymienieckiego 3, by poczuć magię świąt – mówi Maciej Trzebeński, Dyrektor Fabryki Sztuki w Łodzi.

W trakcie trwania imprezy będzie otwarta klubokawiarnia NieWinni, a na patio zaparkują foodtrucki z kawą oraz frytkami. Będzie też świąteczna strefa relaksu oraz bawialnia dla dzieci, która działa od marca na pierwszym piętrze w Fabryce Sztuki. Targi na Tymienieckiego 3 rozpoczną się o godz. 11 i potrwają do godz. 19. Wstęp bezpłatny.

Art_Inkubator tworzy wyjątkową społeczność ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych oraz wspiera ich działalność na różnych poziomach. Swoje miejsce znalazło tutaj kilkadziesiąt firm z branży przemysłów kreatywnych, m.in.: projektantów, architektów, fotografów czy agencji kreatywnych. Zgromadzenie wielu tak różnych biznesów pod jednym dachem daje unikatowe możliwości współdziałania.