Świetlny tunel na Light Move | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 8 =

Świetlny tunel na Light Move

Kolejna, 9. edycja Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła Light.Move.Festival. zapowiada się, jak zawsze, okazale. Do odwiedzenia będzie 30 punktów w ciągu trzech dni – 27-29 IX w godz. 19-24. Do Łodzi przyjedzie kilkunastu artystów z Francji, Holandii, Belgii, Włoch, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Rosji czy Kanady.
Będą mappingi 3D, świetlne instalacje i iluminacje w różnych częściach centrum Łodzi, a poza tym muzyczne przystanki i nowość – mapping holenderskiego kolektywu Mr.Beam na fasadzie cerkwi przy ul. Kilińskiego reagujący na dźwięki muzyki granej na żywo na fortepianie przez 60 pianistów wybranych w trwającym wciąż konkursie.

Nowa trasa festiwalu pozwoli poznać odnowione niedawno przestrzenie. Ważnym miejscem będzie ul. Traugutta, nad którą na długości 30 m zostanie rozciągnięty kolorowy świetlny tunel prowadzący uczestników z ul. Piotrkowskiej ku Nowemu Centrum Łodzi (to dzieło francuskiego studia PITAYA założonego przez Davida Lesorta i Arnauda Girouda). A przy NCŁ rozświetlona zostanie bryła Łódzkiego Dom Kultury – to projekt Brave New City przygotowany przez Odd Agency z Palermo, dla którego główną inspiracją są historia, kultura i przestrzeń. Ten mapping będzie opowieścią o nasycaniu naturalnej przestrzeni działaniami człowieka. Dzika natura stopniowo wypełnia się budynkami, reakcją jest ucieczka w wirtualny świat i sztuczną rzeczywistość.

Przy ul. Traugutta krzyżują się ścieżki wiodące do kilku festiwalowych propozycji, tu także widać, jak wspaniale zmienia się i rozwija Łódź, główna bohaterka wszystkich edycji naszego wydarzenia – mówi Beata Konieczniak, dyrektor kreatywna Light.Move.Festival.

Cały program zostanie ogłoszony na początku września. Aby zgłosić się do konkursu pianistycznego, wystarczy do końca sierpnia wysłać e-mail na adres: biuro@lmf.com.pl z informacjami kontaktowymi, propozycją utworów oraz próbką własnych umiejętności – linkiem do nagrania.
  • 27-09-2019 godz 19:00
  • 28-09-2019 godz 19:00
  • 29-09-2019 godz 19:00

Kategoria

Wiadomości