Wzornik wycinanek łowickich - spotkanie | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 6 =

Wzornik wycinanek łowickich - spotkanie

Muzeum w Łowiczu zaprasza na promocję wydawnictwa „Wzornik wycinanek łowickich” oraz podsumowanie projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja” 24 X o godz. 16.
Muzeum w Łowiczu opracowało i wydało publikację "Wzornik wycinanek łowickich", dzięki której będzie można poznać historię łowickiej wycinanki, a co najważniejsze samemu stworzyć dzieło sztuki ludowej. Wzornik zawiera szablony wszystkich typów tradycyjnych wycinanek: koder, gwiozd i tasiemek pochodzących z bogatych zbiorów Muzeum w Łowiczu oraz wycinankowe karty pocztowe zaprojektowane przez współczesne wycinankarki Henrykę Lus, Helenę Miazek, Marię Stachnal i Danutę Wojdę.

Atutem wzornika są jego walory edukacyjne. Wydawnictwo może być narzędziem do prowadzenia zajęć dotyczących edukacji regionalnej i artystycznej. Publikacja została wydana w polsko-angielskiej wersji językowej.

Wydawnictwo jest jednym z działań prowadzonych przez Muzeum w Łowiczu w ramach projektu „Wycinanka łowicka – animacja, integracja, kreacja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, z programu Kultura Ludowa i Tradycyjna na 2020 r.   Obok wzornika w ramach projektu w 2020 r. realizowane są także prelekcje i warsztaty dla seniorów, dzieci i młodzieży, w tym dla osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym i dla osób z niepełnosprawnościami oraz akcja pt. „Wycinanka na święta dla seniora”.


UWAGA! Na wydarzenie obowiązują wejściówki – do odbioru po wcześniejszej rezerwacji pod nr telefonu 46 8373928 wew. 36.

Organizatorzy proszą o przyjście z wyprzedzeniem ze względu na wymagania sanitarne, konieczność zmierzenia temperatury i wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia oraz klauzuli informacyjnej.

W wydarzeniu może wziąć udział maksymalnie 40 osób, wstęp tylko z wejściówką, w maseczkach i po dezynfekcji rąk.

Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją regulaminu obowiązującego podczas trwania epidemii wirusa SARS-CoV-2.