Z migawką MPK do teatru, kina, sklepu... | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =

Z migawką MPK do teatru, kina, sklepu...

Bank Zachodni WBK we współpracy z MPK-Łódź przygotował dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej Kartę MIGAWKĘ. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko korzystać z usług komunikacji miejskiej, ale też płacić za zakupy w sklepie i internecie. Wyrobienie i użytkowanie karty jest bezpłatne.
Bank Zachodni WBK we współpracy z MPK-Łódź przygotował dla mieszkańców aglomeracji łódzkiej Kartę MIGAWKĘ. Dzięki temu rozwiązaniu można nie tylko korzystać z usług komunikacji miejskiej, ale też płacić za zakupy w sklepie i internecie. Wyrobienie i użytkowanie karty jest bezpłatne.

Karta MIGAWKA Banku Zachodniego WBK przeznaczona jest dla wszystkich od 13. roku życia.
Osoby, które zdecydują się na jej wyrobienie, nie muszą zakładać konta osobistego w Banku Zachodnim WBK. Każda karta wyposażona jest w indywidualny numer tzw. „konta technicznego”, które może być zasilane przelewem z dowolnego banku lub wpłatą gotówkową realizowaną w Bank Zachodnim WBK.
Spersonalizowana karta (imię, nazwisko, zdjęcie) wyposażona jest w system błyskawicznych płatności zbliżeniowych PayPass, dzięki czemu transakcje do 50 złotych (np. w sklepach i punktach usługowych) dokonywane są bez podawania kodu PIN.
Z kart można korzystać zarówno w Polsce, jak na całym świecie. Dotyczy do tylko płatności, a nie korzystania z usług komunikacji miejskiej np. w Warszawie. Można również korzystać z bankomatów,  ale w tym jedynym przypadku pobierana będzię prowizja.

28 sierpnia  2013 roku w siedzibie łódzkiego MPK odbyła się prezentacja nowej oferty. - Oddajemy do dyspozycji mieszkańców aglomeracji łódzkiej nowoczesny, praktyczny i pozbawiony zbędnych formalności produkt, ułatwiający im codzienne życie. Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że teraz pozostawienie portfela i wyjście z domu tylko z tym „plastikiem” nie zakłóci naszego rytmu dnia – powiedział Michał Kuczmierowski, dyrektor Banku Zachodniego WBK, koordynator projektu.
- Pasażerowie komunikacji miejskiej w naszym mieście uzyskają dostęp do kolejnych 23 punktów, w których można złożyć wniosek i otrzymać migawkę, więc znacznie poprawi to możliwość otrzymania nośnika – podkreślił prezes MPK Łódź, Zbigniew Papierski. - Dostrzegamy też dodatkowe możliwości, jakie daje bilet miesięczny z funkcjami płatniczymi dla pasażerów. Szczególne szanse upatrujemy w ułatwieniu dla rodziców, dla których będzie to ciekawe rozwiązanie pozwalające z jednej strony na zakup biletu przez internet i pewność, że dziecko ma ważny bilet okresowy, a z drugiej, że na jednym nośniku potrzebnym do przemieszczania się po mieście, dziecko będzie miało elektroniczną portmonetkę, umożliwiającą zakupy do 50 zł, bez podawania PIN-u i wypłacania pieniędzy z bankomatu – dodał prezes MPK.

Aby zamówić kartę, należy odwiedzić jeden z 23 wybranych oddziałów Banku Zachodniego WBK (19 placówek znajduje się w Łodzi, 3 w Pabianicach i 1 w Zgierzu). Kartę wyrobić można również w Biurze Obsługi Klienta MPK Łódź lub jednym z wybranych Punktów Obsługi Klienta MPK Łódź..
Nie tracą ważności dotychczasowe migawki i nie trzeba ich wymieniać na nową wersję.

Informacja dla czytelników spoza Łodzi -  migawka to bilet okresowy komunikacji miejskiej.