Zapolska pod lupą | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
7 + 7 =

Zapolska pod lupą

Gabriela Zapolska

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego od końca sierpnia do października 2021 roku organizuje Festiwal „Zapolska pod lupą” (pod patronatem „Kalejdoskopu”).
W programie cykl pięciu filmów z fragmentami dzieł Gabrieli Zapolskiej, czytanymi przez bibliotekarzy i czytelników - „W świecie Zapolskiej”, wspólne czytanie „Moralności pani Dulskiej”, konferencja „Literacka emancypantka” dla młodzieży i dorosłych – wystąpienia przedstawiające wszechstronność literacką pisarki przygotują specjaliści z zakresu literatury i teatru.

W październiku zaplanowano wieczór literacko-muzyczny przybliżający klimat epoki, w której żyła pisarka, oraz ciekawostki z jej życia. Poza tym: wieczór filmowo-literacki „Z panią Zapolską”, połączony z pokazem spektaklu Teatru Telewizji „Moralność pani Dulskiej” oraz wykładem na temat dzieła, jego telewizyjnych inscenizacji i filmowych adaptacji, oraz  ogłoszenie wyników konkursu „Być jak Zapolska” (filmy na konkurs można przysyłać do 25 IX 2021 roku).

https://www.wbp.lodz.pl/aktualnoci/spotkania-sesje/3134-festiwal-literacki-zapolska-pod-lup.html
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kategoria

Wiadomości

Adres

Łódź, ul. Gdańska 100/102

Kontakt

tel. 42 637 30 90