Zostań rezydentem Art_Inkubatora | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 9 =

Zostań rezydentem Art_Inkubatora

fot. Art_Inkubator

15 lutego ruszył nowy konkurs na rezydentów Art_Inkubatora, w którym można dostać wsparcie w prowadzeniu swojego pierwszego biznesu. Aplikacje można składać do 30 czerwca 2021 r.
Art_Inkubator w Fabryce Sztuki to miejsce, gdzie kreatywność spotyka się z przedsiębiorczością. Fabryka Sztuki poprzez Art_Inkubator zapewnia pomoc firmom z branży kreatywnej w najtrudniejszym momencie działalności, czyli na starcie i przez pierwsze lata funkcjonowania. Nadszedł czas, żeby działające w inkubatorze firmy ruszyły dalej. Dzięki temu ustępują miejsca innym, które właśnie teraz tego wsparcia potrzebują.

Art_Inkubator to przede wszystkim społeczność ludzi kreatywnych i przedsiębiorczych. Można tutaj porozmawiać o swoim biznesie i nowym produkcie, a także znaleźć beta-testerów. Do tej pory w Art_Inkubatorze swoje miejsce znalazło kilkadziesiąt firm z branży przemysłów kreatywnych, m.in.: projektanci, architekci, fotografowie, agencje kreatywne, filmowcy, graficy. Zgromadzenie wielu i tak różnych biznesów pod jednym dachem daje unikatowe możliwości współdziałania i tworzenia.

Aplikując w konkursie na rezydenta Art_Inkubatora, w formularzu należy zaznaczyć, jakie wsparcie jest najbardziej potrzebne. W kolejnym etapie, rozmawiamy z kandydatem i wspólnie zastanawiamy się, która z trzech możliwych opcji jest najlepsza – Rezydent z własną przestrzenią, Rezydent z przestrzenią współdzieloną czy Rezydent wirtualny. Rezydent z przestrzenią to firma, która zdecydowanie potrzebuje biura lub pracowni i wsparcia miękkiego. Rezydent wirtualny to firma, która nie ma swojej przestrzeni w inkubatorze, ale może korzystać ze wsparcia w postaci powierzchni dodatkowych (sale konferencyjne, pokój spotkań biznesowych, pracownia, foto atelier, sale wystawiennicze) oraz ze wsparcia miękkiego: konsultacji biznesowych, księgowych i prawnych. Dodatkowym i bezcennym wsparciem jest integracja sektora kreatywnego pod adresem Tymienieckiego 3.

Zgłoszenia do konkursu odbywają się wyłącznie poprzez formularz online, inne formy zgłoszeń nie będą rozpatrywane. Ostateczny termin składania formularzy: 30 czerwca 2021 roku. Od momentu złożenia wniosku do zaproszenia do kolejnego etapu rekrutacji minie około 1,5 miesiąca. Pytania dot. konkursu kierujcie na konkurs@fabrykasztuki.org.

SPOTKANIA INFORMACYJNE

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godz. 12:00-14:00 odbywają się spotkania informacyjne, na których dowiecie się więcej o wymaganiach i formule konkursowej, regulaminie i Art_Inkubatorze. Na wszystkie pytania odpowiedzi można uzyskać również pod powyższym mailem.

daty: 1 marca, 5 kwietnia, 3 czerwca, 10 maja (wyjątek), 7 czerwca 2021
miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi / Tymienieckiego 3

Link do dokumentów: tiny.pl/rpksd