Konkursy dla kinofilów | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

Konkursy dla kinofilów

Można się zgłaszać do trzech konkursów w ramach 9. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, która odbędzie się od 18 do 21 października w Łódzkim Domu Kultury. Konkurs Etiud i Animacji, „Krytyk pisze” i „Krytyk mówi” to doskonały początek kariery w branży filmowej.
W tym roku nie tylko krytycy i publiczność ocenią konkursowiczów, ale także jury złożone z twórców! Wyniki poznamy podczas 9. edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, która odbędzie się od 18 do 21 października 2018 roku w Łódzkim Domu Kultury.

Do Konkursu Etiud i Animacji można zgłaszać krótkie filmy fabularne, dokumentalne lub animowane. Ale uwaga! Czas trwania filmu nie może przekroczyć 30 minut. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 11 września. Jeśli masz bloga lub vloga możesz zasiąść w jury! Tradycyjnie to właśnie krytycy filmowi decydują, jaki film zwycięży. Kto w tym roku oceni finałową selekcję? Przekonamy się już w październiku!

W Konkursie „Krytyk mówi” liczy się kreatywność. W tym roku poprzeczka została postawiona wysoko! Zadaniem uczestników konkursu jest zmierzenie się z wymagającą formą vloga i prelekcji przed seansem. Jak wiele potrzeba do podbicia serc publiczności na festiwalu? Wystarczy do 14 września wysłać krótkie zgłoszenie (klip wideo), w którym należy opowiedzieć o filmie lub wybranym zagadnieniu za pomocą środków filmowych. Zakwalifikowani finaliści zmierzą się podczas festiwalu, wygłaszając prelekcje do wylosowanych filmów. To publiczność zadecyduje o tym, kto zwycięży!

Przyszłych i początkujących krytyków oceni w tym roku podwójne jury: krytyków i twórców. Konkurs „Krytyk pisze” jest stworzony dla tych, którzy lubią zabawę słowem pisanym i chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać jeden ze swoich tekstów o tematyce filmowej do organizatorów. Forma jest dowolna liczy się oryginalność i lekkie pióro. Czas przyjmowania zgłoszeń mija 24 września.

Więcej informacji na stronie: kameraaakcja.com.pl, kontakt: biuro@kameraakcja.com.pl

Kategoria

Film