Muzea | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi przygotowało na wakacje ciekawą ofertę edukacyjną dla grup zorganizowanych. Do wyboru są trzy propozycje zajęć połączonych z warsztatami.
18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Tego dnia placówki otwierają się dla zwiedzających w nietypowych godzinach i przygotowują na ten dzień rozmaite atrakcje. Prezentujemy propozycje niektórych placówek w województwie łódzkim.
15 CZERWCA 2024 - 15 CZERWCA 2024 / 16 CZERWCA 2024 - 16 CZERWCA 2024

Salomea z Grodziska

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi przygotowuje I Festiwal Historyczny w Grodzisku w Tumie. W weekend 15 i 16 czerwca miłośnicy archeologii, historii i czasów minionych będą mogli odkrywać bogactwo dziedzictwa kulturowego regionu łęczyckiego. Będą także niezwykle ciekawe inscenizacje.
11 MAJA 2024 - 31 SIERPNIA 2024

Czas w powiewie

Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 11 V o godz. 17.00 na wernisaż wystawy „Czas zatrzymany powiewem wachlarzy”. Ekspozycja będzie dostępna do końca sierpnia 2024 roku.
18 MAJA 2024 - 28 LIPCA 2024

Wystawa o urodzie

Muzeum Okręgowe w Sieradzu zaprasza 18 V na wystawę „Twoje piękno. Akcesoria mody i kosmetyki XIX – XX w.” Otwarcie o godzinie 17.00. Wystawa będzie trwała do 28 VIII.
Wygląda na to, że Muzeum Pałac Saski w Kutnie może nie zorganizować zaplanowanych na ten rok wystaw i przedsięwzięć edukacyjnych oraz będzie musiało mocno oszczędzać. Placówce odebrano bowiem pół miliona dotacji, którą otrzymała w ramach programu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania”, zwanego „willą plus”.
Muzeum Historii Łasku, będące oddziałem Biblioteki Publicznej w Łasku, rozpoczyna kompletowanie zdjęć i dokumentów związanych z Kolumną. Zostaną one wykorzystane do urządzenia stałej wystawy.
19 KWIETNIA 2024 - 1 WRZEŚNIA 2024

Wideoświat. Powrót do kaset VHS

Muzeum Kinematografii zaprasza na nową wystawą czasową "Wideoświat. Powrót do kaset VHS" Otwarcie 19 IV o godz. 17.
11 KWIETNIA 2024 - 15 WRZEŚNIA 2024

Łęczyckie barwy

Muzeum w Łęczycy zaprasza do Domu Starego na wystawę pt. „Łęczycki strój ludowy na co dzień i od święta”. Interesujące rzeźby pokazujące bogactwo regionalnego stroju będzie można oglądać do końca tegorocznego lata.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki konkursu na dofinansowanie muzeów w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”. Na 27 placówek, którym w tym konkursie przyznano dotacje, dwie działają w województwie łódzkim.