Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Jesteś kreatywny i posiadasz zamiłowanie do pracy z dziećmi? Dołącz do zespołu pasjonatów kultury i stwórz z nami innowacyjny program wakacyjny!
1 MAJA 2019 - 5 MAJA 2019 / 3 MAJA 2019

Majówka w Skansenie w Maurzycach

Na terenie Skansenu w Maurzycach w dniach 1-5 V czeka atrakcyjny program wydarzeń etnograficznych.
18 MAJA 2019 - 19 MAJA 2019

Noc Muzeów

Do udziału w tegorocznej Nocy Muzeów w Łodzi zgłosiło się już 36 placówek i instytucji kultury, w tym zabytkowa kamienica Mieczysława Pikusa i Jakuba Lendego.
12 MAJA 2019 - 24 MAJA 2019

VI Łódzkie Senioralia

Coroczne święto seniorów wiąże się z wieloma ciekawymi wydarzeniami dla łodzian po 60. roku życia. Łódzkie Senioralia 2019 potrwają od 12 do 24 maja i zaprezentują potencjał osób starszych. Seniorzy na prawie dwa tygodnie przejmą stery Łodzi - na inauguracji święta wystąpią Skaldowie.
Powoli dobiega końca remont budynku Łódzkiego Domu Kultury, którego koszt wynosi około 13 mln złotych. Łodzianie oraz odwiedzający instytucję mogą już podziwiać efekty prac. Z uwagi na szeroki zakres remontu na zakończenie inwestycji musimy jeszcze chwilę poczekać.
EDYTORIAL / kwiecień 2019. Ten numer pisma jest szczególny. Oto dlaczego. 1. Pełno(s)prawni w sztuce. Podejmujemy ten temat spontanicznie i nie bez obaw. Jak pisać o sztuce i niepełnosprawności – to pytanie nie tylko o perspektywę: czym jest niepełnosprawność wprowadzona w przestrzeń sztuki „pełnosprawnych”? Pisze Łukasz Kaczyński.
Budynek Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie łódzkim. Oddany został do użytku w grudniu 2013 roku, a uroczystość otwarcia zaszczycił swą obecnością znakomity aktor Cezary Pazura, który właśnie stąd pochodzi. Od 2016 roku dyrektorem placówki jest Monika Saktura.
W plebiscycie „Kalejdoskopu” Armatka Kultury 2018 zwyciężył 9. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. Statuetkę odebrał jego dyrektor Przemek Glajzner.
Naprzeciwko pałacu Poznańskich przy ul. Ogrodowej otwarto PURO Hotel Łódź (szósty pod tym szyldem i pierwszy w Łodzi). Designerskie wnętrza i dzieła sztuki na ścianach to już klasyka w nowych hotelach, ale tutaj inwestorzy poszli krok dalej – stworzyli kameralne kino, które będzie dostępne nie tylko dla gości.
Numerem kwietniowym żegnamy się z dotychczasowym wyglądem pisma. Merytorycznie jest super, tylko żeby to jeszcze wyglądało – słyszeliśmy czasem. No to będzie. W wykonaniu Jakuba „Hakobo” Stępnia. „Kalejdoskop” wywołuje dobre reakcje, czujemy, że jest ważną łódzką marką. Tę markę będziemy rozwijać, pisząc o kulturze wnikliwie i con amore, nawet jeśli nie rezygnując z ostrza sądów. Jedziemy dalej!