Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
To już jeden z ostatnich wakacyjnych spacerów po parkach, organizowanych przez Zieloną Łódź. Tym razem nowa odsłona, tajemnice i ciekawostki ukryte w Parku Julianowskim. Na spacer można się wybrać 25 sierpnia. 
To już przedostatni stand-up tego lata. W czwartkowy wieczór, 22 sierpnia, w Pasażu Rubinsteina przy Piotrkowskiej wystąpi Piotr Szumowski. Czy opowie swą słynną prawdziwą historię o bracie? Będzie można się przekonać na miejscu. 
W niedzielę 11 sierpnia 2019 roku miała miejsce ostatnia odsłona  XII Letniego Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej. Tym razem nie usłyszano operowych arii...
do 31 SIERPNIA 2019

Komiks i… archeologia

„Kultura – Przestrzeń – Odnowa” to archeologiczno-komiksowy projekt Stowarzyszenia Twórców „Contur” realizowany we współpracy z Instytutem Archeologii UŁ oraz Wieluńskim Towarzystwem Naukowym. Wakacyjnie przedsięwzięcie, trwające do końca sierpnia, skierowane jest do uczniów z okolic Strońska i Przywozu w województwie łódzkim.
„Nikt głodny odejść od naszej furty nie może” – zapowiedziała Matka Generalna. W poczcie wyjątkowych kobiet, takich jak Stanisława Leszczyńska, Stefania Wilczyńska czy Irena Sendlerowa nie może zabraknąć kolejnego istotnego nazwiska – Janiny Kierocińskiej, która uratowała niejedno ludzkie życie podczas II wojny światowej. W niedzielę 11 sierpnia w Wieluniu odsłonięto ławeczkę, by uhonorować pamięć rodowitej mieszkanki tego miasta. Pisze Paulina Ilska 
Jeśli ktoś myśli, że już żadna z rzek się w Łodzi nie ostała, ma okazję się przekonać, że jest inaczej. Trzeba tylko wiedzieć, którędy iść. A to wie przewodnik z Zielonej Łodzi, która zaprasza na spacer w niedzielę 18 sierpnia. 
25 SIERPNIA 2019 - 31 SIERPNIA 2019 / 29 SIERPNIA 2019

75-lecie likwidacji getta

W sierpniu odbędą się uroczyste obchody 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. Główne uroczystości rozpoczną się 29 VIII o godz. 11 na cmentarzu żydowskim w Łodzi i o godz. 12.30 na stacji Radegast.
do 30 WRZEŚNIA 2019

Konkurs na reportaż

Trwa Ogólnopolski Konkurs na Reportaż "Łódzkie znane i nieznane" organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w ramach obchodów 100-lecia województwa łódzkiego. Termin nadsyłania prac - do 30 IX.
Ta książka powstała w bardzo nietypowy sposób i przybliża czytelnikom niebanalną postać Człowieka, który chociaż urodził się nad Pilicą, to w rodzinnych stronach jest praktycznie nieznany.
Park na Zdrowiu kryje w sobie wiele tajemnic, dlatego warto się wybrać na fotospacer z przewodnikiem z Zielonej Łodzi i poznać niektóre z nich. Okazja ku temu będzie w najbliższą sobotę 10 sierpnia.