Wiadomości | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Można kochać jednocześnie Boga i sztukę? Czy jedno nie wyklucza drugiego? Czym różni się potrzeba sztuki od potrzeby wiary? Na te pytania próbował odpowiadać zgodnie z żydowską tradycją rabin Łodzi Dawid Szychowski po wykładzie poświęconym malarstwu abstrakcyjnemu na przykładzie twórczości Marka Rothki – amerykańskiego artysty żydowskiego pochodzenia, urodzonego w 1903 r. na Łotwie (jako Marcus Rothkowitz).
2 LIPCA 2019 - 27 CZERWCA 2019

Wakacje w Bełchatowie

Moc artystycznych atrakcji dla dzieci i młodzieży w ofercie Miejskiego Centrum Kultury.
28 CZERWCA 2019 - 10 SIERPNIA 2019

Objazdowy Festiwal w Chmurach

Wydarzenie, podczas którego emitowane będą pełnometrażowe propozycje filmowe z całego świata, animacje oraz aktorskie filmy familijne. Wszystkie tytuły wyświetlane będą premierowo lub przedpremierowo.
30 CZERWCA 2019 - 14 SIERPNIA 2019

Wakacje z Florką

W każdą wakacyjną środę i niedzielę najmłodsi będą mieli okazję spotkać się w Muzeum Kinematografii z Florką - ryjówką stworzoną w łódzkim studiu Anima-Pol. Podczas zajęć dzieci czytają, bawią się, oglądają bajki o przygodach Florki, wycinają i wyklejają.
Prezes firmy Virako Krzysztof Witkowski pokazał mediom, jak postępuje budowa Monoplis - projektu łączącego część biurową z przestrzeniami dla wydarzeń kulturalnych, spędzania wolnego czasu i relaksu. Kompleks powstaje na terenie rewitalizowanych zabytkowych zakładów Monopolu Wódcznego z 1902 roku w Łodzi przy ul. Kopcińskiego.
Mieszkańcy niewielkiej, położonej między Łodzią a Pabianicami gminy Ksawerów mogą być dumni, gdyż doczekali się zaskakująco ciekawej i obszernej monografii, której powinni zazdrościć im mieszkańcy niejednego znacznie większego, bogatszego i starszego miasta.
23 CZERWCA 2019 / 24 SIERPNIA 2019

Plac Zabaw Twórczych

Wydarzenie, podczas którego rodziny mogą spędzić czas w radosnej, twórczej atmosferze.
Cotygodniowe wycieczki śladami Izraela Poznańskiego wracają po zimowej przerwie.
do 19 CZERWCA 2019 / do 30 SIERPNIA 2019

Zaaranżuj Pasaż ŁDK i wygraj 20 tys. zł!

Łódzki Dom Kultury ogłasza kolejny konkurs na aranżację wystawienniczą Pasażu ŁDK. To okazja na zaprezentowanie nieprzeciętnych umiejętności oraz oryginalnych i świeżych wizji architektonicznych dla wszystkich kreatywnych umysłów. Na zwycięzce czeka atrakcyjna nagroda pieniężna!
Zespół Pieśni i Tańca „Bychlewianka" obchodzi jubileusz 45-lecie istnienia. W bogatym dorobku ma wiele nagród i wyróżnień zdobytych na festiwalach w kraju oraz za granicą...