Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Muzykę Półwyspu Bałkańskiego z dużymi wpływami muzyki romskiej i klezmerskiej na scenie plenerowej w ruinach Zamku Kazimierzowskiego w Inowłodzu zaprezentuje septet dęto-smyczkowo-szarpany Bubliczki.
14 LIPCA 2024

Koncerty na Kozinach

Wraca cykl „Letnich koncertów na Kozinach”. Jako pierwszy już w najbliższą niedzielę wystąpi Polski Zespół.
W ramach cyklu „Fortepiany Wolności" na Stacji Księży Młyn zagra legenda muzyki elektronicznej - Władysław „Gudonis” Komendarek. Wstęp bezpłatny.
7 LIPCA 2024 - 25 SIERPNIA 2024

Letnie Koncerty w Altanie

Od 7 lipca w każdą wakacyjną niedzielę w altanie w Parku Źródliska I odbywać się będą koncerty w wykonaniu artystów z Akademii Muzycznej w Łodzi. Hasło pierwszego koncertu to „Wakacyjny opeRAJ”. Start zawsze o godzinie 17. Wejście bezpłatne.
5 LIPCA 2024 - 1 WRZEŚNIA 2024

Jazz charytatywny

Fundacja Madame Chromatique organizuje dziewięć koncertów w województwie łódzkim w ramach projektu „Letnie spotkania z jazzem Madame Chromatique”. Dochód z koncertów będzie przeznaczony na charytatywne wsparcie dziewięciu łódzkich fundacji oraz sfinansowanie zajęć plastycznych na półkoloniach dla 100 dzieci z rodzin wykluczonych, wybranych w projekcie Art. Parasol.
7 LIPCA 2024 - 25 SIERPNIA 2024

Kulturanki u Herbsta

Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na cykl ośmiu koncertów plenerowych. W niedzielne przedpołudnia lipca i sierpnia w przypałacowym ogrodzie zabrzmi muzyka rozmaitych gatunków. Obok jazzu i muzyki klasycznej, posłuchamy bluesa, a także poezji śpiewanej i nowoczesnego folku sięgającego korzeniami do muzyki słowiańskiej.
28 CZERWCA 2024 - 28 SIERPNIA 2024

Letnie festiwale muzyczne

Tomasz Gołębiewski – koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej i menedżer kultury – jak co roku organizuje lub współorganizuje w Łodzi trzy letnie festiwale muzyczne.
26 PAŹDZIERNIKA 2024

Soundedit i nowa fala

Francuska grupa Nouvelle Vague wystąpi drugiego dnia 16. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Klubie Wytwórnia. 26 października odbędzie się również koncert z okazji 51. rocznicy wydania kultowej płyty „Band On The Run” grupy The Wings.
Już po raz 25. w czasie wakacji można odbywać muzyczne podróże po najciekawszych zakątkach województwa łódzkiego i najbardziej fascynujących kierunkach w muzyce rożnych epok i stylów.
Projekt „Niemen znany i mniej znany” oraz duet Matylda/Łukasiewicz pojawią się na scenie Klubu Wytwórnia 25 października podczas 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit - organizatorzy ujawniają pierwsze szczegóły programu festiwalu.