Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
To tytuł wieczoru muzycznego, podczas którego romantyczne serenady, urokliwe barkarole i pieśni o tematyce miłosnej z różnych epok zaprezentują studentki i studenci Wydziału Sztuk Scenicznych Akademii Muzycznej w Łodzi z klasy śpiewu Ziemowita Wojtczaka, który wystąpi wraz ze swoimi podopiecznymi. Transmisja na żywo online.
16 MAJA 2021

Wieczór jazzowy

W programie koncertu Big Bandu Akademii Muzycznej w Łodzi pod dyrekcją Jacka Delonga znajdą się standardy jazzowe i piosenki wybitnych wokalistów, zaaranżowane na big band. Na scenie pojawią się także soliści Instytutu Wokalistyki Estradowej. Transmisja na żywo online.
15 MAJA 2021

Dyrygentki

Dzieła Henryka Mikołaja Góreckiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Carla Marii Webera usłyszymy podczas koncertu dyplomowego studentek dyrygentury – Klaudii Mazur oraz Aleksandry Orczykowskiej. Pokierują Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Łodzi wraz z solistkami: Małgorzatą Hejduk (altówka) oraz Leną Nowakowską (klawesyn). Transmisja na żywo online.
Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza z okazji Dnia Matki na spotkanie z cyklu „Podwieczorek z gwiazdą", którego gościem będzie polska grupa rockowa – Skaldowie. Tym razem wydarzenie odbędzie w ogrodach przy parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie.
Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych w Łodzi otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu miasta. Łodzianie będą mogli uczestniczyć w koncertach jazzowych, wydarzeniach promujących muzykę klasyczną, folklor czy operę. Wiele z nich odbędzie się w formie bezpłatnej.
25 CZERWCA 2021 - 30 LIPCA 2021

Letnisko - koncerty na Księżym Młynie

W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie przez całe lato zagra 26 zespołów. Cykl "Letnisko" startuje 25 czerwca i kończy się 4 września. Na plenerowej scenie zagrają m.in.: Rysy, Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Kukon, Kaz Bałagane, Malik Montana, Sorry Boys, Marek Dyjak i wielu innych polskich artystów. Będą też wydarzenia towarzyszące.
Duet Lenda/Kozub zwyciężył w III Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Gala finałowa laureatów i spektakl „Piosenka jest dobra na wszystko” zakończyły tegoroczną, zrealizowaną online, edycję festiwalu OFF-Północna. Spektakle finałowe można jeszcze obejrzeć na kanale YouTube Teatru Muzycznego w Łodzi.
Finałowa dziesiątka spotka się na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, by przed mistrzowskim jury powalczyć o statuetkę Jonaszka, pieniądze i występ w czasie festiwalu OFF-Północna.
TEMAT NUMERU. Łódź jako jedno z siedmiu miast w Polsce bierze udział w ministerialnym programie Przestrzenie Sztuki. Została wybrana ze względu na swój potencjał taneczny. W grudniu 2020 r. zakończyła się pilotażowa edycja projektu, prowadzonego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny pod auspicjami Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
Zwycięzcą I Ogólnopolskiego Konkursu Wiolonczelowego im. Dominika Połońskiego, który zakończył się w Łodzi w niedzielę wieczorem 28 marca 2021 roku, został Michał Balas – student łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów. Młody wiolonczelista zachwycił jurorów szczerością przekazu, wirtuozerią i finezją gry.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.