Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Znakomite efekty przynosi współpraca Towarzystwa Śpiewaczego im. Stanisława Moniuszki w Radomsku z Piotrkowską Orkiestrą Kameralną pod kierunkiem Ewy Izydorczyk-Grzelak. Podczas koncertu zatytułowanego „Moniuszkowcy Moniuszce w 200. rocznicę urodzin” publiczność mogła usłyszeć nowy, urozmaicony program, w którym zaprezentowano kompozycje autorstwa nie tylko ojca polskiej opery narodowej.
22 LISTOPADA 2019

Tune zapowiada trasę

Koncert łódzkiego zespołu artrockowego Tune. W repertuarze znajdą się utwory z trzech wydanych płyt w specjalnych koncertowych aranżacjach.
17 LISTOPADA 2019

Recital organowy

Podczas koncertu z cyklu „Akademia Muzyczna w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach Dawid Długosz wykona dzieła Johanna Sebastiana Bacha, głównie preludia chorałowe.
28 LISTOPADA 2019 - 30 LISTOPADA 2019

II PL Music Video Awards

Za nami pierwszy etap konkursu PL Music Video Awards. Spośród 507 zgłoszonych teledysków komisja selekcyjna wybrała nominowane prace. W każdej z kategorii: Pop, Folk, Dance, Rock i Ostre Brzmienie, Hip-Hop, Muzyka Elektroniczna, Alternatywa, Ważny Przekaz oraz Debiut Reżyserski nominowano po sześć teledysków.
RECENZJA. Już dawno biblioteki przestały być jedynie wypożyczalniami książek, a stały się centrami kultury. Organizują spotkania z pisarzami, projekcje filmów i dyskusje z reżyserami, warsztaty i konkursy literackie i plastyczne – możliwe inicjatywy ogranicza jedynie wyobraźnia, bo i z brakiem funduszy można sobie jakoś poradzić. O płycie "Zawierszowani" pisze Bogdan Sobieszek.
WYWIAD. Leśmian to inna poetyka, z mojego punktu widzenia pozwalająca sięgnąć po bardziej psychodeliczne środki wyrazu. Tuwim bardziej osadza nas, mimo wszystko, w pewnym konkrecie – mówi Agnieszka Kowalska-Owczarek z zespołu Agnellus. Rozmawia Łukasz Kaczyński.
14 LISTOPADA 2019

Odlot z Alamedą 5

Koncert awangardowej formacji Alameda 5 w cyklu #PRZEPRASZAMY, ŻE W CZWARTEK. To muzyka inspirowana rytmiką afrykańską i latynoamerykańską, wczesnym fusion w duchu Milesa Davisa, post-punkiem i post-minimalizmem. Taki repertuar znalazł się na wydanym na początku 2019 roku drugim albumie kwintetu zatytułowanym „Eurodrome”.
Kochasz muzykę rytmiczną? Marzysz o poznaniu i posłuchaniu jazzmanów z Nowego Jorku? Michał Urbaniak, światowej klasy skrzypek, kompozytor, saksofonista, zaprasza na XIII edycję Urbanator Days
Rozmowa z Kaludi Kaludovem, światowej sławy tenorem.
Grono ludzi ze złotym uchem powiększyło się o kolejne nazwiska wspaniałych artystów i producentów. Podczas sobotniej gali Festiwalu Soundedit statuetki otrzymali Stanisław Sojka, Mick Harvey, Craig Leon i Steve Albini. Następnego dnia laur odebrał Jan Borysewicz.