Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
"Pożegnanie lata" z Wędrownym Festiwalem Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" stanowi jednocześnie zapowiedź barwnej muzycznej jesieni: w programie znajdzie się muzyka filmowa i utwory związane z Łodzią, a obsada zapowiada pełne rozmachu propozycje symfoniczne i oratoryjne nowego sezonu artystycznego. Koncert odbędzie się w siedzibie filharmonii.
Muzeum Miasta Łodzi wraz z Fundacją im. S. Liszewskiego zapraszają na kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Łodzi”. Tym razem w ogrodzie pałacu rodziny Poznańskich wystąpi Venus String Quartet w składzie: Agata Miłoś (I skrzypce), Alicja Poręba (II skrzypce), Malwina Miękoś (altówka), Kajetan Kosiec (wiolonczela).
Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" już się zakończył, ale można jeszcze liczyć na jego postludium - 20 VIII w Korczewie.
7 SIERPNIA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

Manu Summer Jazz Sundays – „Tribute to…”

Jeśli sierpień w Manufakturze, to oczywiście w towarzystwie najlepszego jazzu. W pierwszą niedzielę miesiąca rozpocznie się 12. edycja Manu Summer Jazz Sundays, nagrodzonej w tym roku Jazzową Perłą Łodzi podczas Grand Prix Melomani.
Po poprzednich sukcesach "Fortepiany Wolności" wracają pod retkińską tężnię solankową przy ul. Hufcowej 20. 7 VIII o godz. 19 wystąpi Marcel Baliński - pianista, kompozytor i animator kultury. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
10 LIPCA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

Letnie Koncerty w Altanie

We wszystkie niedziele wakacji do końca sierpnia w Parku Źródliska I będą się odbywać Letnie Koncerty w Altanie. Podczas pierwszego koncertu jubileuszowej, dziesiątej edycji mieszkańców Łodzi przywitają wokaliści i rozrywkowy program, złożony z piosenek z repertuaru m.in. Dawida Podsiadły, Grażyny Łobaszewskiej, Beaty Kozidrak, Kuby Badacha, Christiny Aguilery i zespołu Coldplay.
Jan Szymański, instrumentalista z Albinowa zdobył główną nagrodę na 56. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą (24-26 czerwca 2022 r.)
2 LIPCA 2022 - 27 SIERPNIA 2022

Letnisko na Księżym Młynie

Cykl letnich koncertów w każda sobotę wakacji. 2 lipca rozpocznie Cool Kids of Death. Potem zagrają m.in. Bokka, Król, Happysad. Koncertom towarzyszyc będą pikniki rodzinne, śniadanie na trawie, warsztaty kreatywne, weekend otwartych pracowni, a każdej niedzieli kino plenerowe z filmami muzycznymi.
FELIETON. W 2014 roku byłem w łódzkiej Atlas Arenie na koncercie Black Sabbath i Aerosmith, a dwa lata później na The Cure. I podobało mi się. Mogłem wykrzyczeć refreny ulubionych kawałków z przeszłości i udawać, że znów mamy lata osiemdziesiąte, a ja jestem ponad 30 lat młodszy. Miałem dobre miejsca, z boku hali, z otwartym widokiem na scenę, gdzie malutkie sylwetki muzyków nie budziły wątpliwości. Pisze Dariusz Bilski.
15 LIPCA 2022 - 25 SIERPNIA 2022

15. Letnia Akademia Jazzu

Letnia Akademia Jazzu rozpocznie się 5 VII i będzie umilać wakacyjne wieczory miłośnikom jazzu do 25 VIII. Na scenie Klubu Wytwórnia pojawią się legendy polskiego i światowego jazzu, znani i cenieni muzycy tego gatunku, a także debiutanci.