Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
2 LIPCA 2021 - 7 SIERPNIA 2021

Letnie koncerty gwiazd w EC1

W lipcu rozpocznie się cykl koncertów "Letnie brzmienia" w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Od 2 VII do 7 VIII odbywać się tam będą koncerty najpopularniejszych polskich artystów: Nosowskiej, duetu Kwiat Jabłoni, Brodki, Artura Rojka, Krzysztofa Zalewskiego i wielu innych.
W związku z trwającą epidemią trasa koncertowa Deep Purple "The Whoosh! Tour" zostaje przeniesiona na 2022 rok, a co za tym idzie również i data polskiego koncertu grupy zostaje przełożona na przyszły rok. Polski koncert Deep Purple odbędzie się 12 X 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie, a w roli gościa specjalnego zespołowi towarzyszyć będzie legendarna amerykańska formacja Jefferson Starship.
Koncertem laureatów zakończył się Turniej Polskich Akademii Muzycznych. Wydarzenie odbywało się w Teatrze Wielkim w Łodzi, jego poziom został uznany za bardzo wysoki. Uczestników oceniało jury w składzie: Ryszard Karczykowski (przewodniczący), Joanna Woś, Dariusz Stachura, Mateusz Borkowski i Michał Kocimski.
25 WRZEŚNIA 2021

Carl Palmer w Wytwórni

Perkusista legendy prog rocka - grupy Emerson, Lake & Palmer - Carl Palmer pojawi się w łódzkim Klubie Wytwórnia 25 IX 2021 r. Projekt, z jakim artysta przyjedzie do Polski, to "Carl Palmer’s Legacy ELP". Palmer to brytyjski muzyk, kompozytor, a przede wszystkim innowacyjny perkusista. Znany jest z występów z The Crazy World of Arthur Brown, Atomic Rooster, Emerson, Lake and Palmer, Asia, współpracował z Mike’m Oldfieldem.
25 CZERWCA 2021

Summer Sky Festival 2021

W Ogrodach Geyera będzie można wysłuchać koncertu Sympho House. W programie największe hity muzyki house w wykonaniu orkiestry symfonicznej, DJ-a oraz wokalistów.
4 PAŹDZIERNIKA 2021 - 5 PAŹDZIERNIKA 2021

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Łódzki Dom Kultury zorganizuje regionalne przesłuchania do Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka, którego ideą jest upowszechnienie utworów zespołu „Mazowsze” oraz przybliżenie sylwetki patrona. Łódzkie jury, które wesprą również przedstawiciele zespołu, spotka się z uczestnikami konkursu w dniach 4-5 października 2021 i  wyłoni zwycięzców pierwszego etapu w każdej kategorii wiekowej.
od 3 CZERWCA 2022

Łódzki koncert Kiss w 2022

Amerykański zespół znany z oryginalnego wyglądu i żywiołowych, pełnych efektów specjalnych koncertów wystąpi za rok w Atlas Arenie w Łodzi. Trasa "End Of The Road" zapowiadana jest jako ostatnia w karierze muzyków. Szansa zobaczenia ich w Polsce może się już nie powtórzyć. Koncert został przełożony z 12 czerwca 2021 roku. Zakupione bilety zachowują ważność.
James Blunt, artysta okrzyknięty jednym z najbardziej bezpretensjonalnych muzyków dzisiejszego popu, powraca na scenę. Mistrz ballad i twórca przeboju „You’re beautiful”, który już nie raz zachwycił polską publiczność, wystąpi 29 V 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Trasa „Once Upon a Mind” to wyczekiwany powrót do muzyki na żywo - zarówno dla artysty, jak i publiczności.
Organizatorzy tegorocznych wydarzeń muzycznych w Łodzi otrzymają niemal pół miliona złotych z budżetu miasta. Łodzianie będą mogli uczestniczyć w koncertach jazzowych, wydarzeniach promujących muzykę klasyczną, folklor czy operę. Wiele z nich odbędzie się w formie bezpłatnej.
25 CZERWCA 2021 - 30 LIPCA 2021

Letnisko - koncerty na Księżym Młynie

W nowym miejscu na koncertowej mapie Łodzi, na Księżym Młynie przez całe lato zagra 26 zespołów. Cykl "Letnisko" startuje 25 czerwca i kończy się 4 września. Na plenerowej scenie zagrają m.in.: Rysy, Fisz Emade Tworzywo, Clock Machine, Kukon, Kaz Bałagane, Malik Montana, Sorry Boys, Marek Dyjak i wielu innych polskich artystów. Będą też wydarzenia towarzyszące.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.