Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Kapela “Spod Dębu” z Mzurek zwyciężyła w XV Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego.
1 CZERWCA 2019 - 2 CZERWCA 2019

Rave wraca - Festiwal Brawo Ravekjavik

Dwie sceny, kilkunastu wykonawców i mnogość elektronicznych dźwięków od ambientu po schranz w bogatej wizualnej oprawie projekcji świateł i mappingu. Za sprawą festiwalu Brawo Ravekjavik sobota 1 czerwca upłynie pod znakiem nowoczesnych brzmień, a do Łodzi powróci duch Parady Wolności.
Zdobywcą Grand Prix XIII Festiwalu Klarnetowego został Eryk Oliwa z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Katowicach, który zagrał perfekcyjnie trzy etiudy Krzysztofa Pendereckiego. Jego nauczycielem  jest  Roman Widaszek.
W ramach cyklu „Śpiewam Piotrków” zaprezentowała się kolejna młoda, utalentowana wokalistka. Recital Natalii Cybuli z zespołem Funkees odbył się 16 maja 2019 roku w sali klubowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
25 MAJA 2019 - 7 WRZEŚNIA 2019

Koncerty pod zegarem

Trwa piąta edycja Łódź Songwriter Festiwal. W każdą sobotę do 7 września na rogu ul. Piotrkowskiej i 6 Sierpnia (pod zegarem) odbywają się darmowe, plenerowe koncerty gwiazd z Polski i z zagranicy.
Zawsze łapczywie rzucam się na taką muzykę – jest jak jazda w nieznane, nigdy nie wiadomo, co wyłoni się zza kolejnego zakrętu. Podróżą pełną niespodzianek – niezależnie od tego, że przebywa się ją po wielekroć – jest debiutancka płyta „PL Lady” łódzkiego zespołu Smash the Crash.
– Też kiedyś chciałem wyjechać z Łodzi. Ale wtedy zaczęło się dziać tutaj dobrze. Gdybym zaczął pracę w innym teatrze, teraz zapewne przyjeżdżałbym do Łodzi na castingi – mówi PAWEŁ ERDMAN, śpiewak z łódzkiego Teatru Muzycznego.
- Nam strzelać nie kazano. Wstąpiłem na działo. I spojrzałem na pole; dwieście armat grzmiało. Artyleryi ruskiej ciągną się szeregi, Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi... - te słowa wiersza Adama Mickiewicza można było usłyszeć w Klubie Muzycznym Bogart w Gomunicach. W piątek 10 maja 2019 roku wystąpił tam ukraiński zespół Haydamaky wspólnie z pisarzem Andrzejem Stasiukiem...
Kinga Zygmunt została laureatką II Konkursu Piosenki Aktorskiej Im. Jonasza Kofty, który odbył się w Teatrze Muzycznym w Łodzi w ramach Festiwalu Off-Północna.
W piotrkowskim kościele Panien Dominikanek w dniu 14 kwietnia 2019 roku wystąpił chór Coro Desico w repertuarze złożonym z pieśni pasyjnych. Koncert zatytułowany „Kochać, to ciągłe serca zmartwychwstanie…” powstał z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.