Muzyka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Soundedit duet Skalpel zaprezentuje projekt dedykowany Lemowi „Planetarium Lema”. To wycieczka po rozrywkowo-edukacyjnym parku tematycznym, inspirowanym twórczością wielkiego pisarza. Na każdej z „planet” będą im towarzyszyć muzyczni goście.
30 WRZEŚNIA 2021

Caryna z nową płytą

W Artkombinacie Scena Monopolis 30 IX zagra i zaśpiewa zespół Caryna. Zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty "Chwile".
1 PAŹDZIERNIKA 2021 - 13 PAŹDZIERNIKA 2021

Opera z Chopinem

Ta opera powstała z uznania dla muzyki Fryderyka Chopina, jej twórca – Włoch Giacomo Orefice - swoją partyturę oparł w całości na muzyce polskiego kompozytora, jego postać stała się też inspiracją dla libretta, a samo nazwisko - tytułem opery. Premiera "Chopina" - 1 X w Teatrze Wielkim.
Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne "Ocalić od zapomnienia" 21 X organizuje koncert "Czy mnie jeszcze pamiętasz?". Wydarzenie jest poświęcone pamięci Franciszka Walickiego - ojca polskiego bigbitu i rock'n'rolla. 


14 PAŹDZIERNIKA 2021

Koncert Olka Grotowskiego w ŁDK

Już 14 X o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury odbędzie się koncert legendy nurtu piosenki studenckiej. Olek Grotowski przez wiele lat był mocno związany z Łodzią i łódzkim przeglądem Yapa.
8 KWIETNIA 2022 - 10 KWIETNIA 2022

Marillion w Łodzi

Zespół Marillion po sukcesie artystycznym i frekwencyjnym dwóch poprzednich Marillion Weekends, które odbyły się w naszym kraju w 2017 i 2019 roku, ponownie zdecydował się na zorganizowanie tego wyjątkowego święta fanów w Polsce. I znów wybór padł na Łódź. Marillion Weekend Poland odbędzie się zatem w Klubie Wytwórnia w dniach 8-10 IV 2022 roku.

Projekt „Fortepiany Wolności” w bieżącym roku pojawia się w zaskakujących miejscach. Poprzedniego koncertu, odbywającego się przy retkińskich tężniach, wysłuchało blisko pięćset osób. 26 IX w tym samym miejscu Kuba Sokołowski wykona utwory Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.
do 29 WRZEŚNIA 2021 / 8 GRUDNIA 2021

Rezydencje video art - ruch / taniec

Scena Tańca Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych ogłasza otwarty nabór na rezydencję artystyczną w przestrzeni produkcji dzieła w zakresie sztuki filmowej „Video Art – Ruch / Taniec”.
Koncert „Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz” odbędzie się w ramach Zaduszek Jazzowych 3 XI o godz. 19 w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury. To łódzka premiera projektu, który powstał w hołdzie dla Grzegorza Ciechowskiego w związku ze zbliżającą się 20. rocznicą jego śmierci (zmarł 22 XII 2001 r.).
Zespół Dead Can Dance wyrusza w nową trasę koncertową „Europa – 2022”. Brendan Perry i Lisa Gerrard wraz zespołem powrócą do Polski po trzech latach. Koncert odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie 5 V 2022 roku.