Literatura | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
POEZJA. Rzeczą zdumiewającą w twórczości literackiej Zofii Zarębianki jest rzucająca się w oczy wielotorowość, wybór wielu odmiennych dróg, chodzenie w profesorskiej todze i skromnym palcie poetki. Pisze Maciej Bieszczad. 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów ostatniego, piątego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie „Moja”, za które autorka Natalia Soszyńska otrzymała I nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów ostatniego, piątego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie „Hraszka”, za które autorka Aleksandra Majdzińska otrzymała II nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów ostatniego, piątego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Nie gaśnijcie neony już więcej"  za które autor Bartłomiej Kawka otrzymał III nagrodę. (Ex aequo z opowiadaniem "Skserowany obłęd" Jakuba Żurawia). 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów ostatniego, piątego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie „Skserowany obłęd”, za które autor Jakub Żuraw otrzymał III nagrodę.
Internetowy konkurs literacki Dekameron, trwający 5 tygodni, dobiegł końca. Każdy kolejny tydzień konkursu odbywał się pod innym hasłem, zaczerpniętym z „Dekamerona”  Giovanniego Boccaccio. Są już wyniki V tygodnia konkursu.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie „Bo tak Wybuchło” Anny Starowicz, za które autorka otrzymała I nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Bałkański spleen", za które Piotr Jurkiewicz otrzymał II nagrodę ( za opowiadanie "Jajko na miękko" Piotra Mazurskiego również przyznano II nagrodę, równorzędną). 
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Jajko na miękko", za które Piotr Mazurski otrzymał II nagrodę.
OPOWIADANIE. Publikujemy opowiadania laureatów czwartego  tygodnia trwania konkursu Dekameron 2020, który organizuje Dom Literatury w Łodzi, a współorganizuje i patronuje mu "Kalejdoskop". Dziś publikujemy opowiadanie "Słoik", za które  Małgorzata Zagajewska-Wójcińska otrzymała III nagrodę.