Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Dyskusyjny Klub Książki działający przy WBP w Łodzi zapraszają 21 listopada 2017 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Mariuszem Urbankiem. Prowadzenie spotkania Elżbieta Domagalska.
Znamy nominowanych do tegorocznej Nagrody im. Tuwima przyznawanej przez Dom Literatury w Łodzi od pięciu lat.
21 LISTOPADA 2017

Biograf

Spotkanie z Mariuszem Urbankiem, pisarzem, publicystą, autorem m.in. biografii generała Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego, Leopolda Tyrmanda, Stefana Kisielewskiego. Prowadzenie Elżbieta Domagalska.
„Wezwaliśmy pana ponownie, ponieważ rentgen wykazał pewne niepokojące zmiany” – to kwestia, którą usłyszał Marek, główny bohater znakomitego komiksu „Tylko spokojnie” Henryka Glazy. Tak, słusznie państwo podejrzewają – kilka plansz później Marek dowiedział się, że jest nieuleczalnie chory. Zaraz, zaraz – ale jak to – komiks o umieraniu i o śmierci?
„To, że nie dostrzega się literackiego potencjału miasta, nie pamięta się o tak ważnym ogólnopolskim wydarzeniu literackim, jakim jest Puls Literatury i Konkurs Bierezina, mogę tylko skwitować gniewem i smutkiem, bo zrozumieć takiej postawy nie sposób” - pisze prof. Jerzy Jarniewicz, ceniony poeta, eseista i wykładowca, juror ważnych konkursów literackich, w liście otwartym.
24 LISTOPADA 2017 - 26 LISTOPADA 2017

Salon Ciekawej Książki

W dniach 24 - 26 listopada w Hali EXPO-ŁÓDŹ odbędzie się VII Salon Ciekawej Książki. To łódzkie święto literatury, które każdego roku odwiedza blisko 12 tys. osób, a wśród ponad stu wystawców są największe polskie firmy wydawnicze.
do 30 LISTOPADA 2017

Czytaj za darmo!

W Łodzi pojawiło się niemal 150 darmowych wypożyczalni e-booków. Łódź wraz z 31 innymi miastami w Polsce i za granicą to kluczowe miejsce rozgrywania się Czytaj PL – jednej z  największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedynej takiej w Polsce.
14 LISTOPADA 2017 - 24 LISTOPADA 2017

Festiwal Literatury

Tegoroczny Festiwal Literatury w zamyśle organizatorów ma skonfrontować najnowszą literaturę reprezentowaną przez Sylwię Chutnik i Ziemowita Szczereka z pracą mistrzów: Ewy Lipskiej, Ryszarda Krynickiego i Anny Bikont, by postawić przed publicznością pytania o najgłębsze sensy literatury w czasach popkultury.
28 LISTOPADA 2017 - 28 LISTOPADA 2017

PTAKI NIEBIESKIE

Spotkanie ze Stanisławem Łubieńskim, autorem książki 12 srok za ogon. Wydana w zeszłym roku pozycja doczekała się nominacji do Nagrody Gdynia, Nagrody Nike i Paszportu Polityki, w kwietniu 2017 zdobyła tytuł Warszawskiej Premiery Literackiej.
W Łasku, Pabianicach, Łodzi i Wieluniu odbędą się spotkania promocyjne nowych książek Domu Wydawniczego Księży Młyn.