Wydana przez łódzką Kwadraturę książka Anny Adamowicz Wątpia dostała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia. Debiutancki tomik młodej poetki z Wrocławia jest jedną z 5 pozycji nominowanych w kategorii "Poezja".

Elżbieta Grzesiak o tym, czego się boimy. Nie bójcie się przeczytać.
W Muzeum Kinematografii rozmawiano o nowym wydaniu książki „Recepta na miliony” Bolesława Lesmana. Jest to opowieść o losach najbogatszego przedwojennego łódzkiego fabrykanta Oskara Kona. Została przypomniana w pięćdziesiątą rocznicę jej premiery.
W kwietniowym numerze "Kalejdoskopu" ukazała się rozmowa z Maciejem Świerkockim. Ograniczona objętość gazety zmusiła nas do skrócenia tej interesującej rozmowy. Obecnie publikujemy pełną wersję wywiadu, który w jednym punkcie stał się już nieaktualny - w międzyczasie Bob Dylan zgodził się odebrać Nagrodę Nobla.

Do finału 5. edycji prestiżowej Nagrody im. W. Szymborskiej nominowano tom "[beep] Generation" Tomasza Bąka, poety z Tomaszowa Mazowieckiego, laureata m.in. nagrody Silesius za debiut roku 2011 za "Kanadę". Laureata konkursu poznamy 10 czerwca. Przypominamy recenzję tomu autorstwa Tomasza Cieślaka.z kwietniowego numeru "Kalejdoskopu".

Kolejny felieton naszej autorki z Sieradza. Tym razem Elżbieta Grzesiak o obcych wpływach w polszczyźnie. 
W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur po raz pierwszy organizowany jest ogólnopolski konkurs na poemat poświęcony Łodzi, w którym nagroda główna wynosi 10 000 złotych. Nazwisko zwycięzcy poznamy we wrześniu.

Po raz drugi odbędzie się Weekend Księgarni Kameralnych. Po raz pierwszy uczestniczą w nim księgarnie z Łodzi i Koluszek.

- Wierzę, że to ostatni dzień "klątwy" nad Lesmanem - mówił podczas prezentacji "Recepty na miliony" Bolesława Lesmana jej wydawca Jacek Kusiński.Fragmenty książki poświęconej jednemu z najbogatszych łódzkich fabrykantów, Oskarowi Kohnowi, przeczytał na żywo znakomity aktor i pedagog prof. Bronisław Wrocławski.

Felietonistka lalala. Próba...............mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.
Próba.......................