Laureaci Złotego Exlibrisu | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
2 + 9 =

Laureaci Złotego Exlibrisu

Ogłoszono wyniki 31. edycji Nagrody Złoty Ekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. „Atlas historyczny miasta Łodzi” według projektu Łódzkiego Towarzystwa Naukowego otrzymał Nagrodę Złotego Exlibrisu w kategorii Najlepsza Książka o Łodzi.
Najlepszą książką o ziemi łódzkiej została publikacja „Kużaj: wieś o bogatej historii” autorstwa Katarzyny Idzikowskiej i Grzegorza Szymańskiego. Złoty Exlibris w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Łodzi jury przyznało pozycji „Łódź robotnicza drugiej połowy XIX wieku w obrazie i słowie” autorstwa Anny Kaniewskiej i Tomasza Walkiewicza. „Klasztorne impresje: stulecie sieradzkich urszulanek” zredagowane przez Fundację Wspierania Kultury Miasta Sieradza uznano za najlepsze wydawnictwo albumowe o ziemi łódzkiej. Złotym Exlibrisem nagrodzono również najlepszą powieść o Łodzi i ziemi łódzkiej, która okazała się „Śmierć głośna, śmierć cicha” Andrzeja Barta.

Jury przyznało również nagrodę Superekslibrisu. Za całokształt dotychczasowych publikacji o Łodzi otrzymał ją profesor Krzysztof Woźniak. Za całokształt dotychczasowych osiągnięć w zakresie publikacji o ziemi łódzkiej Superexlibrisem uhonorowano redakcję czasopisma „Aleksandrów Wczoraj i Dziś”.

Kategoria

Literatura