Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
21 STYCZNIA 2020 - 29 MARCA 2020

Grafiki wyjęte z archiwum

„Lekcje ze starodawnych rycin. Grafiki z kolekcji Giuliano Santiniego w darze dla Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi” - wystawa w CNIS ASP. Wernisaż 21 I o godz. 14.
25 STYCZNIA 2020

Aukcja dzieł sztuki

W sobotę 25 I łódzki Dom Aukcyjny Rynek Sztuki zaprasza kolekcjonerów i miłośników sztuki na 208. Aukcję Dzieł Sztuki, w czasie której zaoferowane zostaną 84 obiekty: obrazy, grafiki i rzemiosło artystyczne.
16 STYCZNIA 2020 - 1 LUTEGO 2020

Obraz w kamieniu

Cykl Ryszarda Czernowa pt. "Obraz w kamieniu" dotyczy tematu popularnego w fotografii polskiej - cmentarzy żydowskich. Otwarcie wystawy 16 I o godz. 18.
W sprzedaży jest drugi numer magazynu "Powidoki", wydawanego przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi.
10 STYCZNIA 2020 - 25 STYCZNIA 2020

Magia koła

Galeria Imaginarium zaprasza na wystawę "Koło", na której malarstwo, fotografie i poezję prezentuje trzech twórców: Robert Rabiega, Wiesław Barszczak i Mariusz Kaźmierski. Otwarcie 10 I o godz. 10
Zespół Ludowy PILICZANIE z Sulejowa, choć istnieje zaledwie od kilkunastu miesięcy, to już posiada szerokie grono fanów, którzy jeżdżą na coraz częstsze ich koncerty. Występy są często filmowane przez miłośników polskiego folkloru i łatwo można je znaleźć w internecie.
Galeria Kalejdoskopu to miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, popularyzatorom, animatorom kultury, liderom różnych środowisk. Tym razem kuratorem jest Sławomir Grzanek, prezes zarządu obchodzącego 70-lecie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, członek grupy fotograficznej POZA i Stowarzyszenia Foto Humanum.
RECENZJA. Sztuka tkaniny nie jest oderwanym od rzeczywistości hobby dla zajęcia rąk, ale reaguje na problemy współczesności tak samo jak twórczość z innych dziedzin. Bardziej niż kiedykolwiek przekonujemy się o tym dzięki głównej wystawie Międzynarodowego Triennale Tkaniny. Wydobycie tego faktu jest zasługą kuratorki i wprowadzenia tematu przewodniego („Przekraczanie granic”).
16 STYCZNIA 2020 - 17 LUTEGO 2020

Zamknięte w Iranie

Galeria Pop-up Ogrodowa8 zaprasza na wystawę zdjęć Patryka Bułhaka "Zamknięte". Otwarcie 16 I o godz. 18.
10 STYCZNIA 2020 - 23 LUTEGO 2020

Miejsce kobiety

"De terra" Barbara Kaczorowska / "Sub rosa" Beata Marcinkowska - otwarcie wystawy prac dwóch artystek 10 I o godz. 17.