Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
od 24 LISTOPADA 2022

Łódź Young Fashion 2022

Złota Nitka dla Maurycego Zylbera z Warszawy, nagroda 2. Fashion Film Festival dla Megan van Engelen z Holandii, nagroda rektora ASP podczas Gali Dyplomowej Instytutu Ubioru - dla Mai Pilarek. Szósta edycja Łódź Young Fashion za nami.

od 24 LISTOPADA 2022

Ukraina. Lwów. 2022

Uniwersytet Łódzki i Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi zapraszają na wystawę „Ukraina. Lwów. 2022”. Wernisaż 24 XI o godz. 18 w uniwersyteckiej Galerii Wozownia 1/5.
22 LISTOPADA 2022 - 5 GRUDNIA 2022

Kryzys/hipokryzja

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego zaprasza na wystawę "slay/kryzys/hipokryzja", przygotowaną przez zespół studentów III i II roku. To pierwszy w Polsce pokaz replik tablic z "Mnemosyne Bilderatlasu" Aby Warburga. Wernisaż 22 XI o godz. 19.
„Każdy chce jakoś nie żyć” to tytuł nowego neonu artystycznego, który można oglądać na bocznej ścianie budynku przy ul. 6 Sierpnia 21/23 w Łodzi.
RECENZJA. Obydwie wystawy prezentowane w ms1, mimo że odległe tematycznie, dotykają podobnej kwestii – dążenia człowieka do opanowania śmierci. W kręgu myśli kosmistycznej wyraża się ono w próbach osiągnięcia nieśmiertelności, natomiast u Kadana ujawnia się w pracach, które w symboliczny sposób mają zatrzymać w okowach przeszłości śmierć, którą niesie za sobą wojna w Ukrainie. Pisze Maria Mażewska.
19 LISTOPADA 2022 - 3 GRUDNIA 2022

AFTER_2021.2022

Obroną kolekcji dyplomowych, która odbyła się 24 IX 2022 roku, zakończyła się kolejna edycja studiów podyplomowych zrealizowanych na kierunku projektowanie ubioru w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 19 XI o godz. 17 poznamy efekty pracy słuchaczy z rocznika 2021/2022.
RECENZJA. W pracach Krzysztofa Pruszkowskiego, jak w życiu, w ludzkiej podświadomości, obrazy rzeczywistości, doświadczenia, przeżycia, wrażenia zderzają się, nakładają się na siebie i przenikają, by w rezultacie stworzyć wypełnioną odpryskami wszystkiego czarną otchłań – swoisty kosmos. A całość znajduje się w bezustannym ruchu, tylko z pozoru zamrożonym. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
od 3 GRUDNIA 2022

Galeria sztuki VR

Pierwsza Galeria Sztuki VR dzięki wykorzystaniu medium, jakim jest wirtualna rzeczywistość (VR), daje nowe możliwości prezentowania dzieł artystycznych w przestrzeni digitalnej – z pełnym odwzorowaniem rzeczywistości realnej.
Brazylijski temperament i spirit of Łódź? 17 XI w Monopolis odbyła się premiera najnowszego Kalendarza Virako - to jego dziesiąta edycja. Całkowity dochód ze sprzedaży Kalendarza przekazany zostanie w tym roku Fundacji „Dom w Łodzi”.
26 LISTOPADA 2022 - 28 LUTEGO 2023

Nowa galeria na zamku w Inowłodzu

Zamek Kazimierzowski w Inowłodzu inauguruje swoją działalność wystawienniczą 26 XI o godz. 17 podwójnym wernisażem: wystawy fotograficznej oraz wystawy rzeźbiarskiej pod jednym hasłem "Drzewostany".