Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
RECENZJA. Pandemia poczyniła szkody w edukacji, także tej artystycznej. Ciężko nauczyć się warsztatu grafika czy malarza za pośrednictwem sieci, być może też nauka online działa demotywująco. Jakby nie było, do tegorocznego Konkursu Strzemińskiego – Sztuki Piękne zgłosiło się mniej studentów niż zwykle. I dlatego przeważały tu, niestety, prace niedojrzałe, niedomyślane. Ale oczywiście znalazły się i wartościowe propozycje. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
KOMIKS. Nareszcie! Chociaż może należałoby napisać – dlaczego dopiero teraz? Kajko i Kokosz – bohaterowie kultowych komiksów Janusza Christy trafili do serialu animowanego. Co ciekawe i ważne, w produkcję pierwszego sezonu serii Netfliksa zaangażowana była śmietanka współczesnego polskiego komiksu, z Tomaszem Leśniakiem i Michałem Śledzińskim na czele. Pisze Piotr Kasiński.
10 CZERWCA 2021 - 27 CZERWCA 2021

20 lat Fotofestiwalu. Robakowski kuratorem

20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi odbędzie się w dniach 10-27 czerwca. Będą dwa centra festiwalowe, prezentacje prac ponad 150 artystów i artystek wizualnych oraz 40 wystaw w całym mieście, a wśród nich ekspozycja fotografii z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi, w tym tych autorstwa Andy’ego Warhola, Romana Opałki czy Natalii LL. Program części głównej tworzy prof. Józef Robakowski.
14 MAJA 2021 - 23 MAJA 2021

Łódź Design Festival 2021

Po ubiegłorocznej zmianie, spowodowanej sytuacją na świecie, 15. edycja ŁDF wraca do majowej daty. Z tej okazji w Łodzi powstanie kilkanaście interesujących wystaw i… pływające ogrody! Do tego spotkania, warsztaty i panele dyskusyjne, które zaciekawią wszystkich zainteresowanych projektowaniem nowej, lepszej rzeczywistości.
do 5 MAJA 2021

Wystawa Anny Bochenek

Retrospektywną ekspozycję prac Anny Bochenek "Terra - geny" można oglądać w Galerii Re:Medium.
26 MARCA 2021 - 17 KWIETNIA 2021 / 6 KWIETNIA 2021

Wystawa Borysa Makarego

Galeria FF zaprasza na wystawę Borys Makary „NxN”. Wernisaż online 26 III o godz. 19. Oprowadzanie online: 6 IV.
RECENZJA. W dużej przestrzeni efekt przeskalowania rzeczywistych przedmiotów byłby jeszcze lepszy – widziane z daleka obiekty Marii Stangret miałyby naturalną wielkość i dopiero wraz ze zbliżaniem się do nich rosłaby skala. Ale gdy w zamian mamy intymność, niech to ona nas cieszy. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
26 MARCA 2021 - 25 KWIETNIA 2021

Operator Marek Nowicki w Galerii Pop-Up

Galeria Pop-up Ogrodowa8 zaprasza na dwie wystawy przygotowane we współpracy ze Szkołą Filmową w Łodzi i właścicielem budynku WX group Ogrodowa Office. Wernisaże 26 III o godz. 18.30 i 19.30. W związku z aktualną sytuacją otwarcie wystaw odbędzie się online - bez publiczności i autorów. Kuratorzy oprowadzą online po wystawach. 
FELIETON.Jak ważnym twórcą dla polskiego komiksu był autor „Tytusa, Romka i A’Tomka”, nie trzeba pisać. Wie to kilka pokoleń Polaków wychowanych na przygodach dwóch młodzieńców i uczłowieczanego na wiele sposobów szympansa. Pisze Piotr Kasiński.
RECENZJA. Prime Time zawsze obfitował w ciekawe propozycje artystyczne i projektowe – teraz możemy oglądać tylko te wybrane przez jury. Każda nagroda przypada na inną dziedzinę sztuki lub designu. Przypadek? Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.