Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
„Tkanie ruchu” to warsztaty online inspirowane sztuką, które 1 lipca rozpoczynają się w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Poprzez niczym nieskrępowany taniec mają pobudzić wyobraźnię, pozwolić na poznanie własnego ciała i wejście w dialog ze sztuką. Cykl zajęć adresowany jest do do dorosłych i młodzieży w wieku 16+.
12 liter. 12 artystów. 12 dróg. 155 kilometrów. 2340 minut. 242 265 kroków. W ciągu ostatnich trzech tygodni 12 lokalnych twórców tworzyło „How many roads” - projekt artystyczny w łódzkiej przestrzeni miejskiej, który jest gestem uznania i wdzięczności oraz symbolicznym podziękowaniem dla pracowników ochrony zdrowia za działania w walce z pandemią COVID-19.
Zbliża się premiera kolejnego monodramu Kamila Maćkowiaka. Po „Niżyńskim”, „Diva Show”, „Amoku” i „Wrakach” czas na „KLAUS – obsesja miłości”. To autobiografia Klausa Kinskiego – jednej z najbarwniejszych postaci europejskiego kina drugiej połowy XX wieku. Scena Monopolis prezentuje plakat, jaki do tego spektaklu przygotował Michał Batory.
NAGRODY. W sobotę o godz. 17 dowiemy się, czy layout, który zaprojektował dla nas Jakub Hakobo Stępień zdobędzie laury Polish Graphic Design Awards. Ogłoszenie werdyktu jury odbędzie się w Barze Studio na placu Defilad w Warszawie, skąd wydarzenie będzie streamingowane. Bądźcie tam z nami!
5 LIPCA 2020 - 23 SIERPNIA 2020

Mene Ragritte i inni

Talat Darvinoğlu "Niedośnione sny czy proces wytoczony realnemu światu" - wystawa w ramach tegorocznego Fotofestiwalu. Czynna od 5 VII.
30 CZERWCA 2020 - 16 SIERPNIA 2020

Łemkowskie Jeruzalem

"XIX Łemkowskie Jeruzalem na papierze w 110. rocznicę urodzin Bohdana Ihora Antonycza" - doroczna zbiorowa wystawa w Galerii Chimera, czynna od 30 VI.
WYWIAD. Kursy PATA w ASP to kolejna duża kulturalna inicjatywa, którą trzeba było odwołać z powodu epidemii. Ale uczestnikom zaproponowano coś w zamian – skoro nie ma międzynarodowego spotkania na żywo, to będzie wspólna wystawa w internecie. A gdy nadejdzie dogodny moment, to i w galeriach ASP.
3 LIPCA 2020 - 30 WRZEŚNIA 2020

To się nie mieści w głowie

Taki tytuł ma wystawa prac Bartka Jarmolińskiego, Pawła Łyjaka, Marty Pabian i Marii Piątek w Muzeum Regionalnym w Brzezinach (pierwsza po generalnym remoncie placówki). Czynna od 3 VII.
3 LIPCA 2020 - 2 SIERPNIA 2020 / 3 LIPCA 2020

Przymierzanie tożsamości

Galeria Pop Up Ogrodowa8 otworzy 3 VII wystawę fotografii Ilony Szwarc. W najnowszym cyklu zdjęć „I am a woman and I feast on memory” widzimy portrety modelki poddawanej zabiegom przymierzania kolejnych tożsamości, odnoszących się do kodów kulturowych dotyczących kobiet. Po tym wernisażu - kolejny - wystawy Jacka Obraniaka, a na koniec koncert.
26 CZERWCA 2020 - 22 SIERPNIA 2020

Zawłaszczyć czas

Marta Czarnecka, "Zawłaszczyć czas" - wystawa w Galerii Re:Medium zostanie otwarta 26 VI o godz. 10.30, wernisaż online na Fb. Samą wystawę można oglądać na żywo.