Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
18 CZERWCA 2021 - 5 WRZEŚNIA 2021

Praca, praca, praca w Muzeum Sztuki

"Praca, praca, praca (praca). Céline Condorelli i Wendelien van Oldenborgh" - otwarcie wystawy w ms1 18 VI o godz. 18.
W CMW trwa budowa nowej stałej wystawy „Miasto – Moda – Maszyna”. To trzy kondygnacje i licząca ponad 2 500 m² przestrzeń, którą wypełni blisko 400 obiektów z kolekcji muzeum. Prace nad wystawą trwające od trzech lat wkraczają właśnie w kolejny etap czyli m.in. przewożenie pierwszych obiektów oraz przygotowanie do prac aranżacyjnych. Wystawę będzie można obejrzeć już jesienią 2021 roku.
9 CZERWCA 2021 - 30 LIPCA 2021

Fotofestiwalowa wystawa w Pop-up

Galeria Pop-up Ogrodowa8 Sala B otworzy 9 VI o godz. 20 wystawę "Sustentar", we współpracy z Fotofestiwalem. Udział biorą artyści: Elisa Azevedo, Evgenia Emets, Margarida Reis Pereira, Maria Oliveira, Nuno Barroso i Sam Mountford.
12 CZERWCA 2021 - 24 LIPCA 2021 / 27 CZERWCA 2021

Fotofestiwal w ŁDK

Łódzki Dom Kultury jak co roku bierze udział w Międzynarodowym Festiwalu Fotografii. W Galerii Imaginarium 12 VI o godz. 18 zostanie otwarta wystawa „Światło i mrok. Fotografie Bogdana Konopki”. Kino Szpulka zaprasza natomiast 18, 19 i 22 VI na pokazy filmowe.
18 CZERWCA 2021 - 9 LIPCA 2021 / 18 CZERWCA 2021

Wystawa Gu-Tang Clan i Tope

W niezależnej Galerii Goa 18 VI o godz. 19 odbędzie się wernisaż wystawy "Nogami", organizowanej przez dwóch łódzkich twórców: Tope i Gu-Tang Clan. O godz. 22 - DJ set z udziałem m.in. legendy polskiej muzyki elektronicznej - DJ Mono.
5 CZERWCA 2021 - 26 CZERWCA 2021

Twórczo w Fabryce Sztuki

Fabryka Sztuki przygotowała program twórczych warsztatów. Przewidziano następujące bloki tematyczne: teatralno-interdyscyplinarne dla dzieci w wieku 10-15 lat, plastyczne dla dzieci w wieku 4-8 lat i 5-10 lat wraz z opiekunami, muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 lata wraz z opiekunami, Krav magę dla dzieci w wieku 6-9 lat i Ashtangę Jogę dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów.
RECENZJA. Czy nowe technologie są jak pędzel, dając podobne do tradycyjnego malarstwa możliwości pracy na statycznej płaszczyźnie, tyle że w innym medium? A może jednak rozszerzają spektrum działań artysty? Wystawa „Obrazy cyfrowe” w Ośrodku Propagandy Sztuki skłania do stawiania takich pytań. Jaka jest odpowiedź? Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
Drugi raz Łódź Design Festival odbywa się w pandemicznej odsłonie – wystawy nie są prezentowane we wnętrzach budynków, ale w rozstawionych w różnych częściach miasta przeszklonych pawilonach-gablotach, do których nie można wejść. Znajdują się w miejscach ogólnodostępnych i są bezpłatne, co sprawia, że może je obejrzeć każdy. To zaleta. Wadą jest brak pokazów z prawdziwego zdarzenia i festiwalowej atmosfery oraz niemożność przyjrzenia się przedmiotom z bliska. Ale choć to tylko namiastka festiwalu, to jednak zawsze coś.
21 MAJA 2021 - 29 SIERPNIA 2021

Pałac Jasminy Cibic

"Jasmina Cibic. Pałac" - wystawa w ms1 zostanie otwarta 21 V. Artystka przekształci galerię na pierwszym piętrze dawnego pałacu u zbiegu ulic Więckowskiego i Gdańskiej w Łodzi w opowieść o solidarności w obliczu kryzysu, ale także o sztuce manipulacji. Snuć ją będzie za pomocą filmu, fotografii, rzeźb oraz dźwięku.
10 CZERWCA 2021 - 27 CZERWCA 2021

20. Fotofestiwal - artystyczny portret miasta

Łódź to nie tylko miasto, to zjawisko kulturowe. Postrzegana jako miejsce, w którym sztuka stała się remedium na żmudne, robotnicze życie, stworzyła warunki do narodzin wielu środowisk i ruchów artystycznych. – Awangarda, zapał, kolektywna natura i „łódzka szajba” – mówi prof. Józef Robakowski.

  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.