Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
1 STYCZNIA 1970

Jaka Łódź

Akademia Sztuk Pięknych zorganizowała dla swoich studentów konkurs z cyklu „Hommage…”. Tym razem był to „Hommage á Łódź” – młodzi artyści próbowali odpowiedzieć na pytanie, jaka jest Łódź, jaką ma tożsamość, dokąd prowadzą zmiany, które są i będą tu przeprowadzane w najbliższym czasie.
GALERIA. Oto miejsce, które oddajemy osobom zaprzyjaźnionym ze sztuką, zorientowanym w najnowszych zjawiskach i popularyzującym je. Jako pierwszego do kuratorowania zaprosiliśmy Marcina Polaka.
Feofan Bobryk odszedł dwa lata temu. Jego pierwszą indywidualną wystawę w Piotrkowie Trybunalskim zatytułowaną „Jestem w moich obrazach” można oglądać w Galerii „U Panien” przy Centrum Idei Ku Demokracji do 5 czerwca 2019 roku.
18 MAJA 2019 - 28 LIPCA 2019

Maski Hayona

Jaime Hayon powraca do Łodzi po wizycie podczas Łódź Design Festival 2018, kiedy zachwycony nowo poznanym miastem postanowił zgłębić jego włókiennicze tradycje. Zainspirowany Łodzią i zauroczony klimatem festiwalu, jeden z najsłynniejszych współczesnych projektantów zaproponował przygotowanie swojej nowej instalacji właśnie tutaj. Wernisaż wystawy "Instalacja Masquemask" 18 V o godz. 17.
17 MAJA 2019 - 31 MAJA 2019

WYSTAWA SVETLANY VOLOSIUK

Interesująca wystawa artystki z Białorusi. Piątkowy wernisaż wzbogaci recital Barbary Twardosz
17 MAJA 2019 - 30 CZERWCA 2019

Poruszenie

Wystawa "Poruszenie" jest rezultatem cyklu warsztatów, w ramach których Muzeum Sztuki już po raz czwarty podejmuje współpracę z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi, tworząc dla studentek i studentów możliwość współpracy z artystami i kuratorkami w ramach projektu artystyczno-edukacyjnego. Otwarcie 17 V o godz. 18.
Barokowe rzeźby parkowe w Woli Krzysztoporskiej być może są najstarszymi tego typu pomnikami w Polsce. Z pewnością powinny stanowić atrakcję turystyczną, lecz lokalne władze zrobiły bardzo wiele, żeby nikt o nich nie wiedział...
10 MAJA 2019 - 25 MAJA 2019

Widziane

„Wiesław Przyłuski. Widziane. Rzeźby i reliefy” - otwarcie wystawy 10 V o godz. 17. Zaprezentowane zostaną portrety rzeźbiarskie z drewna lipowego i dębowego. Ekspozycję dopełnią kompozycje reliefowe wykonane na miedzianych płytach ukazujące figuralne, ekspresyjne przedstawienia.
10 MAJA 2019 - 1 WRZEŚNIA 2019

Doceńmy Krzyżanowskiego

"Wokół Konrada Krzyżanowskiego. Asocjacje i ekspresje". Otwarcie wystawy 10 V o godz. 18. Nieustępliwy jako malarz, impulsywny jako człowiek, całkowicie zaangażowany jako pedagog – Konrad Krzyżanowski był jednym z barwniejszych twórców warszawskiego środowiska artystycznego początku XX wieku.
17 MAJA 2019 - 26 MAJA 2019

Łódź Design Festival - Dobre życie

W dniach 17-26 V w Art_Inkubatorze odbywa się 13. edycja Łódź Design Festivalu – pod hasłem „Dobre życie”. Współczesność zalewa nas obietnicami natychmiastowego zaspokojenia i szczęścia. Projektanci stają się władcami ludzkich pragnień – wpływają na to, co kupujemy, w co się ubieramy, gdzie mieszkamy.