Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
17 SIERPNIA 2022 - 17 SIERPNIA 2022

Portrety Karoliny Karaczun

W przestrzeni biura CoSpot zawisną prace malarskie Karoliny Karaczun. Obrazy będzie można oglądać w lobby budynku zlokalizowanym przy wejściu i recepcji. Wernisaż 17 VIII w godz. 17-20.
RECENZJA. Młodzi designerzy często wyrażają w swoich projektach wrażliwość społeczną – empatię wobec osób niepełnosprawnych, chorych, skrzywdzonych. Wykorzystując swoje umiejętności, próbują im ulżyć. Albo wspomóc pozytywne doznania ludzi zdrowych. Tak postrzegają współczesną rolę projektowania użytkowego. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
RECENZJA. „Hipnagogi” Zbigniewa Olszyny to przedstawienia z pogranicza jawy i snu, gdzie fantasmagoryczne przestrzenie wypełnione są formami, które wymykają się jednoznacznemu określeniu. W surrealistycznych kompozycjach artysta bada kontrasty, wzajemne ścieranie się materii i natury poszczególnych elementów obrazu. Pisze Maria Mażewska.
Klaudia Pieniak jest jedną z dwóch laureatek nagrody „Kalejdoskopu” w XXXIX Konkursie im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne dla studentów ASP w Łodzi. W jej cyklu czarno-białych fotografii „Mistyfikacje” urzekła nas ich dojrzałość, świadomość formy – roli kompozycji czy światła – oraz metaforyczność. Do tego artystka znalazła sposób na atrakcyjne zaprezentowanie prac: umieściła je w czarnych ramkach tworzących małe gablotki i podświetliła.
Muzeum Sztuki otrzyma milion złotych dofinansowania zadania „Rozwój Kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi – edycja XI” w ramach programu „Narodowa kolekcja sztuki współczesnej” ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
W Bibliotece Tuvim do września można oglądać wystawę fotografii Dmytro Kozackiego „Azowstal”. Autor (ps. Orest) jest 26-letnim żołnierzem i fotografem, który podczas obrony zakładów Azowstal dokumentował codzienność pułku Azow i ukrywających się wraz z nim mieszkańców Mariupola na Ukrainie.
8 SIERPNIA 2022 - 8 WRZEŚNIA 2022 / 8 WRZEŚNIA 2022

Solaris Izabeli Krześlak

Galeria na Tarasie zaprasza na wystawę „Solaris”, na której zaprezentowane zostaną prace Izabeli Krześlak. Ekspozycja obejmuje obrazy na płótnie oraz półprzezroczyste, świetliste obiekty przestrzenne z nadrukowanym gradientem. Finisaż 8 IX o godz. 17.
18 SIERPNIA 2022 - 25 WRZEŚNIA 2022

Ćwiczenia z równouprawnienia – Demko i Jarmoliński

Galeria Re:Medium zaprasza na wystawę kolaży fotograficznych z cyklu „Ćwiczenia z równouprawnienia” autorstwa Iwony Demko i Bartka Jarmolińskiego. Wernisaż 18 VIII, godz. 18.
4 SIERPNIA 2022 - 2 WRZEŚNIA 2022 / 4 SIERPNIA 2022 - 4 WRZEŚNIA 2022

Ślad cyfrowy

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 4 VIII do swoich dwóch siedzib na wernisaże dwóch wystaw: Rafała Urbańskiego i Katriny Sadrak.
5 SIERPNIA 2022 - 28 SIERPNIA 2022

Magia Szajneckiej

Galeria Pop-up Ogrodowa8 zaprasza na wystawę Aleksandry Szajneckiej „Baby Witch”. Otwarcie 5 VIII o godz. 18.