Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
14 GRUDNIA 2019 - 19 GRUDNIA 2019 / 14 GRUDNIA 2019

Ślad po Galerii Ślad

W sobotę 14 XII o godz. 17.30 w Fabryce Sztuki w Łodzi odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej działalności autorskiej galerii Janusza Zagrodzkiego Ślad, działającej w latach 1978–1987. O godz. 18.30 rozpoczną się pokazy perfomances.
13 GRUDNIA 2019 - 4 STYCZNIA 2020

Ja i sobie

"Me&Myself" - wystawa zbiorowa w Galerii Imaginarium. Udział biorą: Krzysztof Cichosz, Aleksander Błoński, Maciej Błoński, Marek Poźniak, Marek Szyryk, Elżbieta Dul-Ledwosińska, Sławomir Iwański, Ryszard Hunger,  Maciej Kędzielawski, Piotr Kotlicki, Mirosław Ledwosiński. Otwarcie 13 XII o godz. 19.
Czerpanie artystycznej inspiracji z dotychczasowego dziedzictwa kulturalnego to oczywiście żadna nowość, niemniej tradycja przepuszczona przez młode umysły twórców z nowoczesnym podejściem do zastanej rzeczywistości zawsze może dać ciekawe efekty. Tak też jest w przypadku projektu Createx.
13 GRUDNIA 2019 - 4 STYCZNIA 2020

Fotografia chodnikowa

Janusz Tylman "Pod stopami" - otwarcie wystawy fotografii 13 XII o godz. 18. Tylman z pieczołowitością rejestruje „chodnikowe” odkrycia. Włazy telefoniczne i kanalizacyjne, studzienki, które nierzadko są małymi dziełami sztuki zaprojektowanymi przez artystów na zlecenie firm, ale też miast.
RELACJA Z DYSKUSJI. Przestrzenie dla kultury i kultura w przestrzeni publicznej – wokół tych tematów skupiliśmy artystów, animatorów, badaczy kultury, architektów, ludzi zainteresowanych miejskimi przestrzeniami podczas dyskusji „Więcej miejsca!” w Przystanku Architektura. Pokazała ona, jak wiele łódzkie środowisko ma jeszcze do zrobienia.Dyskusja połączona była z premierą "Kalejdoskopu" nr 10/19 i powiązana z jego tematem.
RECENZJA. Jest strasznowato*. W wylęgarni zła i brzydoty panuje ciemność, mucha bzyczy irytująco nad tym zgniłym pomiotem, a smuga światła latarki wydobywa z mroku potwory…
od 6 GRUDNIA 2019

Święta sztuka na święta

Galeria Ultramaryna zaprasza na tajemnicze wydarzenie pod hasłem "Święta sztuka na święta". Wernisaż wystawy z okazji zbliżających się świąt 6 XII o godz. 18.
8 GRUDNIA 2019 / 14 GRUDNIA 2019

Dzieci o Triennale

Co robią dzieci w galeriach sztuki? Jak odnajdują się w przestrzeni wypełnionej obiektami artystycznymi? W jaki sposób ich odbiór różni się od osądu dorosłego widza? Projekt „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale” jest próbą odpowiedzi na powyższe pytania.
Paweł Kwiatkowski, asystent w Pracowni Technik Łączonych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, otrzymał pierwszą nagrodę podczas Międzynarodowego Biennale Grafiki w Bukareszcie (2019) za prace "Haust" i "Play, stop, rewind". Do wystawy zakwalifikowało się 125 artystów, a spośród nich nagrodzonych zostało sześciu.
12 GRUDNIA 2019 - 12 STYCZNIA 2020

Nietykalni

Galeria Pop-up Ogrodowa8 otworzy 12 XII o godz. 18 wystawę zdjęć Grzegorza Wełnickiego z Indii „Eternal” – to portrety osób z najniższej kasty Nietykalnych z Waranasi.