Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
10 LUTEGO 2023 - 26 LUTEGO 2023

Dom obrazów Sebastiana Kularskiego

Pabianicka Galeria Aflopa Art zaprasza na wystawę malarstwa Sebastiana Kularskiego "Dom obrazów". Wernisaż 10 II o godz. 18.
od 10 LUTEGO 2023

Polskie arcydzieła u Herbsta

Muzeum Pałac Herbsta zaprasza na wystawę obiektów z kolekcji Muzeum Sztuki w Łodzi „Widziałem prawdziwe arcydzieło. Malarstwo polskie XIX i początku XX wieku". Wernisaż - 10 II o godz. 18 (Galeria Sztuki Dawnej).
RECENZJA. W artystycznych wizjach Adama i Moniki Fołtarz architektura to fantasmagoria, senny majak. Czy artyści próbują wyśnić miasto jak najbardziej przyjazne człowiekowi, w którym możliwa byłaby realizacja wszelkich jego potrzeb, także duchowych? Jakie miałoby ono być? Każdy musi odpowiedzieć sobie sam – do intelektualnej aktywności zachęca tytuł wystawy – „City For You?!”. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
2 LUTEGO 2023 - 28 LUTEGO 2023 / 23 LUTEGO 2023

Od – do

W Galerii Kobro w Akademii Sztuk Pięknych w dniach 2-28 II czynna będzie wystawa "Od - do", prezentująca prace trzech artystów - nauczycieli akademickich tej uczelni: prof. Zbigniewa Purczyńskiego, prof. Zdzisława Olejniczaka oraz prof. Piotra Stachlewskiego. Finisaż: 23 II o godz. 13.
11 LUTEGO 2023 - 11 MARCA 2023

Fale ciepła - Patrycja Mastej

Galera Art Hub zaprasza na wystawę malarstwa Patrycji Mastej "Fale ciepła". Wernisaż 11 II o godz. 18.
3 LUTEGO 2023 - 31 MARCA 2023

Projekt&Muzyka

Plakaty, infografiki, projekty okładek płyt czy animowane formy multimedialne – kilkadziesiąt prac, będących próbą odnalezienia graficznego ekwiwalentu muzyki, złoży się na wystawę „Projekt&Muzyka”. Jej wernisaż, 3 II o godz. 17, zapoczątkuje działalność stałej galerii łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Wystawa to podsumowanie wyjątkowej edycji, wyróżniającej się dużą liczbą zgłoszonych prac, wysokim poziomem wykonawczym i użytkowym. Prace będzie można oglądać w Galerii ASP przy Piotrkowskiej 68. Wernisaż - 4 II o godz. 17.
RECENZJA. Nazwa łódzkiej grupy artystycznej Powidoki powstała dla uhonorowania Władysława Strzemińskiego – jej członków inspiruje unizm, który ów wypracował i konstruktywizm, z którego czerpał, jak również sama idea powidoków. Pisze Aleksandra Talaga-Nowacka.
26 STYCZNIA 2023 - 12 MARCA 2023

Irena Zieniewicz - na granicy

Galeria Re:Medium zaprasza na wystawę prac Ireny Zieniewicz "Borderline". Otwarcie 26 I o godz. 18. Motywem przewodnim prezentacji jest temat granicy, tworzący wielopłaszczyznowe pole do dyskusji w dobie aktualnych kryzysów społeczno-politycznych.
3 LUTEGO 2023 - 3 MARCA 2023

Piotr Mastalerz - w drodze

Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu zaprasza na wystawę „Piotr Mastalerz. W drodze…” na której zobaczymy malarstwo olejne, obiekty przestrzenne i tkaniny drukowane łódzkiego artysty z ostatnich kilkunastu lat. Otwarcie 3 II o godz. 18.