7 WRZEŚNIA 2018 - 3 PAŹDZIERNIKA 2018

Od wolności do Wolności

W Akademii Sztuk Pięknych jest czynna wystawa zbiorowa "Od wolności do Wolności" z pracami autorstwa Andrzeja Chętki, Tomasza Chowańca, Pawła Hajncla, Mariusza Hermanowicza, Konrada Kuzyszyna, Łukasza Ogórka, Doroty Stolarskiej i Konrada Kultysa, Kasi Stręk oraz Marka Szyryka.
7 WRZEŚNIA 2018 - 25 WRZEŚNIA 2018

Exodus w ELart

W Galerii Rynek Sztuki odbędzie się wystawa asamblaży Piotra Władysława Woźniaka zatytułowana „Exodus”. Artysta studiował na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
9 WRZEŚNIA 2018 - 11 PAŹDZIERNIKA 2018

ENDOMANIA

W ramach Festiwalu Łódź Czterech Kultur odbędzie się wernisaż wystawy prac Clausa Friedricha Rudolpha, który karierę artystyczną rozpoczynał jako malarz i autor plakatów.
do 3 PAŹDZIERNIKA 2018

Portrety

Wystawę fotografii Danuty Węgiel zatytułowaną „Wiatraczek czasu. Portrety”można oglądać do 3 października w Galerii „Śnieżne Krużganki” w Centrum idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie Trybunalskim.
31 SIERPNIA 2018 - 23 WRZEŚNIA 2018

Przedmioty aktywne

Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę materialnych obiektów związanych z performansami, akcjami i efemerycznymi sytuacjami w sztuce "Przedmioty aktywne". Otwarcie 31 VIII o godz. 19 przy ul. Dąbrowskiego 5.
od 8 WRZEŚNIA 2018

Nie całkiem realizm

– Z Radomskiem łączy mnie cała młodość. Tu chodziłam do Miejskiego Domu Kultury na zajęcia Klubu Plastyka, które prowadził Piotr Pawłowski. Odkąd sięgam pamięcią, moim ulubionym zajęciem było lepienie w plastelinie i glinie – mówi rzeźbiarka Iwona Łyś-Dobradin. Jej prace można oglądać we wrześniu w Galerii MDK w Radomsku.
30 SIERPNIA 2018 - 22 WRZEŚNIA 2018 / 19 WRZEŚNIA 2018

patRIOTki

Anka Leśniak, eksplorując biografie nietuzinkowych kobiet, zaprasza do spojrzenia na współczesne relacje społeczne przez pryzmat postaci i wydarzeń z przeszłości. Tym razem sięgnęła do opisanej w książce Wojciecha Lady "Polscy terroryści" historii bojowniczek, które w zaborze rosyjskim w pierwszych latach XX wieku brały udział w zamachach na carskich urzędników. Otwarcie wystawy 30 VIII o godz. 18.
od 26 PAŹDZIERNIKA 2018

Hej, rock'n'roll!

Zaprojektowane przez Jo Mirowskiego okładki albumów, reklamy i grafiki będzie można zobaczyć w październiku na wystawie „Hej, hej to tylko rock‘n’roll!” organizowanej w ramach tegorocznej, 10. edycji festiwalu Soundedit. Wernisaż 26 X o godz. 17.
Dwudziesty piotrkowski festiwal „Interakcje” to czas rozliczeń i przemyśleń, ale nie służących końcowemu podsumowaniu, tylko rozwojowi. Dlatego doroczne święto perfomance’u tym razem podzielono na dwie części: finalizujący wcześniejsze dokonania majowy „Koniec” i nadchodzący wrześniowy „Początek”.
27 LIPCA 2018 - 30 GRUDNIA 2018

Świerzy kontra Matejko!

Na wystawie "Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko" będzie można zobaczyć 49 kolorowych portretów władców autorstwa Waldemara Świerzego, namalowanych na podstawie aktualnej wiedzy historycznej, w zestawieniu z 42 rysunkami Jana Matejki. Portretom towarzyszą opisy fizyczności władców. Otwarcie 27 VII o godz. 17.