Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
2 PAŹDZIERNIKA 2021 - 2 PAŹDZIERNIKA 2021 / 3 PAŹDZIERNIKA 2021 - 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Słowo w teatrze - warsztaty

Warsztaty teatralne “Słowo w teatrze - słowo mówione” w ramach Laboratorium Kreatywnego Działania organizowane przez Teatr CHOREA i Fabrykę Sztuki.
Teatr Pinokio ogłosił swoje plany na sezon artystyczny 2021/22. W planach m.in. "Opowieści z Narnii" i "Mały Książę".
Dwa miesiące ciężkiej pracy i nagle, pięć czy 10 dni przed premierą, gdy wszystko jest już gotowe, przedstawienie zostaje odwołane… Aktorzy to odchorowują. W kolejnym terminie trzeba wykrzesać z siebie nową energię – mówi Jakub Szydłowski, reżyser „Pretty Woman”. Premiera 25 września 2021 roku.
XXVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych rozpocznie się w Teatrze Powszechnym 2 X i potrwa do 28 X. To jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju. Sprzedaż biletów rusza 21 IX o godz. 13 – w kasie teatru, online i w biletomacie.
9 PAŹDZIERNIKA 2021 / 10 PAŹDZIERNIKA 2021

ŁóPTA - Własnym językiem

W dniach 9–10 X Łódzki Dom Kultury zorganizuje 34. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA. Tak jak w zeszłym roku, odbędzie się on w formule online. Ideą przeglądu jest konfrontowanie pracy teatralnej z jurorami, publicznością, innymi twórcami oraz kształtowanie warsztatu i praktyki scenicznej poszczególnych grup.
od 22 WRZEŚNIA 2021 / 3 PAŹDZIERNIKA 2021

Impro jamy i premiera "Wczasowiczów"

Łódzka grupa aktorów-improwizatorów O! impro wraca na scenę Teatru Małego w Manufakturze po wakacyjnej przerwie. Sezon otwiera komedia improwizowana "Wczasowicze Last Minute", która będzie miała premierę 3 X o godz. 16.15.
od 6 PAŹDZIERNIKA 2021

Warsztaty teatralne

Kolejna edycja warsztatów teatralnych prowadzonych przez Michała Rzepkę w Stowarzyszeniu Kamienica 56 (ul. Sienkiewicza 61, wejście od Alei Schillera) zacznie się 6 X.
Łódzka opera intensywnie przygotowuje się do sezonu artystycznego 2021/2022. O koncercie "Najpiękniejsze miłosne duety operowe" już pisaliśmy. Pora przybliżyć planowany przez Teatr Wielki repertuar. od 11 WRZEŚNIA 2021

„Chciałem być” - prapremiera

Teatr Powszechny przygotował na 11 IX prapremierę spektaklu inspirowanego życiem i twórczością Krzysztofa Krawczyka.
PODSUMOWANIE. Temat X Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy to „Spotkanie/Wspólnota/Święto”. Najważniejszym jego przesłaniem było budowanie wspólnoty artystów i widzów, bez tworzenia i reprodukowania sztywnych hierarchii. Spotkanie z legendarnym performerem, aktorem i reżyserem Thomasem Richardsem czy premiera spektaklu Garbaczewskiego były tak samo ważne, jak performens stworzony wspólnie przez grupy młodzieżowe i senioralne czy twórczość z zakładu karnego o zaostrzonym rygorze. Pisze Paulina Ilska.