Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Po długotrwałej i ciężkiej chorobie zmarł znany dziennikarz, publicysta Bohdan Gadomski, wieloletni współpracownik "Agory" i "Expressu Ilustrowanego". Wiadomość została podana na jego oficjalnym profilu na Facebooku, ale potwierdzają ją nasze informacje. "Ten nasz dziennikarski Liberace zrobił karierę szytą na jego miarę. Na miarę którą akceptował, na fason w którym czuł się swobodnie" - pisze o nim nasz felietonista, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski.
3 KWIETNIA 2020 / 10 KWIETNIA 2020

Muzyczny wirtualnie - cd.

Ponad 200 osób zgłosiło się na prowadzony przez Teatr Muzyczny w Łodzi casting do musicalu „Pretty Woman”. Premiera we wrześniu. Poza tym:
Festiwal OFF-Północna zostanie przeniesiony na wiosnę 2021. W tym roku Teatr Muzyczny proponuje wirtualną edycję OFF/ON, w ramach której online zaprezentuje spektakle z ubiegłych edycji.
Łódzkie teatry włączają się akcję szycia maseczek ochronnych dla pielęgniarek i lekarzy, którzy mają lub mogą mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem. Jako pierwsze do akcji "Łódź szyje dla medyków" włączyły się obie pracownie krawieckie Teatru Wielkiego w Łodzi. Teraz dołącza Teatr Nowy.
RECENZJA. Teatr się skończył. Teatr trzeba zrobić na nowo – ileż było takich początków końca, ileż deklaracji, prawdziwych lub pozornych, szczerych lub koniunkturalnych, przeprowadzonych do końca lub ograniczonych do gestu. Czy w teatrze Mariusza Grzegorzka coś się kończy? Na pewno spektakl „Dzieci widzą duchy”, jego najnowsza premiera, domaga się szczególnego podejścia – ma w sobie coś z deklaracji lub manifestu. Pisze Łukasz Kaczyński.
Teatr Muzyczny gra wirtualnie - zaprasza na musicalowy master class z Kasią Łaską i minikoncert Piotra Płuski. Zajęcia musicalowe są publikowane we wtorki w południe na blogu teatru, a premierowe minikoncerty z udziałem kolejnych solistów pojawiają się w piątki o g. 20.00.
Przerwa w graniu spektakli to dla ludzi teatru i widzów szansa na poszukiwanie repertuaru przyszłości: tematów, tekstów, autorów. W Teatrze Powszechnym ruszają warsztaty mistrzowskie z dramatopisarzem Michałem Walczakiem. Zapisy do 25 marca do g. 12.00. 
„#ArlekinwDomu!” to akcja, jaką łódzki Teatr Lalek Arlekin prowadzi dla swoich widzów online od początku ogłoszenia stanu epidemicznego. Rodzice, którzy siedzą z dziećmi w domu, mogą codziennie na dobranoc wysłuchać „Szeptanek” - profesjonalnego słuchowiska przygotowanego z domu przez aktora Teatru, który jest jednym z bardziej znanych audiobookowych głosów. 
17 MARCA 2020 - 16 KWIETNIA 2020 / 27 MARCA 2020

Teatr Muzyczny wirtualnie

Minikoncerty online, zajęcia z teatralnymi edukatorami, treningi taneczne i wokalne. Teatr Muzyczny w Łodzi zachęca, by odwiedzić go wirtualnie poprzez blog www.tmlodz.com i spędzić wolny czas z muzyką lub aktywnie na warsztatach.
…ale z konkursu ma pochodzić dyrektor Teatru Nowego w Łodzi. Łódzki magistrat właśnie ogłosił jego zasady. Władze miasta odeszły natomiast w końcówce lutego od zapowiedzianych pół roku temu planów i procedury w Teatrze Powszechnym. Zdecydowały się przedłużyć współpracę z Ewą Pilawską o kolejną kadencję. Przy okazji pojawił się też wątek oddzielnej ustawy regulującej działalność teatrów.
PODCAST. Zachęcamy do posłuchania nowych podkastów, które zrealizowaliśmy z Gabrielą Muskałą, znakomitą aktorką związaną m.in. z Teatrem im. Jaracza w Łodzi, dramatopisarką, reżyserką. Realizacja dźwiękowa: Soundstive Studio w studiu nagrań Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.
  • Uwaga! Z powodu zagrożenia koronawirusem wydarzenia mogą być odwoływane. Proszę potwierdzać informacje u organizatorów.