Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
do 20 STYCZNIA 2023 / 24 MARCA 2023 - 27 MARCA 2023

Andrzej Seweryn dyrektorem nowego festiwalu

24 III 2023 roku na Scenie Monopolis wystartuje Festiwal Sztuki Aktorskiej „Teatropolis”. Funkcję dyrektora artystycznego objął wybitny aktor Andrzej Seweryn.
RECENZJA. „Frida la Vida” Teatru Fraktal, wyreżyserowana przez Ewę Marię Wolską, grzebie głęboko w duszy i skomplikowanym życiu Fridy Kahlo – meksykańskiej malarki, która stała się ikoną popkultury i ruchu feministycznego. Spektakl na dwie aktorki jest opowieścią o ucieczce artystki od realnego świata i pogrążaniu się w świecie wyobraźni, w którym Diego Rivera nie jest nielojalnym partnerem, a kochającym mężem i ojcem, na którym można polegać. Pisze Klaudia Stępień-Kowalik.
5 LISTOPADA 2022 - 14 STYCZNIA 2023

Wojewódzkie Jaracza Wędrówki

Teatr im. Jaracza realizuje projekt Wojewódzkie Jaracza Wędrówki, w którego ramach spektakle z repertuaru Teatru będą wystawiane w instytucjach kultury w wielu miejscowościach regionu łódzkiego.
5 LISTOPADA 2022 - 12 GRUDNIA 2022

Prapremiera "Kocha, nie kocha"

W sobotę 5 XI na Dużej Scenie Teatru Nowego odbędzie się prapremiera spektaklu „Kocha, nie kocha” z tekstem i w reżyserii Tomka Śpiewaka. To czarna komedia o wyzwaniach młodości, emocjach, uzależnieniach, kryzysie tożsamości, relacji i kryzysie klimatycznym.
4 LISTOPADA 2022 - 9 GRUDNIA 2022

Dokąd idziemy, kiedy znikamy?

Teatr Pinokio będzie realizował w ramach programu ministerialnego Kultura Dostępna międzypokoleniowy projekt „Pani za Malutka. Dokąd idziemy, kiedy znikamy?”, przeznaczony dla mieszkańców łódzkich Domów Pomocy Społecznej, Domów Dziecka, Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i klubów sąsiedzkich.
od 19 LISTOPADA 2022

Premiera "Zemsty"

Na premierę "Zemsty" Aleksandra Fredry zaprasza 19 XI Teatr im. Jaracza. Reżyseruje Krzysztof Jasiński.
od 22 PAŹDZIERNIKA 2022 / 23 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera "Ballad i romansów"

Teatr Pinokio zaprasza 22 X młodzież i dorosłych na łódzką premierę "Ballad i romansów". Spektakl będzie spojrzeniem na klasykę z perspektywy młodego pokolenia. Przedstawienie powstało w koprodukcji ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora Ateneum.
21 PAŹDZIERNIKA 2022 / od 22 PAŹDZIERNIKA 2022

Premiera „Uchodźców z planety Lagła”

Wielkie niebezpieczeństwo, ucieczka i spotkanie z nową kosmiczną rasą – 22 X Teatr Muzyczny w Łodzi zaprasza na premierę bajki muzycznej „Uchodźcy z planety Lagła” autorstwa i w reżyserii Agnieszki Rose. Spektakl dla najmłodszych widzów  – choć niedosłownie i w baśniowej oprawie – mówi o rzeczach bliskich i aktualnych.
16 PAŹDZIERNIKA 2022 - 4 GRUDNIA 2022

Teatry offowe w Niebostanie

W klubokawiarni Niebostan odbędzie się przegląd polskich i ukraińskich teatrów offowych "Wszystko co masz" - w formie cyklu. Jako pierwszy zobaczymy spektakl "otwarte / gładkie / białe / chłodne" Teatru Rajstopy z Łodzi, który otrzymał II Nagrodę Łódzkiego Przeglądu Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2022 w Łódzkim Domu Kultury.
35. Łódzki Przegląd Teatrów Amatorskich – ŁóPTA 2022 odbył się w dniach 7–9 X 2022 w Łódzkim Domu Kultury.