Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
11 CZERWCA 2023 - 17 CZERWCA 2023

Teatralna karuzela

W dniach 11–17 VI Teatr Pinokio zaprasza na drugą odsłonę XI Międzynarodowego Festiwalu Teatralna Karuzela – przeglądu sztuki współczesnej dla dzieci i młodzieży. Pierwsza odsłona dwuletniej edycji odbyła się rok temu.
od 26 MAJA 2023

"Beze mnie jesteś nikim"

26 V na Małej Scenie Teatru Nowego w Łodzi odbędzie się prapremiera „Beze mnie jesteś nikim” w reżyserii Agaty Biziuk. Spektakl powstał na podstawie książki Jacka Hołuba, opatrzonej podtytułem „Przemoc w polskich domach”.
od 1 CZERWCA 2023

My, psy w kosmosie

Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na prapremierę bajki muzycznej „My, psy w kosmosie" w reżyserii Przemysława Dąbrowskiego, z tekstem i dramaturgią... Henia Psa - w Dniu Dziecka, 1 VI o godz. 12.
Grand Prix łódzkiego festiwalu zdobył w 2023 roku zespół realizujący spektakl "A najważniejsze jest..." w reżyserii Pawła Miśkiewicza z AST Kraków, filia we Wrocławiu.
20 MAJA 2023 - 16 CZERWCA 2023

Premiera "Śmierci pięknych saren"

Autobiograficzna powieść Oty Pavla na deskach Teatru im. Jaracza. Premiera "Śmierci pięknych saren" - 20 V o godz. 19.
13 MAJA 2023 - 15 CZERWCA 2023

Premiera "Replay"

13 V Teatr Powszechny zaprasza na polską prapremierę sztuki Flavii Coste „Replay” w reżyserii Magdaleny Małeckiej-Wippich. Francuska komedia opowiada historię nietypowego spotkania w gabinecie terapeutycznym, stawiając pytanie: kto tak naprawdę bardziej potrzebuje pomocy - pacjent czy terapeuta?
Po czterdziestu latach od polskiej prapremiery do Teatru Muzycznego w Łodzi 19 maja wraca „Skrzypek na dachu”, a wraz z nim, w roli głównej, Zbigniew Macias. Polska wersja kultowego broadwayowskiego musicalu wystawiona została po raz pierwszy 5 maja 1983 roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi.
Ola marzy o pięknej sylwetce i zrobieniu kariery w modelingu. Jak tego chce dokonać można będzie zobaczyć w Rzgowie, w spektaklu „Za wszelką cenę”.
RECENZJA. Błękit oczu tej małej i błękit małej planety widzianej z kosmosu. A pomiędzy nimi błękit nieba, na którym zbierają się ciemne chmury historii. Tak można by podsumować sztukę Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk i Wawrzyńca Kostrzewskiego, którą jako swój spektakl dyplomowy przygotowali studenci Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Pisze Piotr Grobliński.
Publiczność XXIX Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, który odbył się w Teatrze Powszechnym w Łodzi, przyznała tytuł najlepszego spektaklu przedstawieniu „1989” Marcina Napiórkowskiego, Katarzyny Szyngiery i Mirosława Wlekłego w reżyserii Katarzyny Szyngiery (koprodukcji Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie i Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego).