Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
19 WRZEŚNIA 2020

Hotelik Dèmode

Pół żartem, pół retro - premiera wodewilu "Hotelik Dèmode" w Teatrze Muzycznym. Mieszkańcy tego hoteliku lubią być passe, cenią sobie leniwy rytm dawnych dni, piękno melodii międzywojennych szlagierów i poczucie humoru. Czasem dość dosadne, dlatego "Hotelik", którym Stowarzyszenie Grupa Teatralna Nota Bene debiutuje na scenie Muzycznego, przeznaczony jest dladorosłych. 
17 WRZEŚNIA 2020 / 18 WRZEŚNIA 2020

"Łysa śpiewaczka" w języku migowym

Spektakl "Łysa śpiewaczka" na podstawie sztuki Eugene Ionesco w reżyserii Ewy Mirowskiej zostanie wystawiony w Teatrze Szwalnia 17 i 18 IX z tłumaczeniem na polski język migowy. Wstęp wolny, obowiązują zapisy - przez Polski Związek Głuchych Oddział Łódzki.
20 WRZEŚNIA 2020

Starter_teatr

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych rusza kolejny projekt edukacyjny - animowany słownik teatralny dla najmłodszych.  W jego przygotowaniu brał udział Kacper Zamarło, twórca animacji i wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi. Premiera „Startera…” już 20 września 2020 (online).
W ArtKombinat Scena Monopolis zobaczymy spektakl "Jordan". Dramat powstał na kanwie prawdziwej historii - losów więźniarki, spisanych przez przez dramaturżki: Annę Reynolds i Mojrę Buffini. Reżyseruje Dorota Landowska. 
19 WRZEŚNIA 2020 - 20 WRZEŚNIA 2020

"Odyseja" na Dworcu Fabrycznym

Premiera w niecodziennej przestrzeni - na łódzkim Dworcu Fabrycznym. Choreografię stworzył Tomasz Ciesielski we współpracy z tancerzami. Projekt "Odyseja" ma nie tylko przywoływać motyw homerowskiej podróży Odyseusza. Odnosi się także do artystycznej drogi od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka, do spojrzenia w świat, który “wyszedł z formy” rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.
„Szklane menażerie” - to interdyscyplinarny projekt artystyczno-edukacyjny dla młodzieży, ich rodziców, bliskich, nauczycieli, realizowany od września do grudnia 2020, przez Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. W ramach projektu powstanie m.in.: spektakl w reżyserii Marcina Brzozowskiego i gry edukacyjne RPG.
PODSUMOWANIE / FESTIWAL. Myśl przewodnia Międzynarodowego Festiwalu Retroperspektywy 2020 to „Ciało/Pamięć/Historia”. Widza konfrontowano z pytaniami o sens i istotę duchowego dziedzictwa, o zmiany sposobu widzenia rzeczywistości i przeżywania spowodowane pandemią. Pytania o przyszłość technologii to trzecia z kluczowych poruszanych kwestii. Pisze Paulina Ilska.
RECENZJA. Spektakl powstały w okresie mozolnego wychodzenia z pandemii musi nosić piętno tego trudnego czasu. Nie inaczej jest z przedstawieniem „Inferno”, przygotowanym przez Teatr Logos. O spektaklu Ewy Wycichowskiej pisze Magdalena Sasin.
2 PAŹDZIERNIKA 2020 - 30 PAŹDZIERNIKA 2020

Teatr Muzyczny nadaje - Radio Lutnia

Zakulisowe anegdoty, archiwalne nagrania, sentymentalne muzyczne podróże, a wszystko to na falach radiowych. Z okazji jubileuszu 75-lecia swojego istnienia Teatr Muzyczny w Łodzi postanowił zagościć w radioodbiornikach. Radio Lutnia przez cały październik 2020 r., w każdy piątek na częstotliwości 90,8 będzie nadawać premierową audycję poświęconą historii i współczesności łódzkiej sceny.
3 PAŹDZIERNIKA 2019 - 24 PAŹDZIERNIKA 2020

Trzy premiery w Teatrze Arlekin

„Dosyć tęsknoty! Lalki do roboty!” - to hasło, z jakim rozpoczyna sezon 2020/2021 łódzki Teatr Lalek Arlekin. Rozpoczyna, już 12 września, , spektaklem rodzinnym "Huśtawka" a w ciągu najbliższych tygodni zamierza pokazać na swojej scenie trzy premiery  -  "Wędrówka Nabu", "Jak zostałam wiedźmą", "Tata" - i wystartować z dwoma zupełnie nowymi cyklami internetowymi.