Teatr | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
W Teatrze Pinokio premierę spektaklu „Ander-sen” można zobaczyć już 22 lutego. – Tytuł „Ander-sen” wziął się między innymi stąd, że podczas spektaklu śnimy wraz z główną postacią, a wykreowany na scenie świat jest oniryczny, tajemniczy – wyjaśnia reżyser Tomasz Kaczorowski. 
"Morderstwo w Express Intercity" to spektakl dyplomowy, który powstał w Aktorskim Studiu STA w Poznaniu. Reżyserował Piotr Dąbrowski. W niedzielę 23 lutego można zobaczyć "Morderstwo" w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. 
22 LUTEGO 2020

Energia w AOIA

Drugi pokaz spektaklu "Energia" na Scenie Tańca w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych już 22 lutego. Choreografię przygotowała Emilia Biskupik. 
17 LUTEGO 2020 - 3 MARCA 2020

Mistrzowska Akademia Teatralna

 W Teatrze Nowym inauguruje działalność Międzynarodowa Akademia Teatralna. /Międzynarodowe Forum Nowych Praktyk Edukacyjnych i Teatralnych/. Celem projektu jest stworzenie w Łodzi międzynarodowego centrum badań nad nowymi metodami kształcenia artystów z różnych dziedzin sztuki związanych z twórczością teatralną.
22 LUTEGO 2020

Dzieci widzą duchy

PREMIERA. Niezwykły, przejmująco piękny, tak smutny, że często przez to wesoły - tak zapowiadany jest najnowszy spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka  zatytułowany "Dzieci widzą duchy". Prapremiera 22 i 23 lutego w Teatrze Jaracza w Łodzi. 
Wystawy, spotkania, pamiątkowe wydawnictwo – Teatr Muzyczny w Łodzi wchodzi w 75. rok działalności wspomnieniowo, ale i zapowiedzią repertuarowych zmian. Kolejny sezon rozpocznie polską prapremierą „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego – nowego dyrektora artystycznego sceny.
WYWIAD. Lubię teatr, który opiera się na czymś autentycznym, a ciało nigdy nie kłamie, dlatego wybrałam model pogłębionej pracy z ciałem. Spektakl „Salto mortale” to rodzaj mojego poszukiwania prawdy  – mówi Majka Justyna, aktorka Teatru Chorea. Rozmawia Paulina Ilska
PREMIERA. „Kto ma Słowa – ten ma świat. Nie ma świata poza Słowem. By zakwitnąć – czeka kwiat, Aż ja słowo „kwiat” wypowiem (..)". Teatr Pinokio zaprasza na spektakl oparty na poetyckim tekście Bronisława Maja, odwołującym się do baśni Andersena. Reżyseruje Tomasz Kaczorowski. 
Dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi, a zarazem dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, została wyróżniona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis w dziedzinie Teatr. Odznaczenie przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński wręczył je 8 II po sztuce Marka Modzelewskiego „Wstyd” w reżyserii Wojciecha Malajkata, które zainaugurowało XXVI MFSPiN.
RECENZJA. Sprawność warsztatowa i efektowna scenografia Katarzyny Sankowskiej w spektaklu „Najpierw kochaj, potem strzelaj” Michała Siegoczyńskiego (scenariusz i reżyseria) w Teatrze Powszechnym przykuwają uwagę, nawet imponują, ale nie mogą wzmocnić niezbyt solidnej konstrukcji przedstawienia. Pisze Paulina Ilska.