Zamieszczamy komplet oświadczeń i listów otwartych od 30 marca do dziś (4 kwietnia) wydaly związki zawodowe w Teatrze im. Jaracza w Łodzi oraz jego dyrektor naczelny. Dotyczą obecnego i przyszłego kierownictwa tej sceny. 
Po przedpołudniowym oświadczeniu wydanym przez ZOZ ZZPZŁ Teatru im. Jaracza w Łodzi, po południu swoje oświadczenie wysłał do mediów ukonstytuowany niedawno związek zawodowy "Solidarność". Porusza w m.in. kulisy zdjęcia spektaklu "Czekając na Godota".

Zawiązany niedawno i skupiający aktorów związek zawodowy w Teatrze im. Jaracza w Łodzi wysłał dziś do mediów oświadczenie w sprawie sytuacji w Teatrze i wyboru nowego dyrektora dla tej sceny. 

RECENZJA. Współczesne bajki, kierowane do „tabletowych” i „smartfonowych” dzieci, muszą się czymś różnić od klasyki. 
Taką baśń przygotował dla młodych widzów Teatr Wielki w Łodzi - to "Lamaila".
Konrad Dworakowski przygotował w Pinokiu przedstawienie o odkrywaniu i budowaniu świata, o sile kreacji, która pozwala bez słów opowiedzieć każdą historię. "Samograj" to godzinne przedstawienie dla dzieci od lat 5 i ich rodziców.
Współczesne bajki, kierowane do „tabletowych” i „smartfonowych” dzieci, muszą się czymś różnić od klasyki. Taką baśń przygotował dla młodych widzów Teatr Wielki w Łodzi - to "Lamaila".

Teatr Nowy i Fundacja Ambasada Kultury chcą zorganizować w Łodzi wakacyjny przegląd przedstawień powstałych dzięki idei crowdfundingu, czyli dzięki internetowej zbiórce pieniędzy. W podobny sposób ma być finansowany sam festiwal.

Między wrzaskiem a szeptem, szumem wiatru a elektrycznym sprzężeniem rozgrywa się „Filoktet” według Wojciecha Klemma w Teatrze im. Jaracza w Łodzi.
Polskie orędzie na dzisiejsze święto ludzi teatru przygotował reżyser Leszek Mądzik, twórca Sceny Plastycznej KUL (rok temu gościł na festiwalu Łódź Czterech Kultur), światowe - aktorka Isabelle Huppert.
Czy da się wykorzystać sztafaż filmów grozy, by w teatrze opowiedzieć historię, która wykracza poza ramy rozrywki i obcowania ze strachem z pozycji telewizyjnego widza?