W związku z wygaśnięciem 31 sierpnia 2017 r. umowy z Wojciechem Nowickim, dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, zawartej na pięć sezonów artystycznych, Zarząd Województwa Łódzkiego powierzył – od 1 września 2017 r. - pełnienie obowiązków na połączonych stanowiskach dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Waldemarowi Zawodzińskiemu.
Trzecim spektaklem 19. Przeglądu Małych Form Teatralnych "Letnia Scena" w Domu Literatury w Łodzi będą „Podróże przez sny. I powroty” Lecha Raczaka, legendarnego twórcy teatru alternatywnego współzałożyciela słynnego Teatru 8. Dnia oraz były dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu. Teraz wystąpi pod szyldem Fundacja Orbis Tetrus - Trzeci Teatr Lecha Raczaka. To piąty tytuł realizowany pod tym szyldem, poprzednim był "Spisek smoleński".
WYWIAD. O szczegółach programu 19. Przeglądu Małych Form Teatralnych „Letnia Scena” i typie humoru, jakiego brakuje mu regularnie w repertuarach, mówi nam reżyser Andrzej Czerny, szef programowy „Letniej Sceny”, która potrwa do końca wakacji.
Możemy pomóc podtrzymać ideę niezwykłego Festiwalu Perspektywy 2017! Tegoroczna edycja Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017 poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.
19. Przegląd Małych Form Teatralnych w domu Literatury, gościnne warszawskie spektakle w Monopolis i na Pasażu Róży - to teatralne propozycje dla tych, którzy zostaną w Łodzi w wakacje. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia na jutrzejszy (wtorek) pierwszy pokaz Letniej Sceny 2017, czyli spektakl „Homuś” w reż. Michała Rzepki.
23 lata po sensacyjnym występie w Covent Garden Angela Gheorghiu, wielka gwiazda ceny operowej naszych czasów, zaśpiewała w Teatrze Wielkim w Łodzi. Ten koncert był jej jedynym występem w Polsce.
Nie żyje Piotr Bikont, związany z łódzkim środowiskiem kulturalnym reżyser filmowy i teatralny, dziennikarz, znany krytyk kulinarny. W łódzkich teatrach wciąż grane są przedstawienia przez niego wyreżyserowane.
[RECENZJA] Wojciech Bruszewski, ważny artysta wizualny, związany z łódzkim środowiskiem awangardowym, napisał swoją jedyną sztukę teatralną „Dryl” w końcowej fazie choroby nowotworowej. Zgłosił ją do drugiej edycji krajowego konkursu „Komediopisanie” na współczesny tekst komediowy w Teatrze Powszechnym w 2009 roku.
Zakończył się XVII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry. Nagrodę za za najlepszy scenariusz słuchowiska radiowego, będący adaptacją dzieła literackiego, wręczono Andrzejowi Bartowi, reżyserowi słuchowiska  "Fabryka muchołapek" na podstawie książki jego własnego autorstwa.
Paweł Gabara, dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi, został dziś (22 czerwca 2017 r.) odwołany ze stanowiska. Decyzję podjął Zarząd Województwa Łódzkiego.