Retroperspektywy - święto niezależnego teatru | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Retroperspektywy - święto niezależnego teatru

Od 18 do 27 VIII w Łodzi będzie trwał XII Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy. To jeden z najważniejszych polskich festiwali teatru niezależnego i jedyny, który w teatrze odrzuca podziały na gatunki i nurty i nie różnicuje artystów na zawodowców i amatorów.
Inauguracja festiwalu 18 VIII o godz. 18.

Łódzka publiczność w trakcie sierpniowych wieczorów będzie mogła obejrzeć nie tylko wyjątkowe spektakle, a także wziąć udział w koncertach, warsztatach czy dyskusjach o ekologii, teatrze i tradycji.

Festiwal organizuje Teatr Chorea, dzięki któremu w Fabryce Sztuki zostanie pokazanych dziewięć spektakli, w tym cztery premierowe i cztery zagraniczne (z Ukrainy, Finlandii i Norwegii). Zaplanowano także trzy koncerty - w tym kończące festiwal widowisko muzyczno-poetyckie "Livet", efekt współpracy polskich i norweskich artystów.

W programie znajdują się m.in.: premierowy spektakl Teatru Chorea "Księgi niepokoju. Stanisław/Antoni/Fernando" (18 VIII), spektakl Charkowskiego Państwowego Akademickiego Teatru Lalek im. V.A. Afanasyeva "Jestem OK" (19 VIII) i spektakl poetycki "Pieśń słowronka" (20 VIII) czy premierowa sztuka "Dybuk" w reż. Łukasza Kłosa (25 VIII). Interesująco zapowiada się sztuka "Robot", która powstała w wyniku współpracy artystów z Polski i Chile polskich (26 VIII).

W piątek 18 VIII odbędzie się koncert "Rejs" zespołu Mur/Beton i Gadający Pies, będący realizacją stypendium artystycznego Miasta Łodzi 2023. Z kolei w sobotę 26 VIII zespół Hańba! zaprezentuje swój nowy album pt. Kryzys". Koncert na dziedzińcu Fabryki Sztuki będzie otwarty dla publiczności.

Część programu prezentowana jest nieodpłatnie (konieczna wcześniejsza rezerwacja wejściówek), w pozostałych wydarzeniach można wziąć udział, kupując bilety lub karnety. Zakupu można dokonać w biurze festiwalowym przy ul. Tymienieckiego 3 (to także punkt odbioru wejściówek) lub elektronicznie poprzez retroperspektywy.com oraz kicket.com. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku (warto sprawdzić godziny: retroperspektywy.com/pl/bilety). 

Pełny program i informacja o wejściówkach i biletach, które są w cenie 35-45 zł, znajdują się na stronie retroperspektywy.com. Karnety kosztują 200 zł (ulgowy) i 300 zł.
Fabryka Sztuki

Kategoria

Teatr

Adres

ul. Tymienieckiego 3

Kontakt

90-365 Łódź
tel. 42 646 88 65