KONKURS. 9 stycznia zaprezentowany został w Szkole Filmowej w Łodzi tom „Koniec świata wartości”, będący m.in. zbiorem rozmów, jakie z Krystianem Lupą -  jednym z najważniejszych polskich twórców teatralnych - przeprowadził krytyk teatralny i filmowy Łukasz Maciejewski. Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Szkoły Filmowej.
3 LUTEGO 2018 / 4 LUTEGO 2018

Wieczór Tischnerowski

Spektakl inspirowany „Filozofią po góralsku” Ks. Józefa Tischnera w reż. Marcina Brzozowskiego zobaczymy 3 lutego, godz. 20.00 i 4 lutego, godz. 19.00.
RECENZJA. W krańcowo różnych emocjonalnie klamrach zawiera się, symbolicznie, los nastolatków z tekstu Wedekinda (1891 r.!), którzy od czasów Adama i Ewy przechodzą okres burzy i naporu w okresie dojrzewania seksualno-emocjonalnego. O "Przebudzeniu wiosny" w Studyjnym.
Anegdota mówi, że zdarza się, iż rodzice kilka dni po narodzeniu dziecka dzwonią do teatru i pytają, czy są spektakle skierowane do ich maluchów. Dlatego bilety na spektakle powinno się dołączać już do testów ciążowych.
Waldemar Wolański nie zostanie dyrektorem Teatru Lalek „Arlekin”, choć, jak informowaliśmy, właśnie wygrał konkurs na to stanowisko. Został też odwołany z funkcji pełniącego obowiązki dyrektora teatru. Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski w oświadczeniu dla mediów podał powody. Waldemar Wolański odpowiedział swoim oświadczeniem.
Jestem widzem teatralnym, któremu bliskie są uwagi Tadeusza Boya-Żeleńskiego, że teatr bardziej porusza wrażliwość niż intelekt. Teatr współczesny próbuje na nowo definiować kategorie filozoficzne, co z zainteresowaniem obserwuję z racji swojego filozoficznego wykształcenia.
Jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, Waldemar Wolański wygrał konkurs na dyrektora Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi. Jego kandydatura czeka na podpis prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej.
13 STYCZNIA 2018 - 18 LUTEGO 2018

Zemsta nietoperza

Muzyczne perełki, znakomite libretto, salonowe intrygi i komedia pomyłek. Nieśmiertelny utwór Johanna Straussa, arcydzieło gatunku od lat zdobywające uznanie twórców i widzów zarówno scen operetkowych, jak i operowych. 13 stycznia 2018 r. w Teatrze Wielkim w Łodzi odbędzie się premiera „Zemsty nietoperza” w reżyserii Giorgia Madii.
RECENZJA. Te sceny łączy rosnącą groza. Waldemar Zawodziński, reżyserując „Operetkę" Gombrowicza, pierwszy w tym sezonie dyplom w Teatrze Studyjnym, reaktywuje dla sceny tę kategorię, zwykle nieobecną w ironicznym i zdystansowanym teatrze politycznym. Pisze - Łukasz Kaczyński.
Od stycznia na Dużej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi oglądać będzie można nową komedię – Wszystko w rodzinie Raya Cooneya w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa. Premiera sztuki odbędzie się w wieczór sylwestrowy o 20:00.