7 KWIETNIA 2018

Wióry lecą

"Wióry lecą" to interaktywny spektakl rodzinny, w którym widownia już od pierwszych chwil staje się integralną częścią działań. Celem artystów jest uruchomienie dziecięcej wyobraźni i aktywności twórczej.
Wieczór Tischnerowski, czyli na spektakl inspirowany „Filozofią po góralsku” Ks. Józefa Tischnera w reż. Marcina Brzozowskiego odbędzie się 25 marca w Teatrze Szwalnia.
od 16 MARCA 2018

Hannah Arendt: Ucieczka

Prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka.
27 MARCA 2018 / 6 KWIETNIA 2018 - 15 KWIETNIA 2018

Teatr to sztuka bycia razem

– Boli mnie, gdy od niektórych słyszę, że najlepiej byłoby stąd wyjechać, bo dzieje się w Łodzi coś niedobrego... – o Łodzi teatralnej mówi ANNA CISZOWSKA, inspiratorka projektu Dotknij Teatru, który realizowany jest od dziewięciu lat z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. W tym roku akcja zostanie zainaugurowana 27 III i po świątecznej przerwie kontynuowana w dniach 6-15 IV.
WYWIAD. – Przybywajmy do teatrów, by zmieniać się wewnętrznie, światopoglądowo i kulturalnie – apeluje MARIUSZ OSTROWSKI, aktor Teatru im. Jaracza, który właśnie "idzie na swoje" z monodramem "Toporem w serce".
– Ważne, byśmy budowali siłę kultury, by nie zaprzepaścić czegoś, co – wierzę – kształtuje oblicze miasta, daje szansę mądrych, refleksyjnych przeżyć – mówi WALDEMAR ZAWODZIŃSKI, który po przerwie znów szefuje Teatrowi im. Jaracza.
W Teatrze Powszechnym trwa 24. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W programie najlepsze polskie spektakle ostatnich miesięcy. Czytajcie nasze recenzje, relacje, festiwalowe notatki. 
5 MARCA 2018 - 29 MARCA 2018

Sztuki przyjemne i nieprzyjemne

5 marca rozpoczął się XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – jeden z najstarszych festiwali teatru zawodowego w kraju, który każdego roku otwiera kalendarz najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce. Hasło tej edycji brzmi: „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny”.
W „Królowej śniegu” Andersena w Teatrze im. Jaracza prawie nie ma śniegu! Nawet w kryształowym pałacu władczyni lodowej krainy, choć przysięgłabym, że tam wieje chłodem. Chodzi bowiem o to, by budzić skojarzenia. U trzylatków – oswajając z pojęciami dobra, zła, przyjaźni, tęsknoty, a także rzeki, wiatru, drogi, nie mówiąc już o ludzkich przypadłościach.
Dominika Kierpiec z zespołem Sąstąd z Żor została zwyciężczynią I Konkursu Piosenki Aktorskiej, który odbył się w ramach festiwalu OFF-Północna w Teatrze Muzycznym w Łodzi.