– Pewność siebie jest, że tak powiem, chwiejną liną. Niepewność daje mi poczucie ciągłej energii, dążenia do rozwoju. Gdy czuję się gdzieś zbyt pewnie, myślę o zmianie miejsca albo o dłuższym odpoczynku – mówi PAULINA WALENDZIAK, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi.
To już potwierdzone. Waldemar Zawodziński został powołany przez Zarząd Województwa na dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Kadencja będzie długa. 
Spektakl Teatru Kamienica "Tresowany mężczyzna" zobaczymy we wtorek 28 sierpnia w Parku Źródliska w ramach Letniej Sceny Monopolis. Początek o godz. 21
Premiera "2.0.4.5. Miniopery metafizycznej" w reżyserii Tomasza Rodowicza to jeden z punktów zaczynającego się w piątek (24 sierpnia) Festiwalu Retrospektywy 2018 w Fabryce Sztuki. Rok 2045 jest określany przez naukowców jako data, w której człowiek osiągnie nieśmiertelność. Wśród gości: Paweł Passini, Mariusz Bonaszewski, Maja Komorowska i Irena Jun.
Fundacja Kamila Maćkowiaka przygotowuje kolejną premierę – spektakl „50 słów" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Wystąpią Katarzyna Cynke (aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) oraz Kamil Maćkowiak. 
Społeczniczki, badaczki, aktywistki, artystki – przy symbolicznym, kartonowym stole Anny Baumgart usiądą wyłącznie kobiety. Uznana artystka wizualna, reżyserka, scenografka i producentka przygotowuje dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur performans-instalację "Sprawa kobieca w Polsce. Łódź 2018".  Premierowo zaprezentuje ją na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka za miesiąc – 8 września.
Jaką potęgę może mieć słowo płynące z eteru, dawno temu udowodnił Orson Welles. Jego radiowa realizacja „Wojny światów” George’a Herberta Wellsa w 1938 roku wywołała panikę wśród słuchaczy przekonanych, że są świadkami inwazji Marsjan na Stany Zjednoczone.
Chodzą po ścianach, tańczą zawieszeni na linach wysoko nad ziemią, są akrobatami, tancerzami i aktorami jednocześnie. To nie jest tradycyjny teatr czy teatr tańca, choć trzon LineActu tworzą absolwenci Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, dokładniej – Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Do grupy zaliczają też muzyków i plastyków, z którymi współpracują.
„Siódemka, Siódemeczka, szós polskich królowa, droga, która jest kręgosłupem polskiego państwa”. To właśnie ta droga będzie ostatnią dla bohatera przedstawienia, Pawła, który jedzie z Krakowa do Warszawy na bardzo ważne spotkanie. Spektakl Stowarzyszenia Teatralnego Badów w reżyserii Piotra Bikonta, zmarłego tragicznie w wypadku drogowym rok temu zobaczymy dziś (8 sierpnia) podczas Letnie Sceny 2018 w Domu Literatury w Łodzi.
To cykl edukacyjno-integracyjnych i interdyscyplinarnych warsztatów z zakresu tańca, muzyki, teatru oraz ekologii, skierowanych do osób niewidomych i słabowidzących oraz młodych animatorów z województwa łódzkiego (organizator to Teatr Chorea). Tematem przewodnim warsztatów są pszczoły, ich środowisko oraz znacząca rola tych owadów w życiu człowieka i ich wpływ na ekosystem.