Tytułowe krzesła są w ruchu ponad godzinę. Zdaje się, że animowane są przez nadzwyczajne moce, może Los? Może Pana Boga? I to one, a jest ich całe mrowie przeróżnego autoramentu, partnerują dwojgu bohaterom. W całym tego słowa znaczeniu.
RECENZJA. Ostatnim konkursowym spektaklem XX Przeglądu Małych Form Teatralnych „Letnia Scena” była "Nasza Kamienica – kolaż poetycko-muzyczny". Przedstawienie to zostało zaprezentowane przez siedmioro studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej.
22 WRZEŚNIA 2018 - 24 LISTOPADA 2018

Festiwale Teatru Szwalnia

Rozpoczyna się trwający trzy miesiące festiwal szwalnia.DOK3, a w październiku zaplanowano VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Jednego Aktora MONOfest - święta teatru dokumentalnego i monodramu. Widzowie będą mogli wybrać się nie tylko na spektakle, ale również na liczne warsztaty.
Jeden. Tylu łódzkich aktorów znalazło się w ogłoszonym właśnie Subiektywnym spisie aktorów teatralnych Jacka Sieradzkiego (edycja dwudziesta szósta). To gorzej niż przed rokiem - wtedy również w Spisie pojawił się jeden aktor etatowy, ale w sumie aktorów i aktorek oglądanych na scenach łódzkich było czworo.
– Pewność siebie jest, że tak powiem, chwiejną liną. Niepewność daje mi poczucie ciągłej energii, dążenia do rozwoju. Gdy czuję się gdzieś zbyt pewnie, myślę o zmianie miejsca albo o dłuższym odpoczynku – mówi PAULINA WALENDZIAK, absolwentka Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi.
To już potwierdzone. Waldemar Zawodziński został powołany przez Zarząd Województwa na dyrektora Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Kadencja będzie długa. 
Spektakl Teatru Kamienica "Tresowany mężczyzna" zobaczymy we wtorek 28 sierpnia w Parku Źródliska w ramach Letniej Sceny Monopolis. Początek o godz. 21
Premiera "2.0.4.5. Miniopery metafizycznej" w reżyserii Tomasza Rodowicza to jeden z punktów zaczynającego się w piątek (24 sierpnia) Festiwalu Retrospektywy 2018 w Fabryce Sztuki. Rok 2045 jest określany przez naukowców jako data, w której człowiek osiągnie nieśmiertelność. Wśród gości: Paweł Passini, Mariusz Bonaszewski, Maja Komorowska i Irena Jun.
Fundacja Kamila Maćkowiaka przygotowuje kolejną premierę – spektakl „50 słów" w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego. Wystąpią Katarzyna Cynke (aktorka Teatru im. S. Jaracza w Łodzi) oraz Kamil Maćkowiak. 
Społeczniczki, badaczki, aktywistki, artystki – przy symbolicznym, kartonowym stole Anny Baumgart usiądą wyłącznie kobiety. Uznana artystka wizualna, reżyserka, scenografka i producentka przygotowuje dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur performans-instalację "Sprawa kobieca w Polsce. Łódź 2018".  Premierowo zaprezentuje ją na scenie Teatru Nowego im. K. Dejmka za miesiąc – 8 września.