– Przeraża mnie ta stereotypowość dzisiejszego świata. Trzeba iść na studia, wziąć kredyt i kupić betonową klatkę z meblami z IKEI i 65-calowym telewizorem – ubolewał Mariusz Grzegorzek, rektor PWSFTViT w Łodzi, w trakcie spotkania kończącego 36. Ogólnopolskie Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych w łódzkim Centrum Kultury Młodych.
30 minut temu zakończyła się prapremiera "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka w Teatrze im. Jaracza w Łodzi - pisze Łukasz Kaczyński
Z okazji premiery Otchłani Jennifer Haley w reżyserii  Mariusza Grzegorzka rozmawiamy z Andrzejem Wichrowskim, aktorem Teatru im. Stefana Jaracza.
Polska prapremiera dramatu "Otchłań" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka - to czeka nas w najbliższy weekend. - To zuchwały tekst, pełen tajemnicy i niepokoju - przekonuje reżyser. W obsadzie m.in. Andrzej Wichrowski, Marek Nędza. Agnieszka Skrzypczak i gościnnie Krzysztof Zawadzki, aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Kostiumy zaprojektowała wybitna artystka Magdalena Moskwa. 
Publiczność 24. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych zdecydowała. Zwycięzcami plebiscytu zostali Borys Szyc, Krystyna Janda i spektakl "Wesele" Wyspiańskiego w reż. Jana Klaty z Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Szyc, Janda i zespół Starego Teatru nagrodzeni
Warsztat z elementami spektaklu uczestniczącego, skierowany do dorosłych. Podejmuje temat relacji pomiędzy dzieckiem a matką, dzieckiem a dorosłym – relacji kształtującej, dwustronnej i wzajemnie zależnej.
RECENZJA. Ustalenie odpowiednich proporcji między dosłownością a sugestią jest wyzwaniem. Przewaga tej pierwszej może być wadą lub zaletą – udowadnia to dwuczęściowy spektakl baletowy „Ścieżki życia” w Teatrze Wielkim. Dwoje twórców mówi o sensie życia, miejscu człowieka w świecie i relacjach między jednostką a grupą.
WYWIAD. – Stajemy się miejscem lubianym i rozpoznawalnym przez artystów. Niedawno dostałem informację z Krakowa, że Piwnica pod Baranami specjalnie dla nas chce przygotować ofertę i zagrać – jak to ujęli – w tak „kultowym” domu kultury – mówi ADAM ŁONIEWSKI, dyrektor Łaskiego Domu Kultury.
od 6 KWIETNIA 2018

Prapremiera "Otchłani"

Jesteś sobą czy swoim cieniem? Teatr im. Jaracza zaprasza na polską prapremierę "Otchłani" Jennifer Haley w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Autorką kostiumów jest Magdalena Moskwa!
od 16 MARCA 2018

Hannah Arendt: Ucieczka

Prapremiera Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa na XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych - „Hannah Arendt: Ucieczka” w reżyserii Grzegorza Laszuka.