Dagmara Włoszek, Igor Fijałkowski i Mateusz Smaczny to troje finalistów Nagrody Polskiego Ośrodka Lalkarskiego POLUNIMA - wyróżnienia.

Premiera spektaklu "Blackout" w reżyserii Katarzyny Kalwat w Teatrze Powszechnym w Łodzi nie obędzie się. Miał być od pokazany 25 marca podczas 23. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. 

Choć od jej debiutu na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi upłynęło już przeszło 60 lat, ciągle gra i możemy docenić jej klasę choćby w „Branczu” Juliusza Machulskiego.

Drugim „dyplomem” w Teatrze Studyjnym Szkoły Filmowej w Łodzi będzie „Lovecraft” na podstawie sztuki Roberta Bolesty, nominowanego niedawno na Polskiej Nagrody Filmowej "Orzeł". Czy w teatrze może się udać horror?

Znana w kraju łódzka akcja "Dotknij Teatru" rozpocznie się 27 marca - po raz pierwszy nie pod auspicjami Teatru Nowego im. K. Dejmka. Program podstawowych wydarzeń jest już znany, reszta zależy od dotacji ministerstwa kultury, która... powinna być ogłoszona w styczniu.
Nie odbędzie się zaplanowana na 7 kwietnia premiera "Lolity" wg Edwarda Albee'go w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi. Jak poinformował Teatr, decyzją dyrekcji została ona przesunięta na sezon artystyczny 2017/2018. 

Umrzeć - tego, jak dobrze wiemy, nie robi się kotu. Ani przyjaciółkom z kółka brydżowego. A jeśli już - to trzeba na swoją stypę przygotować coś extra. Z takiego założenia wychodzi Mary, cicha bohaterka komedii Paula Elliotta Umrzeć ze śmiechu. Polską prapremierę sztuki wyreżyserował Mariusz Pilawski.

W cyklu "Po zejściu do szatni" Małgorzata Karbowiak dzieli się swoimi wrażeniami po obejrzeniu kolejnych spektakli w ramach XXIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych.
Widzieliście wystawę „Mistrzowie zza kulis” Grzegorza Nowaka? Zdjęcia osób odpowiedzialnych za dekoracje i kostiumy w Teatrze im. Jaracza są pokazywane na Regionalnych Scenach Teatru w kilku miastach regionu
Do 31 marca można zgłaszać swój udział w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dojrzałej „Przystanek 60+”, który odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Łódzkim Domu Kultury. Adresatami konkursu są amatorskie grupy teatralne i kabarety. Pula nagród - 5 tys. zł.