Łódzkie płyty z muzyką źródeł nagrodzone | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 5 =

Łódzkie płyty z muzyką źródeł nagrodzone

Pierwszą nagrodę w konkursie Polskiego Radia Fonogram Źródeł za rok 2023 przyznano ex aequo za płyty „Wolniej. Kapela Jana Szymańskiego”, wydaną przez Łódzki Dom Kultury oraz „Kapela Romana Wojciechowskiego”, wydaną przez Fundację Muzyka Zakorzeniona (wspólnie z Łódzkim Domem Kultury).
Nagrodę specjalną przyznano Remigiuszowi Mazurowi-Hanajowi i warszawskiemu wydawnictwu In Crudo za pięć albumów opublikowanych w formie cyfrowej, w tym trzy dotyczące terenu województwa łódzkiego:  „Człowiek patrzy na nogi – to tak, jakby sam tańczył” Kapeli Dobrzeliniacy, „Od Wielunia – Sieczka brzęczy, owies brzęczy” i „Pieśni za umarłym” śpiewaków z Baszkowa.

Folkowy Fonogram Roku, organizowany od 1998 roku w ramach festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie, towarzyszy Festiwalowi Folkowemu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” od 2002 roku i jest ważną pozycją dla wielbicieli i twórców muzyki folkowej. Jego celem jest promocja muzyki folkowej w Polsce. Wziąć w nim udział mogą zespoły, które działają w Polsce i wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi świata.

Kategoria

Muzyka