Największą „utopią” awangardy okazało się wyobrażenie, że sztuka może radykalnie przeobrazić całą rzeczywistość społeczną. Dwudziesty wiek odarł nas z takich złudzeń - uważa Jarosław Suchan, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi.
Przygotowana przez Fundację "Beksiński" i Muzeum Historyczne w Sanoku wystawa pokazywana jest na polskich uczelniach i w bibliotekach. Adresowana głównie do młodzieży akademickiej, przybliża osobę i twórczość słynnego malarza. Poznajemy mniej popularne prace Zdzisława Beksińskiego - jego fotografie, montaże i komputerowe grafiki.
Dzieła takich artystów, jak: Leon Wyczółkowski, Jan Stanisławski, Xawery Dunikowski, Władysław Ślewiński, Julian Fałat, Wojciech Weiss, Józef Pankiewicz czy Olga Boznańska do 24 sierpnia można było oglądać w Muzeum Miasta Łodzi jako Galerię Mistrzów Polskich. 130 obrazów, rzeźb i rysunków pochodziło ze słynnej i cenionej kolekcji KRZYSZTOFA MUSIAŁA.
od 13 PAŹDZIERNIKA 2017

Wystawa Bogny Juchnowicz

Prace Bogny Juchnowicz (performance, wideoart, fotografia) można oglądać w Poleskim Ośrodku Sztuki. Otwarcie wystawy 13 X o godz. 18. Pokaz jest nagrodą w XXXIV Konkursie im. W. Strzemińskiego dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi  - Sztuki Piękne
Wspólna wystawa sześciorga malarzy, którzy pracowali przy projekcie "Twój Vincent". Ewa Gołda, Daria Solar, Karolina Belczyk-Behrendt, Ukrainka Olena Horhol, Vjacheslav Heyderikh i Japonka Yoko Koga spotkali się we wrocławskim studiu, by przez rok malować klatki do animowanego filmu Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Ale każde z nich maluje też swoje obrazy.
11 edycja Łódź Design Festival odbywa się pod hasłem Od.Nowa - z kropką w środku. Od dzisiaj do pięknej/świetlanej przyszłości, która nas czeka nas na długiej emeryturze.
Wywiad z Józefem Panfilem, malarzem, którego dużą wystawę pokazuje do 1 października Galeria Willa.
Zakończył się festiwal Łódź Czterech Kultur, czas więc na podsumowania. Jak to wyszło? Jako pierwszą oceniamy sekcję „sztuki wizualne”. Wkrótce można się spodziewać tekstów dotyczących pozostałych dziedzin.
Muzeum Miasta Łodzi, mieszczące się w pałacu, dla którego na zamówienie rodziny Poznańskich swoje dzieła malował Samuel Hirszenberg – łodzianin, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy żydowskiego pochodzenia – to najlepsze miejsce dla prac tego artysty. Nie dziwi więc, że gdy tylko jest okazja, muzeum zdobywa je z różnych źródeł.
Projekt OFF Galeria odwołuje się do tradycji dziewiętnastowiecznej Łodzi, miasta czterech kultur i do jej mitu założycielskiego. W jego ramach czterech twórców z kręgu street artu z Izraela, Niemiec, Rosji i Polski (Łódź) wykona na ścianach kamienic na terenie Starego Polesia murale inspirowane obrazami z kolekcji Muzeum Miasta Łodzi.