Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Z ANDRZEJEM BIERNACKIM, właścicielem Galerii Browarnej w Łowiczu, rozmawiamy o tym, jak robi się kulturę w mniejszym mieście i jak z tej perspektywy jawią się duże centra.
od 15 LUTEGO 2018

Chce(nie)

Wystawa fotomontaży Adama Fołtarza. Wernisażowi 15 II o godz. 18 będzie towarzyszyła etiuda ruchowa inspirowana pracami artysty.
od 13 LUTEGO 2018

Baletowo i portretowo

Wystawa fotografii Jerzego Macieja Koby pt. "Baletowo i portretowo". Wernisaż 13 II o godz. 18:30. Bohaterami wystawy w części "Baletowo" są soliści baletu Teatru Wielkiego w Łodzi: Monika Maciejewska i Gintautas Potoczkas. W części "Portretowo" autor pokazuje portrety przyjaciół i znajomych.
od 19 LUTEGO 2018

Malarstwo Tukana-Wolskiego

Pierwsza wystawa w roku jubileuszu Galerii Opus przypomina malarstwo krakowskiego kolorysty Eugeniusza Tukana-Wolskiego (1928 - 2004). Otwarcie 19 II o godz. 19.
od 17 LUTEGO 2018

Piękny świat

Wystawa prac Tomasza Gromy „Piękny jest świat...” - wernisaż 17 II o godz. 18.
„Prime Time” to w pewnym sensie podsumowanie pracy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi – wielka konkursowa wystawa najlepszych dyplomów obronionych w danym roku (prezentowana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa). Świadczy o poziomie nauczania i zdolnościach absolwentów – i od lat jest jednym z ciekawszych łódzkich wydarzeń dotyczących młodej sztuki i designu. 
Jednym z ciekawszych wydarzeń minionego Roku Awangardy było wydanie przez Muzeum Sztuki nowej biografii Władysława Strzemińskiego. 
Dopiero co zakończył się Rok Awangardy, a już należałoby ogłosić Rok Kobro – 26 stycznia mija 120 lat od urodzin rzeźbiarki. Wszyscy interesujący się plastyką wiedzą, że „Kobro wielką artystką była”. Ale nie wszyscy pamiętają, dlaczego.
od 23 STYCZNIA 2018

55 lat fotografów z Radomska

Miejski Centrum Kultury w Bełchatowie wraz z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym zapraszają na wystawę Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa z Radomska, z okazji 55 – lecia istnienia. Wernisaż jubileuszowej wystawy odbędzie się 23 I o godz. 18, na górnym foyer MCK PGE Gigantów Mocy.
Kto w Roku Awangardy zmęczył się oglądaniem modernistycznych lub do modernizmu nawiązujących dzieł sztuki, ma okazję do detoksu. „Bękarty Strzemińskiego” to tytuł – kuszący, trzeba przyznać – wystawy prac artystów, którzy, choć związani z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi (absolwenci i pedagodzy), nie są pogrobowcami patrona szkoły.