Sztuka | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
5 grudnia po raz 16 przyznano Nagrodę im. Katarzyny Kobro. Założeniem nagrody wręczanej przez artystów jest wyróżnienie i uhonorowanie postaw twórców progresywnych i poszukujących. Laureatem za 2017 rok został Piotr Bosacki.
Dawno na wernisażu nie widziałem takiego tłumu jak 30 listopada 2018 roku w galerii piotrkowskiego Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej 8.
W Łodzi przy ul. Zachodniej 93 powstała ciekawa artystyczna instalacja łącząca elementy mozaiki ceramicznej i muralu. Praca powstała dzięki współpracy Ceramiki Paradyż z Łódzkim Centrum Wydarzeń, artystą Bartkiem Bojarczukiem z illCAT studio oraz Łódź Design Festival.
do 20 LISTOPADA 2018 / 2 MARCA 2019 - 30 MARCA 2019

Zgłoś się na wystawę

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza artystów do udziału w projekcie artystycznym, pn. „Open Call - Wypełnianie”. To ogólnopolski projekt interdyscyplinarny, mający na celu powstanie zbiorowej wystawy, złożonej z prac artystów wyłonionych w ramach otwartego naboru. Zgłoszenia - do 20 XI.
23 LISTOPADA 2018 - 17 MARCA 2019

Wielka Wojna

Wystawa „Wielka Wojna” podejmuje temat zależności między sztuką nowoczesną a doświadczeniem wojny pokazanych z różnych perspektyw, uwypuklając przy tym różnice między pamięcią tego wydarzenia w sztuce Europy Zachodniej a Środkowo-Wschodniej. Otwarcie 23 XI o godz. 18.
11 LISTOPADA 2018 - 31 MARCA 2019

Za wolność

To tytuł wystawy tkaniny użytkowej przygotowanej na stulecie niepodległości. Wernisaż odbędzie się 11 XI o godz. 15. .
Żyjemy w czasach, w których informacje rozchodzą się głównie drogą cyfrową, czasopisma stały się niszowe, zatem powinny być pachnące, miłe w dotyku, mieć wysoką jakość druku i zawartości. Być limitowaną przyjemnością -  mówi Jakub "Hakobo" Stępień, który rozpoczyna pracę nad nową szatą graficzną "Kalejdoskopu".
Lwów jest nieobecny w podręcznikach światowej historii sztuki – niesłusznie. W dobie twórczości awangardowej sporo się tu działo – przekonaliśmy się o tym już dzięki wystawie w Muzeum Sztuki „Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta” na przełomie ubiegłego i bieżącego roku. Teraz w trzech galeriach Łódzkiego Domu Kultury trwa ekspozycja, którą można traktować jako pewne uzupełnienie tamtej prezentacji.
400 kg i 25 mkw. - tyle waży i zajmuje przestrzeni ogromna, przeskalowana poduszka, która została ustawiona na terenie dworca Łódź Fabryczna. To nowa instalacja artystyczna, która powstała w ramach projektu „Przecieki sztuki” organizowanego przez Łódzkie Centrum Wydarzeń.
Mamy do czynienia nie z analitycznym podsumowaniem, ale z prezentacją płócien Jerzego Mierzejewskiego z różnych lat – od roku 1939 do 2000. Co jednak wystarczy, by docenić to osobne malarstwo, gdzie realistyczny obraz rzeczywistości staje się metaforą.