Nim organizatorzy Fotofestiwalu przygotują podsumowania i oficjalne statystyki tegorocznej edycji festiwalu, obejrzeć można fotorelację. Autorem zdjęć jest Łukasz Szeląg.
RECENZJA. Tegoroczna edycja Fotofestiwalu zmusza widza do refleksji nad pogarszającym się stanem środowiska naturalnego, a zarazem stawia pytania o to, jakim językiem mają mówić artyści o problemach ekologii i społeczeństwa w XXI wieku.
21 CZERWCA 2018 - 26 SIERPNIA 2018 / od 23 CZERWCA 2018

Salony fotografii

"Salony fotografii" to trzy wystawy prac studentów, absolwentów i pedagogów szkoły Filmowej w Łodzi, które zostaną otwarte w trzech lokalizacjach z okazji 25-lecia Katedry Fotografii - 21 VI o godz. 18 w OPS, 22 CI o godz. 18 w Galerii OFF Piotrkowska i 23 VI o godz. 17 w Muzeum Książki Artystycznej.
Blisko 50 rzeźb twórców z regionu łódzkiego zaprezentowano podczas wystawy "Galeria Wszystkich Świętych" w ramach Art Naif Festiwal w Galeria Szyb Wilson w Katowicach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu! Wystawa została zrealizowana przez Łódzki Dom Kultury.
8 CZERWCA 2018 - 28 PAŹDZIERNIKA 2018

Jak tworzyć razem

"Peer-to-Peer. Praktyki kolektywne w nowej sztuce" - wystawa w ms2. Otwarcie 8 VI o godz. 18. Praca grupowa w dzisiejszej sztuce opiera się na strategiach znanych od kilku dekad. Artyści pracujący razem często angażowali się i wciąż angażują w bieżące problemy społeczne i ruchy na rzecz praw człowieka, a także badają możliwości, jakie dają nowe media.
Zbigniew Nowicki to człowiek-orkiestra. Maluje, rysuje, tworzy sztukę wideo, pisze teksty literackie, śpiewa i gra na basie (w God Animals), robi też zdjęcia. Ale najbardziej znany jest jako malarz – jeden z najlepszych w Łodzi. 7 VI o godz. 17 - spotkanie z artystą.
16 MAJA 2018 - 16 MAJA 2018 / 24 WRZEŚNIA 2018 - 28 WRZEŚNIA 2018

XX Międzynarodowy Festiwal Sztuki "Interakcje"

Niemal 20-letnia tradycja festiwalu „Interakcje” zobowiązuje do refleksji i podsumowań pozwalających na zamknięcie jednego cyklu programowego i otwarcie nowej perspektywy projektu. „Koniec” i „Początek” stanowią kluczowe słowa spinające klamrą 20-letni cykl festiwalu realizowanego w Piotrkowie Trybunalskim w latach 1999-2017. 
Oto pierwszy rysunek-komentarz spośród tych, które specjalnie dla "Kalejdoskopu" przygotowuje Maria Korczak-Idzińska, studentka ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 
Nawiązania do ludowości w profesjonalnej sztuce współczesnej to nie nowość – ale ci najzdolniejsi twórcy potrafią znaleźć sposób, by ich dzieła były świeże i niepowtarzalne. W naszym regionie taką artystką jest Karolina Matyjaszkowicz z Łowicza.
Postaci ustawione horyzontalnie w kilku rzędach, zamknięte w olchowej bryle, ubrane w barwne stroje – to znak rozpoznawczy rzeźby ludowej pochodzącej z Kutna. Tadeusz Kacalak, Andrzej Wojtczak i Antoni Kamiński wypracowali oryginalny styl, którego nie sposób pomylić z rzeźbiarstwem z innych regionów kraju.