27 LIPCA 2018 - 30 GRUDNIA 2018

Świerzy kontra Matejko!

Na wystawie "Nowy poczet władców Polski. Świerzy kontra Matejko" będzie można zobaczyć 49 kolorowych portretów władców autorstwa Waldemara Świerzego, namalowanych na podstawie aktualnej wiedzy historycznej, w zestawieniu z 42 rysunkami Jana Matejki. Portretom towarzyszą opisy fizyczności władców. Otwarcie 27 VII o godz. 17.
Różnorodne oblicza mody i sztuki poznamy podczas II edycji Łódź Young Fashion, największej polskiej imprezy modowej dla młodych projektantów. Czeka nas pięć dni konkursów, warsztatów oraz imprez o charakterze międzynarodowym otworzą debiutantom drogę do realizacji marzeń. Do 22 lipca można zgłaszać swój udział w konkursach.
Nim organizatorzy Fotofestiwalu przygotują podsumowania i oficjalne statystyki tegorocznej edycji festiwalu, obejrzeć można fotorelację. Autorem zdjęć jest Łukasz Szeląg.
RECENZJA. Tegoroczna edycja Fotofestiwalu zmusza widza do refleksji nad pogarszającym się stanem środowiska naturalnego, a zarazem stawia pytania o to, jakim językiem mają mówić artyści o problemach ekologii i społeczeństwa w XXI wieku.
21 CZERWCA 2018 - 26 SIERPNIA 2018 / od 23 CZERWCA 2018

Salony fotografii

"Salony fotografii" to trzy wystawy prac studentów, absolwentów i pedagogów szkoły Filmowej w Łodzi, które zostaną otwarte w trzech lokalizacjach z okazji 25-lecia Katedry Fotografii - 21 VI o godz. 18 w OPS, 22 CI o godz. 18 w Galerii OFF Piotrkowska i 23 VI o godz. 17 w Muzeum Książki Artystycznej.
Blisko 50 rzeźb twórców z regionu łódzkiego zaprezentowano podczas wystawy "Galeria Wszystkich Świętych" w ramach Art Naif Festiwal w Galeria Szyb Wilson w Katowicach. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu! Wystawa została zrealizowana przez Łódzki Dom Kultury.
Zbigniew Nowicki to człowiek-orkiestra. Maluje, rysuje, tworzy sztukę wideo, pisze teksty literackie, śpiewa i gra na basie (w God Animals), robi też zdjęcia. Ale najbardziej znany jest jako malarz – jeden z najlepszych w Łodzi. 7 VI o godz. 17 - spotkanie z artystą.
Oto pierwszy rysunek-komentarz spośród tych, które specjalnie dla "Kalejdoskopu" przygotowuje Maria Korczak-Idzińska, studentka ostatniego roku Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. 
Nawiązania do ludowości w profesjonalnej sztuce współczesnej to nie nowość – ale ci najzdolniejsi twórcy potrafią znaleźć sposób, by ich dzieła były świeże i niepowtarzalne. W naszym regionie taką artystką jest Karolina Matyjaszkowicz z Łowicza.
Postaci ustawione horyzontalnie w kilku rzędach, zamknięte w olchowej bryle, ubrane w barwne stroje – to znak rozpoznawczy rzeźby ludowej pochodzącej z Kutna. Tadeusz Kacalak, Andrzej Wojtczak i Antoni Kamiński wypracowali oryginalny styl, którego nie sposób pomylić z rzeźbiarstwem z innych regionów kraju.