Ukazała się piąta książka poetycka łódzkiego poety, tłumacza i krytyka literackiego. Wiersze organiczne Kacpra Bartczaka wydał Dom Literatury w serii Białe kruki, czarne owce.
RECENZJA. Od siedmiu lat Miejski Dom Kultury w Radomsku organizuje w ramach Różewicz Open Festiwal konkurs poetycki im. Janusza Różewicza. Owocem tegorocznego konkursu jest kolejny ciekawy tom poetycki – „Wnętrza gór” Roberta Feszaka.
Łódzki poeta i eseista Przemysław Dakowicz został pierwszym laureatem nagrody Skrzydła Dedala, ustanowionej przez Bibliotekę Narodową. 
Zaczęło się od odbijanej na ksero czterostronnicowej gazetki z satyrycznymi wierszykami pisanymi pod pseudonimem. Po pięciu latach grupa bibliotekarzy-przyjaciół przygotowuje pismo literackie i wydaje grube antologie poetyckie.
Turniej Jednego Wiersza "O puchar wina" im. Jerzego Jarmołowskiego ma długą tradycję. 46. edycję, która odbyła się 14 grudnia w Ośrodku Kultury "Górna", wygrała Eliza Gawrjołek.
Jarosław Marek Rymkiewicz został laureatem III edycji Nagrody Lietrackiej im. Juliana Tuwima. Decyzję kapituły ogłoszono podczas niedzielnej gali, kończącej festiwal "Puls Literatury". Niestety, laureat nie mógł przybyć na uroczystość osobiście.
Rozstrzygnięto XI edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Nowe Inspiracje". W organizowanej przez bałucki Ośrodek Kultury imprezie wzięło udział 130 osób z całej Polski.
Zdjęcie zostało wykonane 9 grudnia 1925 roku w Warszawie podczas pogrzebu Władysława Stanisława Reymonta. Na pierwszym planie dwuosobowa delegacja z Charłupi Wielkiej niesie wieniec z napisem na szarfie: „Swemu przyjacielowi chłopi z sieradzkiego”. 
„Każdy w Łodzi skwerek zna Staś – wróbelek” to książeczka dla dzieci o wybranych motywach z historii Łodzi, opowiedziana przez miejskiego wróbla Stasia.
Nie wierzę w pisanie opowieści, która dzieje się tylko „tu i teraz”, bo teraźniejszość zawsze jest konsekwencją przeszłości i nie da się od tego odciąć – mówi Katarzyna Bonda, autorka powieści kryminalnych.