Po raz drugi odbędzie się Weekend Księgarni Kameralnych. Po raz pierwszy uczestniczą w nim księgarnie z Łodzi i Koluszek.

- Wierzę, że to ostatni dzień "klątwy" nad Lesmanem - mówił podczas prezentacji "Recepty na miliony" Bolesława Lesmana jej wydawca Jacek Kusiński.Fragmenty książki poświęconej jednemu z najbogatszych łódzkich fabrykantów, Oskarowi Kohnowi, przeczytał na żywo znakomity aktor i pedagog prof. Bronisław Wrocławski.

Felietonistka lalala. Próba...............mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.
Próba.......................
Czy teksty piosenek są poezją? Kiedy tekściarz staje się poetą? Czy jeszcze potrzebne są takie rozróżnienia? Na te pytania próbowali odpowiedzieć Maciej Świerkocki, Marcin Pryt i Marcin Tercjak, goście debat- prologu do Festiwalu "Złoty Środek Poezji".
– Tłumacz tworzy literaturę w równym stopniu co pisarz. Na razie roboty nie zabiorą nam pracy – mówi MACIEJ ŚWIERKOCKI, łodzianin, pierwszy Polak zasiadający w jury międzynarodowej nagrody Impac. 
Wiersze Marii Duszki są jak drzazgi. Co prawda w swojej znakomitej większości odznaczają się niewielkimi rozmiarami, ale wbijają się we wrażliwe ciało czytelnika i jątrzą jego myśli, pobudzają mięśnie (pod)świadomości i w pięknej konsekwencji zostają, są, ssą.
Kolejny tekst Elżbiety Grzesiak - tym razem o roślinach, zwierzętach, nieśmiertelnej duszy i wierszach.

Publikujemy pierwszą część zapisu debaty "Prawda literatury - literatura prawdy", w której wzięli udział Kacper Bartczak i Przemysław Dakowicz, poeci i literaturoznawcy z UŁ. Dyskusję, która odbyła się 20 stycznia 2017 roku w Łódzkim Domu Kultury, prowadził Piotr Grobliński.

Publikujemy recenzję autorstwa Natalii Jóźwiak. Tekst o tomiku Arlety Cłapy Kursywą po niebie powstał w ramach warsztatów literackich w ŁDK.

Już po raz 47 rozegrano Turniej Jednego Wiersza "O puchar wina" im. Jerzego Jarmołowskiego. Po raz czwarty poetów gościł Ośrodek Kultury Górna.