Czy w „Lema” można zagrać? | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 3 =

Czy w „Lema” można zagrać?

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi realizuje projekt „Zagraj w Lema”. Tematem zaplanowanych wydarzeń będzie życie i twórczość Stanisława Lema. Rok 2021 to 100-lecie jego urodzin. Z gry będą mogli korzystać bibliotekarze oraz użytkownicy bibliotek z województwa łódzkiego.
W ramach projektu „Zagraj w Lema” zaplanowano:

- Warsztaty z tworzenia scenariuszy do gier i obsługi aplikacji ActionTrack.

- Przygotowanie gry mobilnej na smartfony przez grupę przeszkolonych bibliotekarzy we współpracy z trenerem i pracownikami WBP w Łodzi.

- Organizację pierwszej rozgrywki gry – rozgrywka międzybiblioteczna zgłoszonych drużyn z poszczególnych bibliotek o zdobycie jak największej liczby punktów. Po pierwszej rozgrywce międzybibliotecznej gra zostanie udostępniona użytkownikom bibliotek.

- Włączenie Dyskusyjnych Klubów Książek – organizacja jednego ze spotkań poświęconego wybranej powieści Stanisława Lema.

- Organizację konferencji dla bibliotekarzy – wykłady na temat życia i twórczości pisarza, spotkanie autorskie, prezentacja gry przez jej twórców. Konferencja skierowana będzie do bibliotekarzy z bibliotek publicznych województwa łódzkiego.

Działania mają na celu podniesienie kompetencji kulturowych i edukacyjnych bibliotekarzy, tym samym podwyższenie standardów usług świadczonych dla społeczności lokalnych. Projekt realizowany jest przez Dział Metodyki, Analiz i Szkoleń, kontakt: d.wach@wbp.lodz.pl, a.wejman@wbp.lodz.pl, tel. 42 637 68 35.

Projekt „Zagraj w Lema” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu
Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada
2009 r. o grach hazardowych.

materiały prasowe
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego

Kategoria

Literatura

Adres

Łódź, ul. Gdańska 100/102

Kontakt

tel. 42 637 30 90