Premiera "Tramwaju Tanfaniego" | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
1 + 2 =

Premiera "Tramwaju Tanfaniego"

fot. HaWa

18 XI do łódzkich księgarń trafi pierwsza książka z serii "Kryminalna Łódź" Wydawnictwa Kusiński. Spotkanie z Marcinem Andrzejewskim, autorem "Tramwaju Tanfaniego", odbędzie się 18 XI o godz. 18 w księgarni PWN (Więckowskiego 13).
Rozmowę z autorem poprowadzi Anna Groblińska, a fragmenty książki przeczyta Bronisław Wrocławski. Będzie możliwość zdobycia autografu autora z narysowaną autorską poprawką na mapce dołączonej do "Tramwaju Tanfaniego".  

"Tramwaj Tanfaniego" to klasyczna książka kryminalna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Po rewolucji robotniczej w Łodzi, we wrześniu 1905 roku zostaje zastrzelony w tramwaju fabrykant i milioner - Juliusz Kunitzer, twórca dzielnicy Widzew i sieci łódzkich tramwajów. Kto stoi za tą zbrodnią? Zanarchizowani robotnicy? A może inni fabrykanci, na czele ze wspólnikiem właściciela Widzewskiej Manufaktury? Oprócz wciągającej zagadki kryminalnej "Tramwaj Tanfaniego" daje portret wyjątkowego miejsca i czasu - nie było takiego drugiego w całej Europie - przemysłowej Łodzi u szczytu potęgi, zatopionej w chaosie tuż po przejściu robotniczych buntów. Polacy, Rosjanie, Żydzi, Niemcy. Bieda i bogactwo zmieszane w jednym garnku. Miasto, które próbuje leczyć rany i zbrodnia, która może otworzyć je na nowo.
 
Marcin Andrzejewski - architekt na marginesach architektury, fotograf i bloger - prowadzi od 14 lat stronę Fotodinoza, o dinozaurach fotografii i podróżach, facebookowy profil Motodinoza o zabytkach motoryzacji i pisze bardzo niekulturalne felietony na SNG Kultura. Zgłębia od urodzenia miasto Łódź. I nie przestaje. Autor tworzonego wciąż "Projektu Okrążenia Łodzi" - internetowego przewodnika po okolicach stacji ŁKA. Pełny półprofesjonalista.

Wywiad z pisarzem można przeczytać w "Kalejdoskopie" 11/21.
  • od 18-11-2021 godz 18:00

Kategoria

Literatura