Biblioteka Miejska dla Ukraińców | Kalejdoskop kulturalny regionu łódzkiego
Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 6 =

Biblioteka Miejska dla Ukraińców

fot. materiały prasowe

Biblioteka Miejska działa na rzecz Ukraińców przybywających do Łodzi. W filiach BMwŁ dostępna jest przestrzeń do spędzania czasu. Cała oferta jest bezpłatna, wystarczy się zapisać. Karty zapisu biblioteka ma również w języku ukraińskim.
Na miejscu jest możliwość korzystania z komputerów i wi-fi, przestrzeń do zabawy, są zajęcia plastyczne oraz różnorodne warsztaty dla dzieci i dorosłych. W wybranych bibliotekach będą zorganizowane zajęcia języka polskiego.

Filie prowadzą zbiórkę książek i komiksów w języku ukraińskim dla dzieci oraz dorosłych. Biblioteka oferuje dla migrantów bezpłatne porady specjalisty; prowadzi doradztwo on-line, przez Skype, a także przez dedykowany adres mailowy: porady@biblioteka.lodz.pl.

Raz w miesiącu są spotkania na żywo w wybranych filiach BMwŁ. Termin będzie uzgadniany z doradcą z uwzględnieniem potrzeb zgłaszanych przez migrantów.

Zaplanowano spacery po Łodzi z tłumaczem i przewodnikiem. BMwŁ zaoferowała też łódzkim domom dziecka, do których trafią ukraińskie dzieci, cykl cotygodniowych lekcji bibliotecznych, połączonych z nauką podstaw języka polskiego. Bibliotekarze raz w tygodniu będą odwiedzać wybrane domy dziecka.

Koordynatorami działań Biblioteka dla Ukrainy są trzy filie, w których można uzyskać szczegóły na temat oferty:

Biblioteka Gdańska, ul. Gdańśka 8, +48 574407032, filia_32@biblioteka.lodz.pl
Biblioteka Wolność, plac Wolności 4, +48 571553039, filia_39@biblioteka.lodz.pl
Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10, +48 571553049, filia_49@biblioteka.lodz.pl

Kategoria

Literatura